TYLKO U NAS!

„Podjęłam walkę o moje dziecko”. Ostatnia rozmowa z siatkarką Agatą Mróz

Mija 11 lat od śmierci wybitnej sportsmenki...

Aleksandra Leszczyńska 4 czerwca 2019 12:51

Jedna z najzdolniejszych polskich siatkarek Agata Mróz-Olszewska odeszła po długiej i heroicznej walce z chorobą 11 lat temu. Miesiąc wcześniej, w maju 2008 roku, udzieliła dwutygodnikowi VIVA! poruszające go wywiadu, w którym opowiedziała o macierzyństwie, zmaganiu z białaczką oraz miłości, która jest silniejsza niż choroba...

Ostatni wywiad Agaty Mróz

Wtedy nikt nie przypuszczał, jak tragiczne potoczą się jej losy. Agata Mróz zmarła 2 miesiące po urodzeniu córeczki i 2 tygodnie po przeszczepie szpiku kostnego, który miał uratować jej życie. Niestety, zanim przeszczep się przyjął, a nowy szpik zaczął działać, wdała się infekcja, która wywołała śmiertelną sepsę.

Z chorobą - mielodysplazją szpiku - Agata zmagała się od 17. roku życia. Walczyła dzielnie o zdrowie i swoje szczęście. Przed długi czas z powodzeniem - i w sporcie, i w życiu - zdobywała złote medale, miała kochającego męża, piękną córeczkę. Gdy odeszła, miała zaledwie 26 lat i opłakiwała ją cała Polska. Choć od tego momentu minęło 8 lat, ta historia nadal porusza. I nas, i Was. Dlatego prezentujemy dziś pełną archiwalną rozmowę Sylwii Borowskiej z Agatą Mróz. O szczęściu, walce, ukochanych i najbliższych ludziach, niespodziewanej ciąży i balansowaniu na krawędzi.

Sylwia Borowska, autorka wywiadu, namawiała Agatę Mróz na spotkanie aż 8 miesięcy. Gdy siatkarka w końcu się zgodziła, jej córka - Liliana - miała zaledwie miesiąc, a ona sama była bardzo szczęśliwa i pełna nadziei na przyszłość. To był czas wyjątkowy i taka jest ta rozmowa. 

Przypominamy ją w całości w naszej galerii razem z osobistymi zdjęciami z archiwum prywatnego Agaty Mróz-Olszewskiej  ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANNA I TOMASZ SEKIELSCY – znany dziennikarz mówi o żonie, że jest jak… „żona mafiozo”. Dlaczego? BERENICE MARLOHE – kim by została, gdyby nie rola dziewczyny Bonda? MEGHAN i HARRY w osobistej krucjacie przeciwko brytyjskiej monarchii. REMIGIUSZ MRÓZ o tym, jak zarobił pierwszy milion, gdzie szuka natchnienia i o końcu miłości.