Jaka jest ich historia?

Sabina Zięba 22 stycznia 2022 16:07

Choć naked dress w ostatnim czasie zdobywają wielką popularność, a ich prawdziwy boom nastąpił w 2015 roku, moda na nie zaczęła się jeszcze... w ubiegłym stuleciu! Sukienki-nic to seksowne kreacje, które więcej odkrywają niż zasłaniają, a jednak zdobią ciało. Niektóre z nich są delikatne i dyskretne, inne mają dosyć frywolny charakter. Są idealne na walentynkowy wieczór! A kto pierwszy je zakładał?

ZOBACZ TEŻ: Supermodelka lat 90. Kate Moss kończy 48 lat! 

Historia sukienki naked dress

Wszystko zaczęło się już w 1917 roku, kiedy zrealizowano niemy biograficzny film fabularny pt. „Kleopatra”. W tytułową rolę wcieliła się amerykańska aktorka, Theda Bara i to właśnie ona na wielkim ekranie jako pierwsza zaprezentowała się w naked dress. Dzięki temu stała się równocześnie pierwszym symbolem seksu Hollywood! 10 lat później kolejną wyzwoloną kobietą, która odważyła się zakładać zbliżony strój podczas swoich występów scenicznych była tancerka Josephine Baker. Warto wspomnieć, że potem w przeciągu swojego życia otrzymała ponad 1500 propozycji małżeństwa, nie licząc drogich prezentów od wielbicieli... Istotnym momentem przełomowym był również występ Marlene Dietrich w 1953 roku w hotelu Sahara w Las Vegas. 52-letnia wówczas piosenkarka, ubrana w kreację kostiumografa Jeana Louisa, udowodniła, że nie tylko młodziutkie kobiety mogą wspaniale wyglądać w naked dress! Po tym moda na sukienki-nic rozpoczęła się na dobre. Widzieliśmy w nich m. in. Marilyn Monroe w „Pół żartem, pół serio”, Jane Birkin na premierze filmu „Slogan” w 1969 roku czy pięć lat później Cher na Met Gali. W latach 90. natomiast prześwitujące stylizacje rozsławiła Kate Moss.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Najgłośniejsze i najbardziej skandalizujące reklamy Calvina Kleina

W dzisiejszych czasach niektóre gwiazdy decydują się na te kreacje wyłącznie przez to, że są świetnym sposobem na przyciągnięcie uwagi! Dzięki nim mogą pochwalić się zadbanym ciałem, zszokować publiczność i zapewnić sobie miejsca na pierwszych stronach gazet. W naszej galerii możecie zobaczyć, jaką transformację przeszły naked dress w przeciągu stulecia! Odważyłybyście się takie założyć?  

1/9
Copyright @East News
1/9

Theda Bara w 1917 roku w filmie „Kleopatra”. To była pierwsza naked dress.

2/9
Copyright @East News
2/9

52-letnia Marlene Dietrich w hotelu Sahara w Las Vegas w 1953 roku.

3/9
Copyright @East News
3/9

Jane Birkin w 1969 roku na premierze filmu „Slogan”.

4/9
Copyright @East News
4/9

Jennifer Lopez nie bez powodu uważana jest za symbol seksu. W 2000 roku ona jako pierwsza ubrała naked dress na ekskluzywną galę jaką było wręczenie nagród Grammy. Jej zielona sukienka od Versace wzbudziła wówczas większe zainteresowanie niż nagrodzone osoby... W następnych latach bardzo często decydowała się na podobne kreacje. Na zdjęciu w 2015 roku na Billboard Music Awards.

5/9
Copyright @East News
5/9

Rihanna w 2014 roku na CFDA Fashion Awards wywołała wielkie zamieszanie! Odsłoniła swoje ciało w całości w kreacji projektu Adama Selmana, wykonanej z 216 tysięcy kryształów Swarovskiego.

6/9
Copyright @East News
6/9

W 2015 roku na Oscarowym after party Rita Ora pojawiła się w zaskakującej kreacji autorstwa Donny Karan. Mimo tego, że cały przód sukni był zabudowany, tył prezentował sylwetkę artystki w pełnej okazałości za wyjątkiem pupy zasłoniętej trenem. 

7/9
Copyright @East News
7/9

Beyonce w 2015 roku na Met Gali wywołała zachwyt w przepięknej kreacji Givenchy.

8/9
Copyright @East News
8/9

Bella Hadid w 2017 roku na towarzyszącej festiwalowi w Cannes gali amfAR. Podkreśliła swoją figurę wyszywaną kryształami suknią od Ralph&Russo.

9/9
Copyright @East News
9/9

Na tegorocznej gali Grammy Heidi Klum odważnie zdecydowała się na naked dress Ashi Studio.

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Bogna Sworowska o pracy w modelingu kiedyś i dziś…

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER w poruszającej rozmowie wyznaje: „Szukam swojego szczęścia w miłości, w życiu, na świecie…”. GOŁDA TENCER: „Ludzie młodzi nie znają historii. Patrzą do przodu (…). A ja robię wszystko, by ocalić pamięć”, mówi. JAN HOLOUBEK i KASPER BAJON: reżyser i scenarzysta. Czego nie nakręcą, staje się hitem. A jak wyglądają ich relacje poza planem filmowym? MONIKA MILLER od lat zmaga się z depresją i chorobą dwubiegunową, ale teraz za sprawą miłości pierwszy raz w życiu jest szczęśliwa.