stylizacje, Agata Duda, 2019
Fot. Getty Images, East News, BEW
Ze świata MODY

Projektantka Agaty Dudy zdradziła jak współpracuje się z Pierwszą damą!

Jak powstają stylizacje Agaty Dudy?

Redakcja VIVA! 13 stycznia 2020 16:31
stylizacje, Agata Duda, 2019
Fot. Getty Images, East News, BEW

Stylizacje Pierwszej damy, Agaty Dudy od samego początku wzbudzają kontrowersje i są bardzo szeroko komentowane w mediach. Dla niektórych, to jedna z najlepiej wystylizowanych pierwszych dam, dla innych wręcz przeciwnie. Zdania jak zawsze są podzielone. Obok wizerunku Pierwszej damy, na pewno nie można przejść obojętnie, komentujący użytkownicy zastanawiają się, kto jest odpowiedzialny za wygląd Agaty Dudy? Kto projektuje wszystkie stroje i komponuje je w przemyślane i dostosowane do osobowości Pierwszej damy outfity? Okazuje się się, że jest to polska projektantka Ela Piorun. 

Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER

Kim jest Ela Piorun, projektantka Pierwszej damy, Agaty Dudy?

Ela Piorun, studiowała zarządzanie i marketing na SGGW i zarządzanie organizacją na UW. Z zawodu jest tak naprawdę doradcą ds. nieruchomości. Przygodę z modą rozpoczęła dopiero w 2016 roku, kiedy to zaczęła realizować swą największą pasję, od zawsze marzyła o projektowaniu ubrań. Umiejętność tworzenia kreacji zawdzięcza Mamie i Babci, to one w naturalny sposób przekazały jej wiedzę jak skroić ubrania a następnie je uszyć, aby zachwycały swą elegancją. Inspiracje do nowych projektów czerpie z otaczającej jej natury, sztuki i podróży. Ela Piorun stawia przede wszystkim na tkaniny wysokiej jakości, sprowadzane z Włoch lub Francji, wszystkie projekty szyte są w Polsce. Współpracuje nie tylko z Pierwszą damą, Agatą Dudą. Projektuje również kolekcje, które noszą: Izabela Janachowska, Anna Karwan, Dorota Gardias, czy Agnieszka Kaczorowska. Co Ela Piorun opowiedziała na temat współpracy z Agatą Dudą?

Nasza Pierwsza dama lubi styl elegancki, klasyczny. Dobrze się czuje w garsonkach, które dobrze na niej leżą, są świetnie skrojone. Bardzo wdzięcznie je nosi. Na każdą okazję, gdzie się pokazuje, jej garsonki są pięknie skrojone, szczególnie te ode mnie. Wygląda w nich idealnie i wszyscy ją komplementują – i w Polsce, i na całym świecie. Dochodzą do mnie słuchy, że w czym się nie pokaże, to jest to mile omawiane i kobiety wręcz inspirują się stylem Pierwszej damy.

Jak Ela Piorun pracuje z Pierwszą Damą Agatą Dudą?

Spotkania odbywają się atelier projektantki. Panie wspólnie omawiają projekty, wybierają kolorystykę, a potem rozpoczyna się cykl przymiarek. Agata Duda uwielbia garsonki, rzadko wybiera sukienki, nie akceptuje sukienek przed kolano. Co myślicie o stylizacjach Agaty Dudy? Podobają Wam się projekty Eli Piorun? 

Często zdarza się, że kobiety proszą o projekty, które miała na sobie Pierwsza dama. Kobiety kochają naszą Pierwszą damę. Kochają jej styl i lubią garsonki, szczególnie te klasyczne, ponadczasowe. One prezentują się świetnie na każdą okazję.

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Córka ANNY PRZYBYLSKIEJ, OLIWIA BIENIUK, w jedynym takim wywiadzie: „Kiedy mama umarła, wchodziłam w najtrudniejszy okres dojrzewania i ono się trochę zatrzymało”. PIOTR BECZAŁA i KATARZYNA BĄK-BECZAŁA. Światowej sławy muzyk i utalentowana mezzosopranistka, która zamieniła karierę na rolę żony. Czy żałuje? KEANU REEVES, aktor, który chodzi własnymi ścieżkami. IZABELA TROJANOWSKA w czasach PRL-u szokowała ostrym, rockowym wizerunkiem. Ile dziś zostało z tamtej niepokornej dziewczyny? W CYKLU EXTRA Świat mody z powodu koronawirusa znalazł się na krawędzi.