Katarzyna Sokołowska, VIVA! Moda 2/2016
Fot. Olga Majrowska
Top Model 2020

Katarzyna Sokołowska co o niej wiemy? Kim jest jurorka programu Top Model 2020?

To ona wybiera najlepszych modeli i modelki w 9. edycji programu Top Model.

Redakcja VIVA! 18 października 2020 15:31
Katarzyna Sokołowska, VIVA! Moda 2/2016
Fot. Olga Majrowska

Katarzyna Sokołowska to najpopularniejsza reżyserka pokazów mody w Polsce. Oprócz tego piękna i mądra kobieta, która z branżą mody związana jest od lat. Jej przyjaźnie z projektantami mody, z którymi współpracuje wpływają na charakter jej pracy, każdy pokaz jest spójny z wizją twórcy i dopracowany do maksimum. Katarzyna Sokołowska ma 43 lata, urodziła się w styczniu 1976 roku, mierzy 173 cm wzrostu i pochodzi z Lubartowa. Ukończyła studia wyższe tj. Szkoła Projektowania i Reklamy, Wyższa Szkoła Sztuki i Projektowania w Łodzi. Wcześniej znana jako reżyserka pokazów mody, teraz znana jurorka programu Top Model.

Jak zaczynała Katarzyna Sokołowska - reżyserka pokazów mody i jurorka Top Model 2020?

Katarzyna Sokołowska przyznaje, do świata mody trafiła, długą artystyczną drogą. W wieku 7 lat śpiewała w zespole muzyki dawnej Scholares Minores pro Musica Antiqua. Grała i śpiewała w nim przez 15 lat. Po skończeniu liceum w rodzinnym Lubartowie, kontynuowała naukę na Wyższej Szkole Sztuki i Projektowania w Łodzi, gdzie studiowała reżyserię i aktorstwo. Swoich sił próbowała również na studiach dziennikarskich i kulturoznawczych. Dorabiała wtedy jako modelka, ale gdy wyreżyserowała swój pierwszy pokaz dla studentek projektowania ubioru, wiedziała już, że to jest to, czym chce się zająć.

Miałam bardzo ciepły, normalny dom. Rodzice nie byli zawodowo związani ze sztuką, ale doceniali jej wpływ na wrażliwość człowieka, a zwłaszcza dziecka. Mama pracowała jako szefowa wydziału księgowości w urzędzie miasta, a tata był po kryminalistyce. Hobbistycznie grał na saksofonie. Bardzo angażowali się w życie moje i moich przyjaciół, którzy zresztą do tej pory ich odwiedzają. - mówiła w wywiadzie dla VIVA!

Z kim współpracuje Katarzyna Sokołowska reżyserka i jurorka Top Model 2020?

Pierwszymi projektantami z którymi rozpoczęła swoją współpracę, byli Mariusz Przybylski i duet Paprocki-Brzozowski. Współpraca trwa do dziś. Katarzyna Sokołowska nie tylko z nimi współpracuje, ale oczywiście od lat przyjaźni się z designerami. Na co dzień współpracuje również ze znanymi markami np. Apart, agencjami modelek, agencjami fotograficznymi. Od kiedy Katarzyna Sokołowska stała się popularna, stała się również twarzą kampanii biżuterii marki Apart. Wyglądała w niej naprawdę zjawiskowo. Niedawno stworzyła wspólną kolekcję butów z marką Kazar.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Otwieramy sezon jesienno-zimowy kolekcją kapsułową KAZAR x KASIA 🤎 .................................................. Ta kolekcja to efekt mojej pasji i doświadczenia marki Kazar🤎 ................................................... Ponadczasowe modele butów, toreb i akcesoriów o minimalistycznych formach i wyrafinowanych kolorach🤎 ................................................... Sprawdźcie co dla Was przygotowaliśmy na www.kazar.com ........................................... #ilustrator @asiapietrzyk #styledby @agnieszkascibior #makeup @wilsonwillofficial #hair @adrianwlasiuk #nails @naileditwarsaw #kazar #kazarxkasia #puderikurz #powderanddust #kasianaobcasach👠

Post udostępniony przez Kasia Sokołowska (@kasiasokolowska_official)

Kim jest partner Katarzyny Sokołowskiej?

Katarzyna Sokołowska związana jest z biznesmenem Arturem Kozieją. Zazwyczaj nie wypowiada się na temat swojego życia prywatnego, zdecydowanie częściej możemy obserwować jej dokonania zawodowe.  Z okazji urodzin partnera zamieściła jednak romantyczne zdjęcie na swoim profilu na Instagramie. Para po raz pierwszy pokazała się publicznie w 2017 roku. Katarzyna Sokołowska jest bardzo aktywna w social mediach, na jej profilu na Instagramie obserwuje ją obecnie ponad 355 tys. fanów. Czy uważacie, że sprawdza się w roli jurorki Top Model 2020?

Kocham rodzinę, kocham moich braci i kocham… mojego faceta Artura. Bardzo go kocham. Kocham też nową siebie, taką, która nauczyła się dawać sobie więcej oddechu, wyjeżdżać na urlopy, jeździć po świecie, jeść w różnych knajpkach. Uwielbiam jedzenie i takie wyprawy. Nauczyłam się po prostu celebrować życie! - wywiad VIVA!

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Spełnienia! Mój wspaniały Chłopaku❤️#dzieńchłopaka #mylove #a #puderikurz #powderanddust #kasiabezobcasów👣

Post udostępniony przez Kasia Sokołowska (@kasiasokolowska_official)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Lato, nie odchodź...🧡 Będę śniła.... #dobranoc #puderikurz #powderanddust #kasiabezobcasów👣

Post udostępniony przez Kasia Sokołowska (@kasiasokolowska_official)

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…