Damian Duda 27 sierpnia 2017 10:00
1/10
Grzegorz Miecugow, VIVA! 2010
Copyright @RADEK POLAK/AF PHOTO
1/10

 

Informacja o śmierci Grzegorza Miecugowa zelektryzowała media. Dziennikarz zmarł 26 sierpnia po ciężkiej walce z chorobą nowotworową, z którą zmagał się przez blisko sześć lat. Niestety, tę walkę przegrał. Przyjaciele i znajomi, którzy na co dzień mieli z nim styczność, wspominają legendę polskiego dziennikarstwa. 

 

Zobacz też: Bez niego nie istniałoby „Szkło kontaktowe”. Co Grzegorz Miecugow mówił VIVIE! o polityce i wolności?

 

Wspomnienie Grzegorza Miecugowa

 

W niezwykłych słowach o zmarłym dziennikarzu wypowiedział się Edward Miszczak. Dyrektor programowy stacji TVN stwierdził, że Kraków, z którego pochodził Miecugow, był z niego niezwykle dumny. 

 

To było miasto, gdzie został dziennikarzem.  Kraków był z tego dumny, że zawsze, pomimo tylu lat w Warszawie mówił, że to miasto kocha, że się w tym mieście urodził i ukształtował. Boże, szkoda, że go już nie ma (...). To nie był rewolwerowiec, to był fundament, na którym się buduje. On był takim fundamentem programu, który założył Andrzej Turski, a on został jego szefem w okresie 1990 roku. Potem siedem lat w TVP, a następnie Mariusz Walter powierzył Grzegorzowi stanowisko dyrektora programów informacyjnych i publicystyki w TVN’’, twierdzi Edward Miszczak. 

 

Zobaczcie, jak inni wspominają Grzegorza Miecugowa.

 

Przeczytaj też: Grzegorz Miecugow pozostawił syna Krzysztofa i ukochaną żonę Joannę. Co mówili o dziennikarzu jego najbliżsi?

 

2/10
Karolina Korwin Piotrowska, VIVA! maj 2017
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
2/10

Nigdy nie dał mi odczuć ze jako ktoś od szolbizu robię w czymś »gorszym«, przeciwnie, kiedyś mi powiedział, ze świat szolbizu wydaje mu sie bardziej krwiożerczy od polityki....nigdy nie odmawiał przyjścia do programu, kiedy robiłam cykl »Niezapomniane...«. Skarbnica wiedzy, kultury i medialnego wyczucia. Kochał psy. To dla mnie ważne. Kochał świat, media i ludzi. Dobry człowiek. Fajny kompan. Mam jego książkę z dedykacja. Mam wspomnienia. Kurczę coraz mniej jest ludzi, od których można sie uczyć...’’. — Karolina Korwin Piotrowska wspomina Grzegorza Miecugowa na Instagramie.

3/10
Kuba Wojewódzki pali cygaro w Vivie!
Copyright @Jacek Poremba
3/10

4/10
Krzysztof Ibisz
Copyright @Rafał Masłow/MELON
4/10

 

 

Żegnaj, tak bardzo smutno... #grzegorzmiecugow

Post udostępniony przez Krzysztof Ibisz Official (@krzysztof_ibisz_official)

 

5/10
Dorota Gardias, VIVA! 2009
Copyright @Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek
5/10

 

 

Panie Grzegorzu... bedzie nam Pana ogromnie brakowało! Wyjatkowy, niezwykly czlowiek... wielka strata... serce pęka.

Post udostępniony przez DorotaGardias (@dorotagardias)

 

6/10
Katarzyna Zielińska
Copyright @Piotr Porębski/METALUNA
6/10

 

 

To bardzo smutny dzień, Panie Grzegorzu

Post udostępniony przez Katarzyna Zielińska (@katarzynazielinska)

 

7/10
Monika Olejnik, VIVA! wrzesień 2014
Copyright @Piotr Porebsky
7/10

8/10
Kamil Durczok
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
8/10

 

9/10
Anita Werner, VIVA! styczeń 2010
Copyright @Robert Wolański
9/10

To nie był pan dyrektor pod krawatem, zawsze chodził w kolorowych butach — czekał zawsze  w czasie rozmowy jak zauważę jego nowe buty. Bawił się przyjemnościami. Kibicował Cracovii. Piłka nożna była jego wielka pasją’’, wspomina  Miecugowa Anita Werner.

10/10
Tomasz Sianecki
Copyright @East News
10/10

To nie był smutas z telewizji. Kiedyś uknuł intrygę i zażartował z kolegi, który głównie lubił sam siebie. Wmówił mu, że został zaproszony na zdjęcia próbne do USA. A jedyny problem jest taki, że musi wyjechać do Stanów na pół roku, bo tyle potrwają zdjęcia. To był 88 rok, a kolega Maciek w tę bajkę uwierzył. A ja to zepsułem mówiąc do Maćka:  Haha masz Swój pociąg do Hollywood", wspomina Tomasz Sianecki. 

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Jedno zdjęcie Roxie Węgiel wywołało lawinę komentarzy. Odpowiedziała: „Ludzie muszą się przyzwyczaić, że jest inaczej”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.