Dziś obchodzi 50. urodziny

Sabina Zięba 31 sierpnia 2020 17:30

Bez wątpienia królowa Rania jest obecnie jedną z najbardziej stylowych członkiń rodzin królewskich. Już od 22 lat zasiada na tronie Jordanii u boku swojego męża, króla Abdullaha II, i aktywnie działa na rzecz poprawy wizerunku krajów arabskich na całym świecie. Trzeba przyznać, że nie brakuje jej w tym uroku.

Styl królowej Ranii

Na pierwszy rzut oka widać jej zainteresowanie modą. W mistrzowski sposób łączy klasyczną elegancję z nowoczesnymi elementami. Ma wszelkie predyspozycje, by stać się ikoną stylu - piękną figurę, gust oraz dostęp do najbardziej oszałamiających ubrań znanych projektantów.

Rania pojawiając się publicznie zawsze wzbudza zachwyt. Najczęściej wybiera kobiece kreacje odcinane w talii o długości do połowy łydki. Wiadomo jednak, że jej ulubionym codziennym strojem jest zestaw składający się z dżinsów i t-shirtu. Luźne ubrania ceni bowiem o wiele bardziej niż królewskie szaty. 

Jakiś czas temu z okazji jubileuszu pojawiła się na okładce arabskiej edycji Harper's Bazaar. Przy okazji wspaniałej sesji wykonanej przez utalentowanego fotografa polskiego pochodzenia, Alexiego Lubomirskiego, udzieliła dogłębnego wywiadu dotyczącego jej życia. Zdradziła w nim również swoje modowe preferencje, mówiąc: „Jestem bardzo zaangażowana w moją pracę, a ubrania, które noszę, nie mają na to żadnego wpływu. Mam obowiązek dobrze reprezentować mój kraj, więc zamiast podążać za najnowszymi trendami, staram się ubierać w sposób, który odzwierciedla to, kim jestem. Czuję się najlepiej w skromnym ubraniu. (...) Oczywiście, jedną z wad bycia kobietą w oczach opinii publicznej jest to, że zawsze będą komentarze na temat moich strojów i wyglądu. (...) Ale pod koniec dnia mam nadzieję, że to moja praca określa mnie, a nie moja garderoba”.

Zobaczcie jej stylizacje w naszej galerii!  

1/6
Copyright @Instagram @queenrania
1/6

Królowa Rania wybiera najczęściej proste suknie podkreślające figurę.

2/6
Copyright @Instagram @queenrania
2/6

Uwielbia pastele i kolory ziemi.

3/6
Copyright @Instagram @queenrania
3/6

Jest mistrzynią jeżeli chodzi o eleganckie zestawy o długości do połowy łydki.

4/6
Copyright @East News
4/6

Choć kocha jeansy, publicznie zawsze stawia na elegancję.

5/6
Copyright @Instagram @queenrania
5/6

Wybierane przez nią kreacje są najczęściej w kształcie trapezu. Te modele są proste i klasyczne, a do tego ponadczasowe oraz zawsze na topie.

6/6
Copyright @Instagram
6/6

Podoba Wam się jej styl?

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA WERNER I MICHAŁ KOŁODZIEJCZYK Dziennikarka TVN i dyrektor redakcji Canal+ Sport. Dziennikarskie DNA połączyli, pisząc razem książkę. A wcześniej... zakochali się w sobie. WOJOWNICZKI Marsz na Wersal, „długi piątek” w Islandii, protesty w wyniku zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce… Kobiety od zawsze musiały walczyć o swoje prawa. EWA WACHOWICZ – zaskakujący bilans 50-latki. PIOTR MACHALICA o dorastaniu, życiowych rebeliach, miłości i wolności. W cyklu EXTRA Słynny fotograf – Steve McCurry uchwycił w obiektywie niezwykłe relacje między zwierzętami a ludźmi.