Joanna Jędrzejczyk, VIVA! nr 9 kwiecień 2019
Fot. Mateusz Stankiewicz/LAF AM
TYLKO U NAS

Joanna Jędrzejczyk: „Ludzie dziwią się, że nie jestem agresywna”

Czy męski sport nie odbiera kobiecości?

Aleksandra Kwaśniewska 29 kwietnia 2019 10:01
Joanna Jędrzejczyk, VIVA! nr 9 kwiecień 2019
Fot. Mateusz Stankiewicz/LAF AM

Piękna i drobna kobieta, która została mistrzynią boksu tajskiego i innych sztuk walki. Choć Joanna Jędrzejczyk startuje w wadze piórkowej, od lat obraca się w męskim świecie, a jej walkom często towarzyszą krew i siniaki. Dlaczego zdecydowała się na tak brutalny sport? Czy nie brak jej kobiecości? Zawodniczka opowiedziała o tym Aleksandrze Kwaśniewskiej w najnowszej VIVIE!

Jak to się dzieje, że taka drobna, pogodna dziewczyna decyduje się, żeby w życiu zajmować się krwawym sportem walki?

Zawsze byłam charakterna. To ja broniłam starszej siostry i ja nosiłam plecak za moją siostrę bliźniaczkę. Jestem rocznik ’87, więc wychowywaliśmy się na zewnątrz. Tam panowały podwórkowe zasady, więc trzeba było umieć zawalczyć o swoje miejsce w szeregu. Zawsze też lubiłam sport. Reprezentowałam szkołę w różnych dyscyplinach. Ale przez to, że nie miałam w rodzinie sportowca, uważałam, że nie jest mi pisana taka kariera. Kiedy miałam 16 lat, poszłam na pierwsze zajęcia boksu tajskiego, bo chciałam zrzucić kilka kilogramów. Od pierwszego treningu zobaczyłam, że lubię konkurować. Po trzech miesiącach miałam pierwszy sparing, po pół roku pojechałam na pierwsze zawody. Gdy wygrałam mistrzostwa Polski, olśniło mnie. Powiedziałam sobie, że to jest sport, który chcę uprawiać. Chcę być zawodniczką, wtedy jeszcze boksu, a później muay thai.

To nie była nigdy kwestia potrzeby wyładowania emocji?

Nie. Ludzie, poznając mnie poza klubem, dziwią się, że nie jestem agresywna. Spodziewają się, że będziemy kipieć. A ja jestem w rzeczywistości wrażliwa, mimo że obracam się w dość męskim świecie.

Próbujesz sobie jakoś rekompensować kobiecość poza oktagonem?

Lubię się ubrać bardzo elegancko, w kieckę, szpilki, chociaż ja się czuję również kobieco w dżinsach i adidasach. Lubię typowo babskie wieczory, z moimi siostrami czy przyjaciółkami, przy drinku czy winie.

Cały wywiad z Joanną Jędrzejczyk w nowym numerze VIVY!, w kioskach od 30 kwietnia. 

Edyta Górniak, Viva! 9/2019 okładka
Fot. Mateusz Stankiewicz/SameSame

Joanna Jędrzejczyk, VIVA! nr 9 kwiecień 2019
Fot. Mateusz Stankiewicz/LAF AM

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?