Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O NIM JEST GŁOŚNO

Wielki sukces Roberta Lewandowskiego. Zrównał się z Messim i Ronaldo

Znamy sekret jego niezwykłej formy

Konrad Szczęsny 7 czerwca 2020 12:02
Robert Lewandowski, VIVA! grudzień 2014
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Jest nie do zatrzymania! Kapitan reprezentacji Polski w kolejnych meczach udowadnia, że jest w szczytowej formie. I to w wieku, w którym jego rywale zazwyczaj mogą o niej tylko pomarzyć. Zapewnia jednocześnie, że ma apetyt na znacznie więcej. Osiągnięciami zrównał się z legendami światowego futbolu: Leo Messim i Cristiano Ronaldo.

Szczytowa forma Roberta Lewandowskiego w Bundeslidze

38 meczy, 44 gole i bramka strzelana średnio co 76 minut, które spędza na boisku - te statystyki mówią same za siebie! Robert Lewandowski jest w znakomitej formie, nachwalić go nie mogą się media zarówno w Polsce, jak i w Niemczech. I zgodnie podkreślają, że ma wielką szansę zamknąć bieżący sezon z ponad 50 golami na koncie. W sobotnim meczu z Bayerem Leverkusen Polak zapisał na swoim koncie 400. bramkę w klubowych rozgrywkach w karierze.

„Ze współczesnych piłkarzy przed nim dotarli tam tylko Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Zlatan Ibrahimović i Luis Suarez. A wcześniej w Europie dokonali tego Eusebio, Ferenc Puskas czy Gerd Mueller. Elita, najlepsi z najlepszych”, podkreśla z zachwytem serwis Sportowefakty.wp.pl.

31-latek pobił już swój rekord sprzed trzech lat (43 bramki w sezonie) i jest o tym bardziej sensacyjne osiągnięcie, że w jego wieku napastnicy notują zazwyczaj spadek formy. 

Sekret Roberta Lewandowskiego: ćwiczenia, dieta, sen

Poza tym, że zmienił nieco swoje podejście do treningów, by je bardziej zróżnicować, Robert Lewandowski eksperymentuje również w kuchni. I nie chodzi tu jedynie o osławioną już dietę bezglutenową, nad którą czuwa jego żona.

Korzysta z tzw. odwróconej kolejności dań (najpierw deser, dopiero po nim danie główne), zaś latem zeszłego roku czasowo przeszedł na wegetarianizm. W ślad za nim poszedł także inny gracz reprezentacji Polski, Grzegorz Krychowiak. Efekt? Najlepszy sezon w karierze!

Okazuje się jednak, że Anna Lewandowska namówiła również męża, by skorzystał z porad trenera snu (wcześniej zrobił to m.in. Cristiano Ronaldo).

„Radziłem się go, w jakiej pozycji najlepiej spać. Jestem praworęczny i prawonożny, więc dla mnie lepiej spać na lewej stronie ciała. To drobiazgi, które pozwolą się lepiej regenerować”, ujawnił w rozmowie z „Bildem”.

Wszystko to dało niesamowite efekty, które widać na boisku. Tak o formie Roberta Lewandowskiego mówił jakiś czas temu w wywiadzie dla Wp.pl fizjoterapeuta polskiej kadry, Bartłomiej Spałek.

„Robert to gladiator. Niesamowite, ale jego organizm nie potrzebuje dłuższej regeneracji. W ogóle nie jest "pospinany". Czasami, jak kładzie się na stole, zastanawiam się, co mam z nim robić. To fenomenalne jak wygląda jego tkanka mięśniowa. Dotykam, a to jest wszystko luźne. Zdrowa dieta pozytywnie wpływa na powięź całego ciała, która staje się bardziej elastyczna. Dochodzą też dodatkowe treningi na siłowni”, zdradził.

I mamy nadzieję, że niezwykła forma Roberta Lewandowskiego zachwyci fanów i kibiców jeszcze wiele razy w trakcie tego i kolejnych sezonów!  

Robert Lewandowski zalicza właśnie najlepszy sezon w karierze:

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Flying high⚽😄 @fcbayern ✅

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Kapitan reprezentacji Polski został niedawno po raz drugi ojcem. Na początku maja na świat przyszła jego córeczka Laura: 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

My kids, my greatest happiness😍❤️

Post udostępniony przez Robert Lewandowski (@_rl9)

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

Czy łatwo było jej znów zaufać mężczyźnie i co z tym ślubem? „Raz bardziej chce Michał, raz ja", mówi Ewa Kasprzyk

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA I MAŁGORZATA SOCHA: przyjaciółki w rozmowie pełnej czułości, kobiecej energii i śmiechu. O TYM SIĘ MÓWI: była najbardziej znienawidzoną kobietą na świecie, dzisiaj jest kochana i podziwiana. Czy KRÓLOWA CAMILLA aż tak się zmieniła, czy Brytyjczycy zmienili front? ELIZA RYCEMBEL: jedna z najzdolniejszych aktorek młodego pokolenia nie pogardziłaby epizodami, ale… reżyserzy widzą ją w głównych rolach. MARIA ROTKIEL: uznana psycholog apeluje: „Dziewczyny, musimy być dla siebie ważne!”.