KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Po długiej chorobie umarł wieloletni przyjaciel Elżbiety II. „Nie mogła patrzeć na jego cierpienie”

Królowa jest zdruzgotana

Weronika Kostyra 18 kwietnia 2018 16:15

Królowa Elżbieta II słynie z miłości do zwierząt. Brytyjska monarchini królowa hodowała konie, spaniele, labradory i corgi. Te ostatnie bardzo długo zajmowały wyjątkowe miejsce w jej sercu i w pałacach. W kuluarach żartowano, że ukochanym psom królowa pozwalała zawsze na wszystko to, czego zabraniała członkom swojej rodziny. Pupile cieszyły się specjalnymi przywilejami i miały własnych służących, którzy się nimi zajmowali. Trzy lata temu zrezygnowała jednak z hodowli psów ulubionej rasy, których przez swoje życie miała ponad 30. Przyznała, że czuła się za stara na opiekę nad nimi i nie chciała pozostawiać ich samych w przypadku jej śmierci. Wtedy zostały z nią tylko dwa ostatnie psy.

Śmierć ukochanego psa królowej Elżbiety II

Ostatnim z linii ukochanych psów rasy welsh corgi pembroke była Willow, który była u boku królowej przez 15 lat. Niestety w niedzielę pies umarł, co bardzo zasmuciło królową. Willow należała do 14 pokolenia psów na królewskim dworze. Był potomkiem pierwszego czworonoga królowej, suki Susan.

Willow od dłuższego czasu chorowała na raka i Elżbieta II z ciężkim sercem zgodziła się na jego uśpienie, by skrócić jej cierpienie. „Królowa nie lubi patrzeć na cierpienie jej psów i wie, że czasem uśpienie go jest najmilszą rzeczą jaką może zrobić”, podał Daily Mail. Elżbieta II zawsze źle znosiła śmierć ukochanych pupili, lecz śmierć niemal ostatniego z nich ją zdruzgotała.

Willow i Holly zyskały sławę nie tylko dzięki byciu pupilami najpotężniejszej kobiety w Wielkiej Brytanii. Oba psy wystąpiły u boku Elżbiety II i Daniela Craiga, czyli odtwórcy roli Jamesa Bonda w pamiętnym filmie nakręconym na otwarcie Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 roku.

Willow zostanie pochowany na wzgórzu obok zamku Windsor. Na jego nagrobku zostanie wygrawerowane imię, wiek, oraz podpis „Wierny towarzysz Królowej”. ZOBACZ ZDJĘCIA

Wideo

Dziś wypada 3. rocznica ich ślubu. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Wydanie de Luxe VIVA!, a w nim: ANJA RUBIK o tym, jak się czuje w roli singielki i o planach na przyszłość. Intymna sesja KINGI KORTY z synkiem GREYSONEM i inspirująca rozmowa na temat późnego macierzyństwa. Skandalista i geniusz – ELTON JOHN. RODZINA KOKCZYŃSKICH, właścicieli Park Cafe w Konstancinie, o tym, jak stworzyć „fajne miejsce”.