Czym wyróżnia się jej styl?

Aleksandra Frankowska 19 stycznia 2022 15:27

Anielski głos, bujne blond włosy i blask, który towarzyszył jej od zawsze to jej znaki rozpoznawcze. Dolly Parton kończy dziś 76 lat. Jej charakterystyczna uroda i osobowość sprawiły, że stała się postacią niezwykle barwną i docenianą w świecie Hollywood. Matka chrzestna Miley Cyrus przez lata walczyła ze stereotypem głupiutkiej blondynki i doskonale je się to udało!

CZYTAJ TEŻ: Dolly Parton i Carl Thomas Dean: są małżeństwem od ponad 50 lat, ale mieszkają osobno

Kim jest Dolly Parton?

Wychowywała się w 11-osobowej rodzinie zielonoświątkowców. Z uwagi na religijne otoczenie, pierwsze koncerty grywała w kościele. Niewiele osób wie, że pierwsze piosenki nagrała już w wieku 13 lat, a jej mentor, legenda muzyki Johnny Cash bardzo namawiał ją na wielki świat i karierę. Pierwszy kontrakt z wytwórnią podpisała w wieku 19 lat, by dwa lata później wydać debiutancki krążek Hello, I'm Dolly. Na swoim koncie dziewczyna z gitarą ma ponad 80 albumów i mimo 76 lat, wciąż aktywnie koncertuje. Jest też świetną businesswoman. Założyła między innymi park rozrywki Dollywood oraz fundację charytatywną. To, co rzadko zdarza się w Hollywood to jej miłość, bowiem Dolly od 55 lat jest żoną poznanego w pralni Carla Thomasa Deana!

Talia i denim

Uwielbiała podkreślać swoją wąską talię i spory biust. Wszystkie kreacje, które nosiła i nosi do tej pory eksponowały jej kobiece kształty. Poza szalonymi kolorami, jest również wielką fanką jeansu. Często wybierała stylizacje w wersji all denim lub nosiła stylowe spodnie lub kurtki w przepięknym, niebieskim odcieniu podkreślającym jej oczy i blond włosy. Przez lata bardzo walczyła ze stereotypem klasycznej blondynki i chociaż miała słabość do stylizacji a'la Monroe, inteligencją i żyłką do biznesu udało jej się go przełamać. 

ZOBACZ TEŻ: 75-letnia Dolly Parton odtworzyła swoją okładkę Playboya sprzed 40 lat!

Koronki, marszczenia i falbanki

W większości stylizacji Dolly Parton uwzględniała elementy bieliźniane. Lubowała się w koronkach, falbankach i wszelkiego rodzaju fikuśnych, delikatnych materiałach, które podkreślały jej kobiecość. Czuła się w nich wyjątkowo. Wybierała je zarówno w sukienkach, spódnicach, ale również w nogawkach spodni, koniecznie dzwonów. Był to jeden z jej znaków rozpoznawczych. 

Legendarne frędzle

Sukienki, bluzki, spodnie, spódnice. Dolly Parton nagminnie uzupełniała je frędzlami, nie tylko z uwagi na zamiłowanie do muzyki country. Wcześniej jej styl był z nią mocno związany, obecne stylizacje przechodzą nieco bardziej w boho, jednak frędzle przepięknie wirują w tańcu i kiedy rusza się ona na scenie. Są powabne, interesujące, przyciągają wzrok! 

W naszej galerii znajdziecie zdjęcia uwzględniające najbardziej charakterystyczne cechy stylu Dolly Parton sprzed lat, jak i współcześnie! 

1/9
Dolly Parton
Copyright @Michael Ochs Archives/Getty Images
1/9

Jej charakterystyczne, uniesione od nasady włosy kochali wszyscy!

2/9
Dolly Parton
Copyright @Allan Tannenbaum/IMAGES/Getty Images
2/9

Uwielbiała jeans. Nosiła go zarówno jako spodnie, ale też koszule i kurtki.

3/9
Dolly Parton
Copyright @Ron Galella/Ron Galella Collection via Getty Images
3/9

Walczyła ze stereotypem typowej blondynki, jednak uwielbiała róż.

4/9
Dolly Parton
Copyright @Harry Langdon/Getty Images
4/9

Jej kreacje zawsze były wytworne, w mocnych, rzucających się w oczy kolorach.

5/9
Dolly Parton
Copyright @Tom Wargacki/WireImage
5/9

Uwielbiała koronki, którymi obszyte były jej kreacje. Im więcej, tym lepiej.

6/9
Dolly Parton
Copyright @Lloyd Bishop/NBC/NBCU Photo Bank via Getty Images
6/9

Wciąż może pochwalić się zgrabnymi nogami, dlatego i kiedyś i teraz stawia na mini sukienki.

7/9
Dolly Parton
Copyright @Mickey Bernal/WireImage
7/9

Jej znakiem rozpoznawczym od zawsze były frędzle. Kiedyś bardziej w stylu country, obecnie w wersji boho.

8/9
Dolly Parton
Copyright @Dan MacMedan/Getty Images
8/9

Uwielbia podkreślać swoją figurę opiętymi strojami.

9/9
Dolly Parton
Copyright @Kevin Winter/Getty Images for The Recording Academy
9/9

Koronki, falbany i bieliźniane elementy zawsze towarzyszyły jej scenicznym kreacjom. 

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

LENKA I JAN KLIMENTOWIE o trudnej drodze do rodzicielstwa i o tym, jak narodziny Cristiana zmieniły ich związek. ANDRZEJ SEWERYN: czy czuje się autorytetem, czym jest dla niego sztuka i najważniejsze życiowe role. HELENA ENGLERT: dlaczego wolała studiować w Stanach, a potem wróciła do Polski i czy znane nazwisko to atut? LISA MARIE PRESLEY miała bajkowe dzieciństwo, które zakończyło się wraz ze śmiercią ojca, i smutne życie, bo znane nazwisko nie przyniosło jej szczęścia.