księżna Diana ostatni telefon
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images)
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Ostatni telefon księżnej Diany. Do kogo dzwoniła przed śmiercią?

Jak wyglądała ostatnia rozmowa telefoniczna Diany?

Gabriela Czernecka 25 czerwca 2021 06:34
księżna Diana ostatni telefon
Fot. Tim Graham Photo Library via Getty Images)

Choć od śmierci Diany mija ponad dwadzieścia lat na jaw wciąż wychodzą szczegóły jej ostatnich dni życia. Niebawem królowa ludzkich serc obchodziłaby 60. urodziny. W związku z tym w Wielkiej Brytanii, planowane są z tej okazji specjalne wydania magazynów, ale także premiery filmów dokumentalnych. Z zajawki jednego z nich dowiadujemy się, do kogo księżna Diana wykonała swój ostatni telefon. Z kim rozmawiała i o czym? Poznajcie szczegóły.

Ostatni telefon księżnej Diany przed śmiercią. Do kogo dzwoniła?

Życie księżnej Diany wciąż fascynuje fanów rodziny królewskiej. Z okazji zbliżającej się rocznicy urodzin królowej ludzkich serc zagraniczna prasa ujawnia kolejne mniej znane szczegóły z jej życia. Niedawno ujawniono, jak brzmiały jej ostatnie słowa. Po raz pierwszy od czasu tragicznego wypadku w Paryżu głos zabrał lekarz, który ratował życie Diany. Dziś jeden z najnowszych dokumentów poświęconych królowej ludzkich serc ujawnia, że w dniu wypadku wykonała ostatni telefon. Z kim rozmawiała?

Zobacz: Smutne życie, tragiczna śmierć - z pamiętników księżnej Diany

księżna Diana śmierć
Fot. David Levenson/Getty Images)

Księżna Diana przed śmiercią dzwoniła do Richarda Kaya, z którym poznała się w 1993 roku. Pracował wówczas jako reporter Daily Mail. Był oddanym przyjacielem księżnej i królewskim reporterem. Po głosie Diany wysnuł, że jest szczęśliwa i odniósł wrażenie, że powodem radości w jej głosie jest Dodi Al-Fayed. W dokumencie Diana wspomina rozmowę z Dianą, która okazała się być jej ostatnią.

Tak wyglądała ostatnia rozmowa Diany

W trakcie tych zaledwie kilku minut Diana wyjawiła przyjacielowi, o czym marzy i jakie ma plany. „[Policja] powiedziała, że ostatni telefon, który wykonała, był właśnie do mnie. Chciała wrócić z Paryża i zobaczyć swoich chłopców”, ujawnia.„Była zdesperowana, pragnęła spróbować zacząć od nowa i zrobić coś innego ze swoim życiem. Pragnęła pracować nad nowym rodziny królewskiej, bardziej nowoczesnej”, wyjawia Richard Kay. 

Zobacz: Czy Diana była w ciąży w momencie wypadku? Sensacyjne doniesienia powróciły...

Jak widać, Diana miała ambitny plan, by wprowadzić zmiany w brytyjskiej monarchii. Choć przeszkodziła jej w nim tragiczna śmierć, to jej fani, ale i synowie kultywują pamięć o niej i wypełniają jej ostatnią wolę.  

księżna Diana ostatnia rozmowa
Fot. Central Press/Hulton Archive/Getty Images)

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.