Konrad Szczęsny 3 grudnia 2016 17:15
1/8
Trump Towers, Donald Trump, USA
Copyright @Getty Images/East News
1/8

Wciąż nie stygną emocje po wyborze Donalda Trumpa na prezydenta USA. Po ogłoszeniu wyników wyborów zwolennicy Hillary Clinton protestowali w całej Ameryce. Gromadzili się m.in. pod słynną Trump Tower w Nowym Yorku. Jednak wieże charakterystyczne dla Trumpa znajdują się także w innych zakątkach świata! Gdzie dokładnie?

 

Polecamy też: Złote klamki to nic. Donald Trump ma nawet złoty helikopter. Zobacz, jak bajecznie jest bogaty

 

W naszej galerii przedstawiamy niektóre ze spektakularnych budynków, należących do amerykańskiego miliardera. Przypomnijmy, że Donald Trump to właściciel licznych nieruchomości komercyjnych, założyciel i dyrektor generalny The Trump Organization, miliarder i osobowość telewizyjna (pojawił się m.in. w filmie „Kevin Sam w Nowym Yorku”). Budynki, które do niego należą, mieszczą się w wielu ważnych dla świata miejscach, jak Istambuł - miasto, w którym Europa łączy się z Azją, Panama czy Las Vegas.

 

Sprawdźcie, jak wyglądają te wyjątkowe budynki!

 

Polecamy: Brał z nimi głośne śluby i jeszcze głośniejsze rozwody. Wszystkie żony Donalda Trumpa​

 

 

 

 

2/8
Trump Towers, Donald Trump, USA
Copyright @Getty Images
2/8

Tak wygląda należący dp Donalda Trumpa budynek Trump International Hotel & Tower w Las Vegas.

 

Wieża ta jest najwyższym mieszkalnym budynkiem w mieście (ma 200 metrów). W 2008 r. miał zostać zbudowany jej bliźniak, jednak projekt nie doczekał się realizacji.

 

Polecamy też: Uchodźców porównują do Skittlesów, polują na Safari. Kim są dzieci Donalda Trumpa?

 

 

 

 

3/8
Trump Towers, Donald Trump, USA
Copyright @Getty Images
3/8

Dwie bliźniacze wieże w Stambule z jednej strony pełnią funkcję biurową, z drugiej mieszkalną, z centrum handlowym.

 

To bodaj najbardziej kontrowersyjne z Trump Towers. Po tym, jak Donald Trump opowiedział się przeciwko obecności muzułmanów w USA, prezydent Turcji i najemna budynku chcieli, by usunięto z niego nazwisko prezydenta USA.

 

Polecamy też: Seksskandale, molestowanie, mizoginizm. Wiele wskazuje na to, że posądzany o nie Donald Trump zostanie prezydentem USA

 

 

4/8
Trump Towers, Donald Trump, USA
Copyright @East News
4/8

Kolumbijska firma Arias Serna Saravia stoi za jedynym projektem Trump Towers w Ameryce Łacińskiej.

Jego forma przypomina żagiel - ukończony w 2011 roku - obejmuje 369 pokoi hotelowych i 700 jednostek kondominium, którego wszyscy użytkownicy są uprawnieni do korzystania z prywatnego klubu plażowego, znajdującego się w obrębie Trump Towers.

 

Polecamy też: Ivanka Trump charakter ma po ojcu, urodę po mamie. Kim jest ukochana córka Donalda Trumpa?

5/8
Trump Towers, Donald Trump, USA
Copyright @Getty Images
5/8

Ten 58-piętrowy budynek na Manhattanie, mieszczący się przy piątek Alei, jest domem dla głównych biur Donalda Trumpa, a także pełnił funkcję siedziby kandydata na prezydenta w trakcie jego kampanii.

Ukończona w 1983 roku wieża została zaprojektowana przez amerykańskiego architekta Der Scutt. Wyróżnia się schodkową strukturą, dookoła jest obsadzona drzewami.

 

Polecamy też: Życie miłosne 45. prezydenta USA. Wszystkie żony Donalda Trumpa

 


 

6/8
Trump Towers, Donald Trump, USA
Copyright @Getty Images
6/8

Tak wygląda Trump International Hotel and Tower w Chicago.

Skidmore, Owings and Merrill otrzymali zadanie zaprojektowania i wybudowania tego ponad 420 metrowego budynku na rzece Chicago.

Trump początkowo ogłosił, że będzie to najwyższy budynek na świecie, ale plany zostały zweryfikowane po atakach terrorystycznych 11 września.

 

Polecamy też: Donald Trump: „Jako prezydent zrobiłbym kawał dobrej roboty”. Wywiad z milionerem i jego żoną Melanią

7/8
Trump Towers, Donald Trump, USA
Copyright @Getty Images
7/8

Trump SoHo w Nowy Jork

W dzielnicy SoHo na Manhattanie znajduje się ta 46-piętrowa wieża o lustrzanej, dwustronnej fasadzie. Została zaprojektowana przez Haendla Architects, zaś za wnętrza był odpowiedzialny David Rockwell z grupy Rockwell.

Części budynku, pełniące funkcję hotelu, nie mogą być zajmowane przez tę samą osobę przez okres dłuższy niż 29 dni w okresie 36 dniowym, lub dłużej niż 120 dni w roku.

 

Polecamy też: Rasista, mizogin, populista. Podczas ostatniej debaty prezydenckiej Donald Trump znów wywołał skandal

8/8
Trump Towers, Donald Trump, USA
Copyright @Getty Images
8/8

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA

Wideo

Krzysztof Miruć oprowadza po swoim domu!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATASZA URBAŃSKA: „zawsze druga”. Przez lata żyła z taką łatką. Teraz rozlicza się z przeszłością. JANUSZ LEON WIŚNIEWSKI o wypadku, roli… przypadku w życiu. A także o nowej książce. MICHALINA OLSZAŃSKA: aktorka, skrzypaczka, mama… Jakie tajemnice kryje jej życie? GRZEGORZ ZAWIERUCHA: znany kucharz zaangażował się w akcję Burda Media Polska – TASTErzy. Dlaczego? PODRÓŻE: barokowy pałac w Kamieńcu, nazywany pruskim Wersalem, zasłynął przepychem i jako miejsce romansu pani Walewskiej z Napoleonem.