Huragan Irma
Fot. East News
DOMY GWIAZD

Huragan Irma zagraża gwiazdom? Ich posiadłości mogą zostać zniszczone przez żywioł!

Weronika Kostyra 7 września 2017 15:30
Huragan Irma
Fot. East News

 

Huragan Irma to najpotężniejszy cyklon tropikalny w historii. Nagrania przerażającego żywiołu obiegły cały świat – w nocy uderzył on już w Karaiby i przesuwa się dalej w kierunku USA, tworząc ogromne zagrożenie. Domy Johnny’ego Deppa, Donalda Trumpa, Eddiego Murphy’ego, Bruce’a Willisa, Micka Jaggera czy Oprah Winfrey znajdują i znajdowały się na drodze huraganu Irma, którego powierzchnia jest wielkości Polski. W pięciostopniowej skali Saffira-Simpsona otrzymał najwyższą, piątą kategorię. Wiatr osiąga wtedy 300 km/h i tworzą się wiry, pada ulewny deszcz, a w brzegi wysp uderzają silne fale. Czyje posiadłości mogły zostać zniszczone?

 

Johnny Depp posiadłości
Fot. materiały prasowe

Little Hall’s Pond Cay, wyspa Johnny'ego Deppa

 

Domy gwiazd na drodze huraganu Irma

Gwiazdy kochają Karaiby i wiele z nich ma tam prywatne wyspy oraz posiadłości, w których wypoczywają. Należy do nich warta 17 milionów dolarów posiadłość le Château des Palmiers prezydenta USA Donalda Trumpa na francuskiej wyspie St Martin. Na drodze huraganu leży też prywatna wyspa Johnny’ego Deppa, Little Hall’s Pond Cay. Wyspę kupił w 2004 roku za 3,6 milionów dolarów. Poszkodowani mogą też zostać aktor Eddie Murphy jako właściciel wyspy Rooster Cay, a także Bruce Willis, znany iluzjonista David Copperfield, Keith Richard i miliarder Roman Abramovich. Wszyscy oni ewakuowali się i są bezpieczny, na pewno poniosą jednak ogromne straty. Wyjątkiem jest miliarder Richard Branson, który mimo zagrożenia odmówił opuszczenia swojej wyspy Necker Island.

 

Johnny Depp
Fot. Getty Images

 

W nocy huragan uderzył już z wielką siłą w Karaiby i kompletnie spustoszył kilka wysp. Wydarzenia przypominały sceny z horroru – zginęło co najmniej siedem osób. Meteorolodzy prognozują, że teraz Irma będzie się przemieszczać w kierunku północno-zachodnim, na jej drodze znajdują się zatem Portoryko i Floryda. Władze od kilku dni przygotowują się do uderzenia – ewakuują ludność do schronów, zamykają szkoły i gromadzą zapasy wody i żywności. W momencie uderzenia fale mogą osiągać nawet siedem metrów wysokości, silny wiatr będzie zrywał dachy z domów i niszczył sieci energetyczne.

 

Donald Trump
Fot. Getty Images

 

Zobacz także: Czy Melania Trump pomyliła miejsce katastrofy z wybiegiem dla modelek?

Wideo

Najpiękniejsze prezenty dla niej na Boże Narodzenie 2020

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.