Nazywana jest "nową Margot Robbie"

Paulina Filipowicz 9 maja 2020 16:30

Serial "Hollywood" w reżyserii Ryan'a Murphy od tygodni możemy oglądać na platformie Netflix. Nowy serial twórcy "Glee" i "American Horror Story" opowiada historię grupy młodych ambitnych aktorów i filmowców, którzy tuż po II wojnie światowej próbują odnieść sukces w fabryce snów. Nie jest to jednak kolejna bajka o pięknej sławie i błogim życiu gwiazd filmowych, a prowokująca i dająca do myślenia produkcja, która ma ukazać bezlitosną twarz Hollywood. Serial odsłania niesprawiedliwy system i uprzedzenia dotyczące rasy, płci i seksualności, które w dzisiejszych czasach wcale nie straciły na aktualności. W "Hollywood" wystąpiła utalentowana grupa młodych aktorów, a wśród nich piękna Samara Weaving, która najczęściej mylona jest z gwiazdą kina Margot Robbie. Czy Samara osiągnie podobny sukces w Hollywood?

"Hollywood" serial Netflix: nowa twarz Samara Weaving

Samara Weaving w serialu "Hollywood" wciela się w postać pięknej, zamożnej blondynki Claire, która dzięki swoim wdziękom z łatwością może osiągnąć sukces w fabryce snów. Czy aktorka wcielająca się w postać Claire idzie podobną drogą na szczyt. Przyglądając się dotychczasowym osiągnięciom Samary, można wróżyć jej świetlaną przyszłość w przemyśle filmowym. Do tej pory mogliśmy oglądać ją w takich produkcjach, jak "Zabawa w pochowanego", "Opiekunka", czy "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri". Samara zyskuje coraz większy rozgłos, a nowa produkcja Netflixa może być furtką do kolejnych hollywoodzkich marzeń. Fani nie kryją zachwytu nad podobieństwem aktorki do topowej gwiazdy Margot Robbie. Być może to znak, że jej miejsce jest właśnie przed kamerą.  

1/6
samara-weaving-jako-claire5
Copyright @Getty Images
1/6

Samara urodziła się 23 lutego 1992 roku w Adelaide, jako córka Brytyjczyka i Maltanki. Dorastała na Fidżi, w Singapurze i w Indonezji. Pasję do kina ma we krwi, gdyż jej ojciec, Simon Weaving, jest filmowcem i artystycznym dyrektorem festiwalu filmowego w mieście Canberra.

2/6
samara-weaving-jako-claire4
Copyright @Getty Images
2/6

Z branżą filmową jest również związany wujek Samary - Hugo Weaving, którego możecie znać z produkcji takich jak Matrix czy Władca Pierścieni. Samara swoją przygodę z aktorstwem rozpoczęła w wieku 16 lat, występując w znanym australijskim serialu, Out of the Blue.

3/6
hollywood-serial-netflix-kim-jest-samara-weaving-jako-claire3
Copyright @Getty Images
3/6

Opuściła Australię, by spróbować swoich sił w Hollywood. Tam, dostała rolę w serialu Mystery Road, gdzie pojawiła się u jego boku swojego wuja. Od tamtej pory zagrała w kilkunastu produkcjach, w tym oscarowym filmie "Trzy billboardy za Ebbing, Missouri" czy serialu Netfliksa, "Hollywood".

4/6
hollywood-serial-netflix-kim-jest-samara-weaving-jako-claire2
Copyright @Getty Images
4/6

Rozgłos przyniosło jej też z pewnością niespotykane podobieństwo do czołowych aktorek, jak Margot Robbie, Eva Green czy Emma Stone. Samara została także zauważona przez branże mody.

5/6
hollywood-serial-netflix-kim-jest-samara-weaving-jako-claire6
Copyright @
5/6

Wystąpiła w kampanii domu mody Louis Vuitton, podczas Tygodnia Mody w Paryżu zajmowała miejsca w pierwszych rzędach pokazów, a na swoim koncie ma już kilka okładek topowych magazynów, jak Harper's Bazaar, L'Officiel czy The Hollywood Reporter.

6/6
samara-weaving-jako-claire6
Copyright @Getty Images
6/6

Krytycy są jednogłośni: na horyzoncie pojawiła się utalentowana aktorka, której wróżą dalsze sukcesy w Hollywood. A jak Wy oceniacie talent pięknej Samary Weaving?

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.