Monika Brodka w kampanii VASINA
Fot. Wunsche&Samsel
ZE ŚWIATA MODY

Magdalena Cielecka, Monika Brodka, Maria Peszek w kampanii polskiej marki VASINA. Warto ją mieć na oku!

21 września 2016 21:15
Monika Brodka w kampanii VASINA
Fot. Wunsche&Samsel

Polska marka, którą warto mieć na oku! VASINA to niezwykły projekt dwóch utalentowanych Polek. Ich nową kolekcję promuje artystyczna sesja wizerunkowa, z udziałem gwiazd, takich jak Monika Brodka, Maria Peszek, czy Magdalena Cielecka, której efekty można podziwiać na wystawie w stolicy.

VASINA to dzieło Vasiny Maćkowiak, która jest absolwentką projektowania ubioru poznańskiej Wyższej Szkoly Sztuk Stosowanych i Lenki Poneman, która mieszka i pracuje w Nowym Jorku i jest związana z tamtejszym rynkiem muzycznym. Vasina od lat pracuje jako stylistka i kreator wizerunku i jest odpowiedzialna między innymi za wizerunek sceniczny Moniki Brodki. To główna projektantka marki. Druga połowa tandemu reprezentuje markę za oceanem i jest jej dyrektorką artystyczną.

 

Magdalena Cielecka w kampanii VASINA
Fot. Wunsche&Samsel

Magdalena Cielecka w kampanii VASINA.

 

Co w kolekcji?

W kolekcji marki znajdziemy rzeczy, które łączą w sobie klasykę z nowoczesnością. W projektach można zauważyć geometryczną konstrukcję, intrygujące formy, a odrobiny finezji dodają im elementy w nasyconych, kontrastowych kolorach. Poza żakietami, marynarkami i sukienkami VASINA proponuje też oryginalne, autorskie peleryny. Materiałem, którego w kolekcji znajdziemy najwięcej jest szlachetna wełna, kojarzona zwykle z męską garderobą, ale ujęta w bardzo kobiecy sposób. Ubrania zamawia się osobiście. Są szyte na miarę.

Gdzie można zamówić projekty VASINA?

Założycielki marki właśnie otworzyły w Warszawie wyjątkowe miejsce - studio, czyli pracownię i miejsce spotkań z klientkami i dziennikarzami, które mieści się przy ulicy Nowogrodzkiej 18/10A. Właśnie tam do 28 października można zobaczyć wystawę fotografii autorstwa duetu Wunsche & Samsel. Do zdjęć w ubraniach z najnowszej kolekcji zapozowały inspirujące Polki, m.in: Magdalena Cielecka, Małgorzata Szumowska, Brodka, Maria Peszek, Agnieszka Grochowska, Katarzyna Herman i Danuta Szaflarska.

 

Magda Popławska w kampanii VASINA
Fot. Wunsche&Samsel

Magda Popławska w kampanii VASINA.

 

Polecamy też: Wielki sukces polskiej marki! UEG stworzyło kolekcję dla Pumy! Mam zdjęcia!

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.