O TYM SIĘ MÓWI

Dlaczego księżna Diana nosiła dwa zegarki? Jej sekret was zaskoczy!

Sabina Zięba 26 sierpnia 2017 09:00
Fot. East News

Zbliża się dwudziesta rocznica tragicznej śmierci „królowej ludzkich serc” i z tego powodu na światło dzienne wychodzą kolejne nowe, nieznane fakty z jej życia. Teraz zagraniczne media odkryły następny sekret księżnej Diany - na początku związku z Karolem nosiła... dwa zegarki równocześnie! Dlaczego?

Polecamy też: Dlaczego księżna Diana wbrew dworskiej etykiecie zrezygnowała z noszenia rękawiczek i kapeluszy?

Dwa zegarki księżnej Diany

Mimo że Diana Spencer lubiła modne dodatki, kwestia noszenia dwóch zegarków nie miała nic wspólnego z najnowszymi wówczas trendami. Okazuje się, że robiła to przez duszę romantyczki i wiarę w symbolikę przedmiotów – traktowała je jak talizmany.

Fot. East News / Pinterest

Polecamy też: To ona stylizowała księżną Dianę, a teraz jej marka ubiera księżną Kate. Kim była Catherine Walker?

A wszystko z powodu... miłości do księcia Karola! Jak podaje magazyn „Marie Clarie” zegarek ze skórzanym brązowym paskiem należał właśnie do niego, natomiast ten ze złotą bransoletą Diana otrzymała od Karola w prezencie urodzinowym. Zakładała oba podczas rozgrywek polo, w których brał udział jej ukochany. Sądziła, że to przyniesie mu szczęście. Wierzyła także, że jeden z zegarków symbolizuje ją, a drugi przyszłego męża, dlatego nosiła je razem. „New York Times” ten fakt podsumował: „Jej najbardziej awangardowy wybór modowy okazał się także najbardziej romantycznym”. Niestety, ani dwa zegarki, ani wiara w talizmany nie zagwarantowały Dianie szczęścia w małżeństwie...

Wideo

Wiemy, jak dbać o skórę dojrzałą! 

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

W wielkanocnym numerze Barbara Kurdej-Szatan z mamą i córką opowiadają o rodzinnych tajemnicach, a Joanna Mazur o tym, jak naprawdę wygląda życie niewidomej sportsmenki!