Szymon Majewski, Viva! 4/2020
Fot. bartek wieczorek/laf am
O tym się mówi!

Na co dzień rozśmieszał, a sam zmierzył się z tragedią. Szymon Majewski stracił wszystko w jedną noc

Życie nie oszczędzało znanego komika

Aleksandra Frankowska 5 czerwca 2023 14:48
Szymon Majewski, Viva! 4/2020
Fot. bartek wieczorek/laf am

Na co dzień rozśmieszał innych, a jego żarty krążyły w sieci, rozbawiając czytelników i widzów. W rzeczywistości Szymon Majewski zmierzył się jakiś czas temu z tragedią, która całkowicie odmieniła jego życie. Z dnia na dzień stracił wszystko, łącznie z dachem nad głową, gdy pewnej nocy spłonął jego apartament w Warszawie. Na szczęście nikogo z rodziny nie było w środku. Musieli jednak pozbierać się po tragedii, która zabrała im wszystko…

ZOBACZ TEŻ: Za bycie samotną matką zapłaciła wysoką cenę. Do dziś Szymon Majewski nie pogodził się z jej odejściem

Tragedia rodziny Majewskich

Kiedy doszło do pożaru, nikogo nie było w mieszkaniu rodziny Majewskich. Pozostały tam jednak wszystkie pamiątki rodzinne i rzeczy… wszystko to, co mieli i gromadzili przez całe swoje życie. Pożar zauważyła kobieta, która przechadzała się z psem pod blokiem. Chociaż straż pożarna została wezwana natychmiast, wszystko spłonęło niemal doszczętnie. Do pierwszej w nocy na miejscu pracowało aż 11 jednostek strażackich.

Szymon Majewski, około 1998 roku
Fot. AKPA

Szymon Majewski, około 1998 roku

Szymon Majewski, Magdalena Majewska, 26 października 2004
Fot. Warda/AKPA

„Mieszkanie na poddaszu poniosło bardzo duże straty. Na pewno przez dłuższy czas nie będzie można tam mieszkać, tym bardziej że trzeba było rozebrać dach, by dostać się do środka ”– mówił kapitan Konopka.

Apartament Szymona Majewskiego miał 150 metrów kwadratowych, ocalało z niego niewiele. Wraz z żoną Szymon Majewski stracił wszystko, przede wszystkim rodzinne pamiątki, elektronikę oraz drogie meble. Majewscy w jedną noc stracili niemal cały dorobek swojego życia. Po takiej tragedii trudno jest stanąć na nogi.

Szymon Majewski, plan „Pytania na śniadanie”, 11.12.2015 rok
Fot. orumgwiazd.com.pl / Forum

Szymon Majewski, plan „Pytania na śniadanie”, 11.12.2015 rok

Szymon Majewski, żona Magda Majewska historia miłości
Fot. VIPHOTO/East News

Wpis rozdzierający serce

Trzy dni po pożarze, na facebookowym profilu Szymona Majewskiego pojawił się wpis, który rozdzierał serce. W dwóch zdaniach komik przekazał ogrom bólu, z jakim mierzy się on i jego rodzina. Na pomoc ruszyli przyjaciele, którzy w tym trudnym czasie okazali się dla nich prawdziwym wsparciem i ostoją.

"Razem z przyjaciółmi i rodziną ratujemy to, co zostało. Jest to dla mnie i wszystkich mi bliskich przeżycie wyjątkowo dramatyczne".

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Szymon Majewski czule o relacji z żoną: „Jest moim uśmiechem, moim sercem”

Koszmarna noc, która zmieniła ich życie

Do tej pory Szymon Majewski wraz z żoną i dziećmi byli bardzo szczęśliwi. Przepiękne mieszkanie było uch azylem. Po pożarze, musieli na nowo zmierzyć się z rzeczywistością. Chociaż trwało to przez długi czas, stanęli na nogi, silniejsi. Teraz mają nocy dom na skraju Warszawy. Przepiękna willa stała się ich drugim azylem, w którym mogą zapomnieć o tragedii sprzed lat. Najważniejsze, że są zdrowi i żadne z nich nie ucierpiało w tragicznym pożarze. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARYLA RODOWICZ o poczuciu zawodowego niedocenienia, związkach – tych „gorszych, lepszych, bardziej udanych” i swoim azylu. KAROLINA GILON I MATEUSZ ŚWIERCZYŃSKI: ona pojechała do pracy na planie telewizyjnego show, on miał przeżyć przygodę życia jako uczestnik programu… MAREK TORZEWSKI mówi: „W miłości, która niejedno ma imię, są dwa kolory. Albo biel, albo czerń. A ja mam tę biel, a to wielkie szczęście…”.