Damian Duda 27 sierpnia 2017 10:00
1/10
Grzegorz Miecugow, VIVA! 2010
Copyright @RADEK POLAK/AF PHOTO
1/10

 

Informacja o śmierci Grzegorza Miecugowa zelektryzowała media. Dziennikarz zmarł 26 sierpnia po ciężkiej walce z chorobą nowotworową, z którą zmagał się przez blisko sześć lat. Niestety, tę walkę przegrał. Przyjaciele i znajomi, którzy na co dzień mieli z nim styczność, wspominają legendę polskiego dziennikarstwa. 

 

Zobacz też: Bez niego nie istniałoby „Szkło kontaktowe”. Co Grzegorz Miecugow mówił VIVIE! o polityce i wolności?

 

Wspomnienie Grzegorza Miecugowa

 

W niezwykłych słowach o zmarłym dziennikarzu wypowiedział się Edward Miszczak. Dyrektor programowy stacji TVN stwierdził, że Kraków, z którego pochodził Miecugow, był z niego niezwykle dumny. 

 

To było miasto, gdzie został dziennikarzem.  Kraków był z tego dumny, że zawsze, pomimo tylu lat w Warszawie mówił, że to miasto kocha, że się w tym mieście urodził i ukształtował. Boże, szkoda, że go już nie ma (...). To nie był rewolwerowiec, to był fundament, na którym się buduje. On był takim fundamentem programu, który założył Andrzej Turski, a on został jego szefem w okresie 1990 roku. Potem siedem lat w TVP, a następnie Mariusz Walter powierzył Grzegorzowi stanowisko dyrektora programów informacyjnych i publicystyki w TVN’’, twierdzi Edward Miszczak. 

 

Zobaczcie, jak inni wspominają Grzegorza Miecugowa.

 

Przeczytaj też: Grzegorz Miecugow pozostawił syna Krzysztofa i ukochaną żonę Joannę. Co mówili o dziennikarzu jego najbliżsi?

 

2/10
Karolina Korwin Piotrowska, VIVA! maj 2017
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
2/10

Nigdy nie dał mi odczuć ze jako ktoś od szolbizu robię w czymś »gorszym«, przeciwnie, kiedyś mi powiedział, ze świat szolbizu wydaje mu sie bardziej krwiożerczy od polityki....nigdy nie odmawiał przyjścia do programu, kiedy robiłam cykl »Niezapomniane...«. Skarbnica wiedzy, kultury i medialnego wyczucia. Kochał psy. To dla mnie ważne. Kochał świat, media i ludzi. Dobry człowiek. Fajny kompan. Mam jego książkę z dedykacja. Mam wspomnienia. Kurczę coraz mniej jest ludzi, od których można sie uczyć...’’. — Karolina Korwin Piotrowska wspomina Grzegorza Miecugowa na Instagramie.

3/10
Kuba Wojewódzki pali cygaro w Vivie!
Copyright @Jacek Poremba
3/10

4/10
Krzysztof Ibisz
Copyright @Rafał Masłow/MELON
4/10

 

 

Żegnaj, tak bardzo smutno... #grzegorzmiecugow

Post udostępniony przez Krzysztof Ibisz Official (@krzysztof_ibisz_official)

 

5/10
Dorota Gardias, VIVA! 2009
Copyright @Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek
5/10

 

 

Panie Grzegorzu... bedzie nam Pana ogromnie brakowało! Wyjatkowy, niezwykly czlowiek... wielka strata... serce pęka.

Post udostępniony przez DorotaGardias (@dorotagardias)

 

6/10
Katarzyna Zielińska
Copyright @Piotr Porębski/METALUNA
6/10

 

 

To bardzo smutny dzień, Panie Grzegorzu

Post udostępniony przez Katarzyna Zielińska (@katarzynazielinska)

 

7/10
Monika Olejnik, VIVA! wrzesień 2014
Copyright @Piotr Porebsky
7/10

8/10
Kamil Durczok
Copyright @Bartek Wieczorek/LAF AM
8/10

 

9/10
Anita Werner, VIVA! styczeń 2010
Copyright @Robert Wolański
9/10

To nie był pan dyrektor pod krawatem, zawsze chodził w kolorowych butach — czekał zawsze  w czasie rozmowy jak zauważę jego nowe buty. Bawił się przyjemnościami. Kibicował Cracovii. Piłka nożna była jego wielka pasją’’, wspomina  Miecugowa Anita Werner.

10/10
Tomasz Sianecki
Copyright @East News
10/10

To nie był smutas z telewizji. Kiedyś uknuł intrygę i zażartował z kolegi, który głównie lubił sam siebie. Wmówił mu, że został zaproszony na zdjęcia próbne do USA. A jedyny problem jest taki, że musi wyjechać do Stanów na pół roku, bo tyle potrwają zdjęcia. To był 88 rok, a kolega Maciek w tę bajkę uwierzył. A ja to zepsułem mówiąc do Maćka:  Haha masz Swój pociąg do Hollywood", wspomina Tomasz Sianecki. 

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA stara się żyć eko, ale mówi: „Popełnianie błędów to historia mojego życia. Słynny himalaista PIOTR PUSTELNIK długo wierzył, że zmiany klimatyczne są dziełem natury. Mylił się. EWA ZGRABCZYŃSKA, uratowała tygrysy, teraz ma nową misję. GRETA THUNBERG – świat wreszcie uwierzył młodej aktywistce.