Viki Gabor
Fot. Materiały prasowe/Universal Music Polska
O TYM SIĘ MÓWI

Internautka oskarżyła Viki Gabor o plagiat. Młoda wokalistka zareagowała na zarzuty

Jak na słowa 14-letniej artystki zareagowali jej fani?

Rafał Kowalski 6 września 2021 13:00
Viki Gabor
Fot. Materiały prasowe/Universal Music Polska

Mimo nowego roku szkolnego Viki Gabor nie zwalnia zawodowego tempa i prezentuje nowy singiel. Od kilku dni w sieci hula kawałek Moonlight, do którego stworzony klip doczekał się już niemal 200 tysięcy wyświetleń. Piosenka ma zadatki na wielki hit, ale jedna z internautek dopatrzyła się podobieństw między utworem wykonywanym przez 14-latkę, a piosenką Boyfriend Ariany Grande. Doszło do wymiany mocnych słów.

Twórcy piosenki Viki Gabor popełnili plagiat? Piosenkarka odpiera zarzuty

„Muzyka: Jeremi Sikorski, Mikołaj Trybulec, Marek Walaszek. Słowa: Viki Gabor, Jeremi Sikorski, Mikołaj Trybulec” – tych autorów singla Moonlight poznajemy pod klipem do singla, który swoją premierę miał w ostatni piątek. Kawałek szybko spodobał się fanom, których tak jak samą Viki Gabor, zaskoczyły oskarżenia o plagiat...

CZYTAJ TEŻ: Viki Gabor opowiedziała o swoim dzieciństwie, planach na przyszłość i rasizm

O co chodzi? Chwilę po premierze teledysku do Moonlight 24-letnia wokalistka i studentka dziennikarstwa Marianna Ćwiąkalska wypowiedziała się w sieci na temat nowej piosenki Viki Gabor. Użytkowniczka Instagrama stwierdziła między innymi, że utwór ten brzmi niemal tak samo jak Boyfriend Ariany Grande. „Nawet jeśli są drobne zmiany, nawet jeśli to licencja – wypadałoby podpisać, kto był pierwotnym twórcą. Jawne oszukiwanie ludzi”, mogliśmy przeczytać na profilu pani Marianny, która wrzuciła też fragmenty obu przebojów.

Każdy zainteresowany może je porównać sam.

Viki Gabor nieładnie odezwała się do internautki

Na reakcję wokalistki oskarżonej oszustwo i plagiat nie czekaliśmy długo. „Dziewczyno, śmieszna jesteś”, napisała 14-latka w sieci, czym zaskoczyła wiele osób. Część osób śledzących sprawę uznała, że idolka tłumów mogła przemilczeć opinię pani Marianny.

Byli jednak i tacy, którzy bronili niespodziewanego komentarza młodej gwiazdy. „Wiadomo nie od dziś, że ulubioną artystką Viki Gabor jest Ariana Grande. Sama mówiła, że chciałaby ją kiedyś spotkać i jest dla niej wzorem. Słychać też inspirację Arianą w modulacji głosu. Dajcie jej żyć. To jeszcze dziecko. Jeśli ktoś tam jest odpowiedzialny (o ile w ogóle jest jakieś podobieństwo) to ludzie wokół niej. A wykorzystywanie sampli w muzyce jest normalne”; „Sama reakcja Viki pozostawia wiele do życzenia, chociaż może po prostu reakcja adekwatna do wieku?”, to tylko niektóre wpisy internautów, które znaleźliśmy w sieci.

Co sądzicie na temat tego sporu? 

ZOBACZ TAKŻE: Viki Gabor pokazała jak mieszka! Uwagę zwracają ozdoby na ścianach! Platynowe płyty i piękne obrazy!

Viki Gabor
Fot. Materiały prasowe/Universal Music Polska

TAGI #Viki Gabor

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…