harry william podjeli decyzje co sie stanie z suknia slubna diany
Fot. WPA Pool / Pool / Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Wielka Brytania. Harry i William podjęli decyzję co się stanie z suknią ślubną księżnej Diany

Tego nikt się nie spodziewał!

Aleksandra Andrzejak 27 kwietnia 2021 09:57
harry william podjeli decyzje co sie stanie z suknia slubna diany
Fot. WPA Pool / Pool / Getty Images

Książę William i książę Harry postanowili uczcić pamięć po zmarłej mamie. Podjęli decyzję co się stanie z suknią ślubną księżnej Diany. Ich decyzja zaskakuje?

Księżna Diana i książę Karol: ślub

Księżna Diana była nazywana „księżną ludzkich serc”. Ludzie pokochali ją za jej empatię i otwartość. Chociaż jej małżeństwo z księciem Karolem nie przetrwało, ona do dziś pozostaje jedną z najbardziej lubianych postaci w brytyjskiej rodzinie królewskiej.

Książę Karol i księżna Diana wzięli ślub 29 lipca 1981 roku w Katedrze św. Pawła w Londynie. Ceremonia stała się międzynarodowym wydarzeniem społecznym. Tamtego dnia księżna Walii wyglądała jak prawdziwa księżniczka. Określenia takie jak „bajkowy ślub” w ogóle nie były nadużyciem. W swoim testamencie Diana jasno ujęła swoją ostatnią wolę. Pierścionek zaręczynowy Lady Di trafił do Williamowi. Obecnie nosi go jego żona - Kate Middleton. Suknia ślubna została zapisana Harry'emu. Bracia podjęli decyzję co stanie się z kreacją.

Zobacz także: Grób księżnej Diany jest kompletniezaniedbany?! Te zdjęcia mówią same za siebie

co sie stanie z kreacja slubna diany
Fot. Anwar Hussein / Contributor / Getty Images

Książę William, księżna Diana i książę Harry, 1995

Co się stanie z suknią ślubną księżnej Diany?

Suknia ślubna księżnej Diany trafi na wystawę. Jak donosi jeden z zagranicznych tabloidów suknię będzie można obejrzeć na żywo 3 czerwca. Wówczas zostanie otwarta wystawa Royal Style In The Making, która odbędzie się w odrestaurowanej oranżerii zamku Kensington. 

Suknia została zaprojektowana przez Davida i Elizabeth Emanuelów. Organizatorzy wystawy chcą pokazać, jak bliskie relacje łączą projektanta mody z królewskim klientem. Kreacja wykonana jest z jedwabnej tafty, dekolt zdobią falbany. Suknia ma szerokie rękawy i rozłożysty dół. Dodatkiem był długi na kilka metrów welon. Nie da się ukryć, że księżna Diana robiła w niej spektakularne wrażenie.

Zobacz także: Wiadomo, jak księżna Diana wyglądała tuż po tragicznym wypadku!

bedzie mozna obejrzec suknie slubna diany na wystawie
Fot. David Levenson / Contributor / Getty Images

suknia slubna diany na wystawie
Fot. Princess Diana Archive / Stringer / Getty Images

kreacja slubna diany na wystawie
Fot. Princess Diana Archive / Stringer / Getty Images

Księżna Diana i książę Karol w dniu ślubu, 29 lipca 1981

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA w rozmowie o rzeczach fundamentalnych: rodzinie, miłości, szczerości, odwadze, dobroci, wyrozumiałości i wolności wyboru. JACEK ROZENEK: jak podniósł się po udarze, dlaczego mówi, że żyje „na potrójnym haju”, i dlaczego nie wierzy już w miłość? ANNA WYSZKONI po pięciu latach przerwy wraca z nową płytą. Nam opowiada, co się z nią wtedy działo. WOJCIECH MANN mówi: „Nie uważam, żebym był nietuzinkowy. Po prostu mi się trochę udało, że trafiłem do radia…”.