Maria Winiarska, Zofia Zborowska-Wrona, Viva! 5/2021
Fot. ZUZA KRAJEWSKA
O TYM SIĘ MÓWI

Zofia Zborowska zdradziła imię dziecka! Jest nietypowe i oryginalne

Potwierdziła również płeć maleństwa

Konrad Szczęsny 18 czerwca 2021 12:01
Maria Winiarska, Zofia Zborowska-Wrona, Viva! 5/2021
Fot. ZUZA KRAJEWSKA

Już niebawem po raz pierwszy zostanie matką. Teraz Zofia Zborowska poinformowała w mediach społecznościowych, jakie imię wraz z mężem wybrali dla dziecka. Potwierdziła również, że za kilka tygodni powitają na świecie... córeczkę!

Płeć i imię dziecka Zofii Zborowskiej

Wszystko stało się jasne! Pod koniec marca Zofia Zborowska i Andrzej Wrona poinformowali, że spodziewają się pierwszego dziecka. Zrobili to w wyjątkowo zabawny i właściwy dla siebie sposób. Później, bo w połowie maja, aktorka zdradziła płeć pociechy. Stąd wiadomo, że para niebawem powita na świecie córeczkę.

Teraz zaś Zofia Zborowska na swoim profilu na Instagramie ujawniła, jakie imię dla niej wybrali. Jest nietypowe, wyjątkowe i bardzo osobiste. Związane jest jednym z członków rodziny aktorki.

„Nadzieja ❤️🥺 tak miała na imię moja Babcia…Babcia Nadzia. Niesamowicie piekna, dobra i kochana kobieta. Mama mojej Mamy. Była piosenkarką estradową, modelką i aktorką. Zawsze chciałam tak nazwać córkę. @hannaneves za każdym razem jak rodziła swoje córeczki to przypominała mi, że ona nie nazwała swoich córek Nadzia bo ja sobie to zaklepałam jako małolata 😂 wiec jeśli będę miała kiedyś córkę to MUSZĘ JĄ TAK NAZWAĆ bo inaczej się na mnie wkurzy🙈😬 Szczerze? Byłam pewna, że będziemy mieli chłopca 😬 ale w sumie ja też miałam być Tadkiem 😂 po dziadku Tadku - mężu Babci Nadzi 🤓💁🏻‍♀️ W każdym razie na szczęście @w_kracze przystał na tę propozycje imienia❤️🙌🏼 Także Nadziejko - czekamy na Ciebie bardzo 🥺💕 #nadziejka #wronki”, podpisała fotografię, na której pozuje z mężem.

Czytaj także: Zofia Zborowska jest w ciąży. Aktorka nie ochrzci dziecka. Podała powody swojej decyzji

Internauci o wyborze imienia dziecka Zofii Zborowskiej i Andrzeja Wrony

Pod postem z miejsca zaroiło się od komentarzy. Znajomi, przyjaciele i internauci chwalą wybór tak nietypowego i wyjątkowego imienia.

„Ale pięknie, aż się wzruszyłam <3”, „Jejuu... No cudnie. Wasze życie już zawsze będzie pełne Nadziei”, „Pięknie imię”, „O jak pieknie 😍 i oryginalnie ❤️ dużo zdrówka dla Was”, „Wspaniale!!! Imię cudne”, piszą rozemocjonowani.

Imię Nadzieja - znaczenie, charakterystyka

Jak podaje serwis mjakmama24.pl, imię Nadzieja ma pochodzenie grecko-łacińskie. Wywodzi się ze słów które mają dokładnie to samo znaczenie. W Polsce było popularne zwłaszcza przed II wojną światową. Dziś nosi je kilka tysięcy mieszkanek naszego kraju.

Nadzieja obchodzi imieniny raz w roku – 30 września. A jaka jest charakterystyka imienia? „Nadzieja nigdy się nie poddaje. Ma silny charakter, jest niezłomna. W kontaktach z ludźmi jest ciepła i przyjazna. Nie potrafi patrzeć na krzywdę innych”, czytamy.

Przyszłym rodzicom serdecznie gratulujemy takiego wyboru!  

Czytaj także: Zofia Zborowska i Andrzej Wrona: „Chcieliśmy być razem, założyć rodzinę, oboje byliśmy na to gotowi”

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.