Alicja Bachleda-Curuś
O TYM SIĘ MÓWI

Zwolniła z karierą w USA, skupiła się na zupełnie innych rzeczach. Co słychać u Alicji Bachledy-Curuś?

Dla fanów talentu aktorki mamy dobrą wiadomość

Rafał Kowalski 14 stycznia 2022 07:49
Alicja Bachleda-Curuś

Osiemnaście lat temu Alicja Bachleda-Curuś znana była już z ról w takich produkcjach jak Pan Tadeusz czy Wrota Europy. Polskie podwórko filmowe stało dla niej otworem, ale młoda gwiazda pragnęła się rozwijać. Tak bardzo, że wyprowadziła się do USA, gdzie skończyła prestiżowy Instytut Teatralny i Filmowy w Nowym Jorku imienia Lee Strasberga. Dziś ulubienica publiczności stawia zdecydowanie bardziej na szczęście osobiste, niż zagraniczną karierę.

Alicja Bachleda-Curuś – zagraniczne sukcesy, zaręczyny, syn

Letnia Burza, Na wschód, Amerykański handel – wszystkie te tytuły przyniosły Alicji Bachledzie-Curuś popularność i zachwyt krytyków. Kolejną produkcją, w której Polka zachwyciła widzów było Ondine z 2009 roku. To na planie tego hitu aktorka poznała przyszłego partnera Colina Farrela.

Wkrótce parze urodziło się dziecko – syn Henryk. Niestety dwa lata później aktorzy ogłosili koniec swojego związku. Alicja Bachleda-Curuś samodzielnie opiekowała się dzieckiem i jednocześnie kontynuować w Stanach wielką karierę. Zagrała m.in. w The Girl Is in Trouble czy The Absinthe Drinkers, ale w ostatnim czasie znacznie bardziej artystkę interesuje prywatne szczęście.

Pod koniec 2020 sieć obiegła informacja o tym, że Polka jest znów szczęśliwie zakochana. Do tej pory nie wiadomo, kto jest jej wybrankiem. Jeden z magazynów dotarł tylko do informacji, że zakochanych łączy wyjątkowa więź. Na tyle mocna, że rok temu aktorka sugerowała w wywiadach wideo, że jest już zaręczona.

Opowiadała też, o tym, że nigdy nie była szczęśliwsza. „Jestem w bardzo dobrym miejscu. Przede wszystkim znalazłam spokój wewnętrzny i szczęście, którego zawsze sobie życzyłam. Myślę, że do tego trzeba dojrzeć. Natomiast, nie mówię za dużo o życiu prywatnym, więc tak to zostawimy. Ale gratulacje przyjmę”, tłumaczyła portalowi JastrząbPost, który zapytał ją o oświadczyny.

Aktorka wydaje się bardzo szczęśliwa. Widać, że priorytetem są dla niej pielęgnowanie miłości i szczęśliwe życie dorastającego syna.

Czytaj także: Alicja Bachleda-Curuś zdobyła się na szczere wyznanie. Aktorka walczy z fobiami

Alicja Bachleda-Curuś, VIVA! październik 2010, VIVA! 21/2010
Fot. Robert Wolański

Alicja Bachleda-Curuś, VIVA! 2015
Fot. Dennis Leupold

Alicja Bachleda-Curuś znów w polskim filmie

Choć aktualnie mama Henryka nie pracuje wiele w USA, to dla polskich widzów mamy dużą niespodziankę. Już pod koniec stycznie do kin trafi film 8 rzeczy, których nie wiecie o facetach, w którym zobaczymy Alicję Bachledę-Curuś.

Czy to i dla niej ogromna radość? „Przyjemnie jest wrócić na plan tego filmu i spotkać się z bohaterami, których bardzo lubię. To była niezwykle sympatyczna przygoda. Film jest pełen humoru i wzruszeń, jednak parę kwestii jest poważnych, nie wszystko jest komedią. Na pewno jest rozrywkowy, ale również wiele kobiet i mężczyzn odnajdzie w nim siebie, więc będzie też sentymentalnie i nostalgicznie”, mówiła aktorka.

Nie możemy się doczekać! 

Czytaj także: Czy aktorka Alicja Bachleda-Curuś kupuje dom w Polsce?

8 rzeczy, ktorych nie wiecie o facetach, Alicja Bachleda-Curuś
Fot. Marta Gostkiewicz

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.