Alexa Chung zaprojektowała kolekcję ubrań dla Marks & Spencer
Fot. Materiały prasowe
Gwiazdy projektują

Ikona stylu Alexa Chung stworzyła kolekcję retro dla znanej brytyjskiej sieciówki! Możecie ją kupić również w Polsce

Marcin Brzeziński 25 kwietnia 2016 12:42
Alexa Chung zaprojektowała kolekcję ubrań dla Marks & Spencer
Fot. Materiały prasowe

Kolekcja Archive by Alexa to wspólne dzieło dwóch ikon brytyjskiej mody: modelki Alexy Chung i znanej sieciówki Marks & Spencer. Głównym źródłem inspiracji dla tej modowej kolaboracji były przepastne zasoby Archiwum Marks & Spencer w Leeds, które z poświęceniem studiowała znana fashionistka. Dokumentują one ponad 130 lat historii marki: od skromnych początków czyli sklepiku "wszystko za pensa", po dzisiejszą, międzynarodową sieć sprzedaży. Ale pokazują też dużo więcej. Zbiory mieszczące się w budynku Uniwersytetu w Leeds to jedno z najbogatszych źródeł informacji o historii mody i przemian obyczajowych w Wielkiej Brytanii. 

 

Alexa Chung zaprojektowała kolekcję ubrań dla Marks & Spencer
Fot. Materiały prasowe

Archiwalne zdjęcie ubrań Marks & Spencer z lat 50.

 

Polecamy też: Kiedyś malował kosze na śmieci, teraz ozdabia torebki i ubrania Gucci! A jego fanką jest Madonna.

 

 

Podróż w czasie z Marks & Spencer

Kolekcja Archive by Alexa udowadnia, że oddziaływanie trendu retro, które było widoczne w modzie ostatnich sezonów wcale nie słabnie. Wybrane przez nią archiwalne ubrania Marks & Spencer zostały wprawdzie zinterpretowane w duchu najnowszych trendów, ale nie straciły swojego tak cennego, nostalgicznego uroku. Co proponuje nam Alexa? Obok klasycznych elementów takich, jak na przykład oliwkowy trencz o nazwie Frances, wzorowany na gabardynowym płaszczu M&S z lat 50., znajdziemy tu również tak zabawne projekty, jak sukienka Eliza, w żywe, tureckie wzory, której pierwowzorem jest… damski fartuszek z lat 40. 

 

Alexa Chung zaprojektowała kolekcję ubrań dla Marks & Spencer
Fot. Materiały prasowe

Z lewej strony fartuch z lat 40., który zainspirował Alexę Chung do zaprojektowania sukienki Eliza.

 

Polecamy też: Rihanna znowu projektuje! Ciekawe, co wam bardziej przypadnie do gustu - klapki z futrem czy pończochy z pomponami.

 

Alexa Chung i Ola Rudnicka

Alexa Chung nie tylko z poświeceniem szperała w archiwach brytyjskiego odzieżowego giganta. Nadała również kształt kampanii promującej kolekcję, do której zdjęcia wykonał brytyjski fotograf Tom Craig. W całym tym przedsięwzięciu znalazł się też polski akcent: w kampanii wzięła bowiem udział piękna Ola Rudnicka. Na koniec oddajmy jednak głos samej Alexie Chung: "Jestem ogromnie podekscytowana tym, że mogę być częścią tego wyjątkowego projektu. Przyglądanie się historii brytyjskich przemian społecznych i ewolucji brytyjskiej mody, które M&S uosabia, ma w sobie coś bardzo poruszającego”. Kolekcja Archive By Alexa jest dostępna także w Polsce, w wybranych sklepach Marks & Spencer. 

 

Ola Rudnicka w sesji zaprojektowanej przez Alexę Chung  dla Marks & Spencer
Fot. Materiały prasowe

Do kampanii Alexa Chung zaprosiła polską modelkę - Olę Rudnicką.

 

Polecamy też: Kristen Stewart w reklamie Chanel! Nie zawsze była ikoną mody. Zobaczcie, jak zmieniał się jej styl.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.