WOŚP, Jurek Owsiak, oświadczenie WOŚP
Fot. Mat. prasowe WOŚP
O TYM SIĘ MÓWI

Fundacja WOŚP odpowiedziała na apel żony Pawła Adamowicza!

Organizacja wystosowała oświadczenie. Padły wzruszające słowa

Konrad Szczęsny 17 stycznia 2019 20:37
WOŚP, Jurek Owsiak, oświadczenie WOŚP
Fot. Mat. prasowe WOŚP

Po apelu, jaki do opinii publicznej i osób chcących wziąć udział w pogrzebie tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza skierowała jego żona, nadeszła odpowiedź Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Jej przedstawiciele potwierdzili, że środki, które zostaną zebrane w trakcie sobotnich uroczystości żałobnych, zasilą konta dwóch wskazanych przez Magdalenę Adamowicz fundacji.

WOŚP odpowiedział na apel Magdaleny Adamowicz

Na oficjalnym profilu WOŚP na Facebooku ukazało się dzisiaj oświadczenie, w którym przedstawiciele fundacji potwierdzają, że w trakcie pogrzebu Pawła Adamowicza będą zbierane środki, które wesprą konto dwóch organizacji.

„Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, na prośbę rodziny śp. Prezydenta Miasta Gdańsk Pawła Adamowicza, zdecydowała się przeprowadzić zbiórkę wśród osób uczestniczących w sobotnich uroczystościach pogrzebowych. Datki na rzecz WOŚP, lub na wspólnie kwestującą Fundację Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza, zastąpić mają – zgodnie z wolą rodziny – przynoszenie kwiatów i zniczy w hołdzie Zmarłemu.

Zbiórka przeprowadzona będzie przez wolontariuszy WOŚP. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oświadcza, iż zebrane podczas kwesty środki zostaną również przez nią spożytkowane na zakup sprzętu medycznego i doposażenia dla gdańskiego Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza, placówki szczególnie bliskiej śp. Prezydentowi Gdańska”, podkreślono.

Dodano także, że jest to gest, który ma w sposób szczególny uczcić pamięć zmarłego i wolę jego najbliższych.

„Zbiórka stanowić będzie kontynuację 27. Finału WOŚP. Wolontariusze posługiwać się będą finałowymi identyfikatorami oraz skarbonkami oznaczonymi symboliką żałobną. Rozdawać będą także darczyńcom czerwone serduszka WOŚP. 

Zbiórka prowadzona będzie z pełnym poszanowaniem powagi sytuacji i jest dla Fundacji przede wszystkim wyrazem szacunku dla woli bliskich Zmarłego”, zaznaczono.

Żona Pawła Adamowicza o pogrzebie prezydenta Gdańska

Wczoraj, 16 stycznia, Magdalena Adamowicz zaapelowała do wszystkich, którzy będą uczestniczyli w sobotnich uroczystościach pogrzebowych, aby nie przynosili kwiatów oraz zniczy a zamiast tego wsparli konta dwóch fundacji.

„Wierzę, że życzenia Pawła byłyby dwa. Po pierwsze: by Jerzy Owsiak, mimo tych tragicznych wydarzeń, dalej był prezesem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Po drugie: byśmy kontynuowali jego dzieło, jakim jest stowarzyszenie Wszystko dla Gdańska. Ma do spełnienia 50 apolitycznych celów, jest proobywatelskie, działa dla mieszkańców. Taka jest moja wola i wiem, że taka byłaby wola mojego męża”, powiedziała Magdalena Adamowicz w rozmowie z Gazetą Wyborczą.

Z kolei ci, którzy tego dnia nie będą mogli wziąć udziału w pogrzebie Pawła Adamowicza, mogą wypełnić wolę rodziny, przekazując datki za pośrednictwem wpłat na konto obu organizacji.

Pieniądze na WOŚP można też przelewać bezpośrednio na konto fundacji: 56 1140 1010 0000 5244 4400 1027  

Darowizny można też przekazać na konto Hospicjum imienia księdza Eugeniusza Dutkiewicza. Numer konta: 72 1540 1098 2001 5562 4727 0001  

Wystawiene trumny z ciałem Pawła Adamowicza w Europejskim Centrum Solidarnosci. Żona Magdalena, córki Antonina i Teresa
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?