Elżbieta II nie żyje? Fatalna pomyłka brytyjskich mediów
Fot. Eddie Mulholland - WPA Pool/Getty Images
KRÓLEWSKIE ŻYCIE

To on stanie obok królowej Elżbiety II podczas parady Trooping The Colour

Godnie zastąpi księcia Filipa?

Aleksandra Andrzejak 31 maja 2021 09:57
Elżbieta II nie żyje? Fatalna pomyłka brytyjskich mediów
Fot. Eddie Mulholland - WPA Pool/Getty Images

Za dwa tygodnie odbędzie się słynna parada z okazji urodzin królowej Elżbiety II Trooping the Colour. Podczas wydarzenia zawsze towarzyszył jej ukochany mąż. Z kim teraz królowa stanie ramię w ramię?

Urodziny Elżbiety II

Królowa Elżbieta II 21 kwietnia skończyła 95 lata. Jednak monarchini świętuje urodziny dwa razy. Doroczna parada Trooping the Colour odbywa się w czerwcu. Nie da się ukryć, że zeszły rok był dla monarchini trudny. Jej syn, książę Andrzej został wmieszany w aferę pedofilską. Następnie Meghan i Harry ogłosili, że rezygnują z pełnienia królewskich funkcji, po czym udzielili wywiadu u Oprah, o którym mówił cały świat.  Odszedł też jej ukochany mąż, książę Filip. Do tego szalała pandemia koronawirusa.

Zobacz także: Tajemnica śmierci dziadka Elżbiety II dopiero po latach wyszła na jaw. Jerzy V został zamordowany?!

trooping the colour 2021
Fot. UK Press Pool / Contributor / Getty Images

Trooping The Colour, 2020

Parada Trooping The Colour 2021

W zeszłym roku z powodu pandemii koronawirusa Elżbieta II nie uczestniczyła w paradzie, tylko oglądała ją z Zamku Windsor. Daily Mail donosi, że tym razem monarchini pojawi się na uroczystościach. Tradycje obchodzenia urodzin monarchy w ten sposób zapoczątkował król Jerzy II już w XVII wieku. Przeniósł obchody swoich urodzin z października na czerwiec, aby uniknąć jesiennej aury. 

Zobacz także: Pożar zamku w Windsorze złamał serce królowej. Te zdjęcia są wstrząsające...

trooping the colour 2021 kto zastapi filipa
Fot. Pool/Samir Hussein / Contributor / Getty Images

Trooping The Colour, 2020

Podczas parady Elżbiecie II zawsze towarzyszył ukochany książę Filip. Kto teraz stanie na balkonie obok monarchini? Jak podaje Daily Mail będzie to Edward, książę Kentu. Książę jest kuzynem królowej i w przeszłości zdarzyło mu się już zastępować księcia Filipa. 

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Aktorka żyje eko, chce zmieniać i chronić świat! „Nabrudziliśmy, musimy posprzątać, to nasz obowiązek. Albo zginiemy”, mówi MAJA OSTASZEWSKA. Antropolożka, wykładowczyni. Jak być matką, uczyła się od… szympansów - JANE GOODALL. TOMASZ MICHNIEWICZ: „W masowym wydaniu turystyka jest niszczycielską siłą, za co biorę częściową odpowiedzialność”, mówi. A także: słoni jest coraz mniej, coraz częściej rodzą się bez słoniowych ciosów. Czy można im skutecznie pomóc? W świecie zwierząt: Ferenstein-Kraśko, Sarapata, Zgrabczyńska, Olbrychscy, Tuszyńska, Urbańska, Jemioł, Dowbor… Zwierzęta są dla nich jak rodzina.