księżna Meghan, książę Harry, dziecko Meghan i Harry'ego
Fot. East News
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Tych 11 rzeczy syn księcia Harry'ego i księżnej Meghan absolutnie nie będzie mógł robić!

Zasady panujące na brytyjskim dworze są bardzo surowe

VIVA! 12 maja 2019 08:01
księżna Meghan, książę Harry, dziecko Meghan i Harry'ego
Fot. East News

Narodziny pierwszego dziecka Meghan i Harry’ego spowodowały zarówno w rodzinie królewskiej, jak i w mediach potok entuzjazmu. Obserwatorzy tego, co dzieje się w Wielkiej Brytanii skupiali się na plusach pojawienia się na świecie potomka książąt Sussex i na przywilejach, na które może liczyć mały Archie, kiedy podrośnie. Warto jednak pamiętać, że bycie członkiem brytyjskiej monarchii to też szereg obowiązków i nakazów…

Czego nie będzie mógł robić syn Harry’ego i Meghan?

Dzieciństwo i dorosłość Archiego zdecydowanie będzie się różnić od życia innych osób brytyjskiego obywatelstwa. Najważniejsze zakazy zapisaliśmy w 11 poniższych punktach:

 1. Żyjemy w dobie internetu, ale surowo zakazane jest, by potomek Meghan prowadził w sieci własne, osobne konto społecznościowe, gdy podrośnie. Nie może też wykonywać publicznie selfie.
 2. Lubicie Monopoly, Eurobiznes i wszelkie gry karciane? Archie nie będzie mógł w nie grać. Zabawy, w których pojawia się możliwość oszukiwania nie są możliwe dla królewskich i książęcych pociech. Ponadto Monopoly zostało określone przez ekspertów od zasad etykiety jako zbyt bezwzględne.
 3. Mniejsze zaskoczenie może budzić kolejny punkt. Chodzi o brak możliwości korzystania przez książęce dzieci z dobrodziejstw technologii takich jak tablety.
 4. Według obowiązujących zasad Archie będzie musiał wyznawać anglikanizm. Członkowie rodziny królewskiej nie mogą być innej wiary, niż ta.
 5. O tym, że członkowie rodziny królewskiej muszą w wielu kwestiach być dyplomatami nie trzeba nikomu przypominać. Warto jednak zaznaczyć, że syn księcia Harry’ego będzie miał absolutny zakaz wypowiadania się w kwestiach polityki i afiszowania się ze swoimi poglądami.
 6. Do ósmego roku życia Archie będzie mógł publicznie pojawiać się jedynie w krótkich szortach. Zasada ta obowiązuje od szesnastego wieku. Podobno taki strój daje przekaz – „jestem z arystokracji”.
 7. Oficjalnie członkowie rodziny królewskiej – poza okresami, kiedy pozostają w żałobie – nie powinni też nosić czarnych strojów. Na razie tylko Meghan wyłamała się z tej zasady.
 8. A gdyby syn Harry’ego zechciał założyć okrycie wierzchnie z elementem z prawdziwego futra? To także jest surowo wzbronione!
 9. Gdyby syn księżnej Meghan poszedł do szkoły Thomas’a Battersea – czyli tej, do której uczęszcza książę George – to również będzie musiał bardzo uważać. Na przykład na to, by nie powiedzieć głośno, że ma jednego ulubionego kolegę. Faworyzowanie nie jest dobrze postrzegane wg zasad tej placówki.
 10. Sporym zaskoczeniem okazały się też dla nas zasady obowiązujące podczas posiłków. Dzieci nie mogą podczas jedzenie siedzieć z rodzicami. W tym czasie mają osobny stół, gdzie powinny opanować sztukę uprzejmej rozmowy.
 11. W menu książąt nie znajdziemy też małż. Dlaczego? Bo mogą zawierać szkodliwe toksyny… Tego przysmaku więc Archie na pewno nie spróbuje.

Znacie inne reguły obowiązujące na dworze królewskim w Wielkiej Brytanii? Już większość tych mocno nas zaskoczyła… 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal)

księżna Meghan, książę Harry, dziecko Meghan i Harry'egoksiężna Meghan, książę Harry, dziecko Meghan i Harry'ego
Fot. East News

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

JULIA KUCZYŃSKA „MAFFASHION” – Influencerka, ikona stylu, bizneswoman. Teraz przyszedł czas na nowy rozdział w jej życiu. ZBIGNIEW ZAMACHOWSKI w dniu 60. urodzin wyjawia „całą” prawdę o karierze i swoich pryncypiach. MODA W WIELKIM MIEŚCIE – Czy Carrie i jej przyjaciółki z serialu „Seks w wielkim mieście” zrezygnują z designerskich strojów, zobaczymy w sequelu „And Just Like That”. KRYSTYNA KOFTA – Nagła choroba spadła na nią jak grom z jasnego nieba. Jak wyglada teraz jej życie? W cyklu EXTRA: Co się stanie z milionami Afganek w kraju, gdzie wciąż kamienuje się kobiety?