Roman Załuski
Fot. Stowarzyszenie Filmowców Polskich
O tym się mówi!

Zmarł Roman Załuski, reżyser takich filmów jak "Och, Karol'' i "Kogel – mogel''

10 grudnia skończyłby 86 lat

Aleksandra Frankowska 7 grudnia 2022 09:57
Roman Załuski
Fot. Stowarzyszenie Filmowców Polskich

W wieku 85 lat, tuż przed swoimi 86. urodzinami zmarł Roman Załuski. Reżyser zasłynął przede wszystkim z takich dzieł, jak "Och, Karol" czy "Kogel-mogel". Informację podało Stowarzyszenie Filmowców Polskich. Od lat Załuski był wiernym jego członkiem. 10 grudnia obchodziłby kolejne urodziny. 

ZOBACZ TEŻ: Kasia Solska z filmu „Kogel-mogel” skończyła 60 lat! Tak dziś wygląda życie Grażyny Błęckiej-Kolskiej

Zmarł reżyser Roman Załuski

Według informacji podanych przez Stowarzyszenie Filmowców Polskich, 29 listopada 2022 roku zmarł Roman Załuski, wybitny reżyser, którego produkcje znała cała Polska. Autor filmów takich, jak "Och, Karol" oraz "Kogel-mogel" miał 85 lat. Jego pogrzeb już się odbył, w obecności rodziny i najbliższych na cmentarzu Bródnowskim w Warszawie. 10 grudnia skończyłby 86 lat. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Ciężka choroba, śmierć męża... Tak wyglądało życie Małgorzaty Lorentowicz

Kim był Roman Załuski?

Załuski, urodzony 10 grudnia 1936 roku był wybitnym reżyserem i absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej w Łodzi na wydziale reżyserii. Swoją działalność zawodową rozpoczął po przeprowadzce do Warszawy. Jego debiutem, zarówno reżyserskim, jak i scenarzysty był "Dom". Największa popularność była dopiero przed nim. Stworzył trzy kultowe filmy, które znają wszystkie pokolenia Polaków: "Och, Karol" w 1985 roku, "Kogel-mogel" w 1988 roku oraz "Galimatias, czyli kogel-mogel II" w 1989 roku.  

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA KASPRZYK i MICHAŁ KOZERSKI: „potraktujmy ten wywiad jak mecz piłkarski”, proponuje aktorka. Kto w nim zwycięży? ŁUKASZ SIMLAT: dlaczego nie ma aktorskich marzeń i dlaczego... nie wyłącza telefonu. MAJA BOHOSIEWICZ założyła rodzinę, zbudowała własny biznes i została influencerką. Czy nie żałuje swoich wyborów? MICHAŁ WITKOWSKI: ceniony pisarz odsłania swój intymny świat i… zmienia image. NIEPOKONANA, czyli niezwykła historia Céline Dion.