Księżna Diana sekrety, książę Karol
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Księżna Diana przepłakała całą noc po urodzeniu Harry’ego: „Karol był rozczarowany”

Weronika Kostyra 14 sierpnia 2017 10:00
Księżna Diana sekrety, książę Karol
Fot. East News

O księżnej Dianie można powiedzieć wiele rzeczy – była żoną następcy tronu i jedną z pierwszych celebrytek, zagubioną dziewczyną i „królową ludzkich serc”, ale zawsze była przede wszystkim matką dwóch synów, księcia Williama i księcia Harry’ego. Jej miłość do dzieci przełamywała dworskie konwenanse. Ona sama często mówiła o relacji z chłopcami, jako o najważniejszej życiowej roli. Dwadzieścia lat po jej śmierci na jaw wychodzą kolejne szokujące fakty. W związku z publikacją „Taśm Diany” na światło dzienne wyszła nowa informacja dotycząca chwil tuż po narodzinach drugiego syna, Harry’ego. Do tej pory tajemnicą było, że księciu Karolowi bardzo zależało na narodzinach córki, a Diana wiedząc o tym, utrzymywała płeć dziecka w tajemnicy.

 

Narodziny księcia Harry’ego

Około roku po urodzeniu księcia Williama w czerwcu 1982 roku Diana była pod presją, aby urodzić kolejnego dziedzica. We wrześniu 1983 roku Pałac Buckingham poinformował, że Diana po raz drugi jest w ciąży, ale niestety poroniła  w tym samym tygodniu, podczas pobytu w posiadłości Balmoral w Szkocji. Na początku 1984 roku Karol i Diana dowiedzieli się, że znów spodziewają się dziecka.

We wrześniu 1984 roku, po trudnej ciąży, Diana urodziła chłopca, Henry’ego Charlesa Davida Mountbattena-Windsora. Poród trwał dziewięć godzin, a księżna nie dostała znieczulenia. Na taśmach Diana zdradziła, jak rozczarowany był mąż, witając drugie dziecko. „Karol zawsze chciał dziewczynkę. Harry był chłopcem, a jego pierwszym komentarzem było: „Boże, to chłopak”. Drugim: „I nawet ma rude włosy”. Później książę powiedział, że to żart, ale Diana poczuła się bardzo zraniona i przepłakała w szpitalu całą noc. Nieprzemyślany „żart” złamał jej serce.

Jej brat, Earl Spencer, miał rude włosy, to cecha, która pojawiała się w rodzinie Spencer. Podczas chrztu Karol powtórzył swoją opinię i powiedział matce Diany: „Byliśmy bardzo rozczarowani, myśleliśmy, że to będzie dziewczynka”.

 

księżna Diana i książę Karol, 1984 rok
Fot. East NewsNa nagraniu Diana wyjaśniła, że tuż przed urodzeniem Harry’ego ​​ona i Karol byli sobie bliżsi niż kiedykolwiek wcześniej. „Nagle, gdy Harry się urodził, nasze małżeństwo runęło. Coś się we mnie wtedy zamknęło”. Karol nadal kontynuował swój romans z Camillą Parker Bowles „Wtedy wiedziałem, że Charles wrócił do swej damy”, powiedziała.

Zobacz także: Książę Karol wymykał się do toalety, by dzwonić do kochanki. „Taśmy Diany” wstrząsnęły Brytyjczykami!

 

Diana książki Andrew Morton
Fot. Materiały prasowe

Z kolejnym wydaniem magazynu VIVA! znajdziesz jedną z dwóch powieści o księżnej Dianie. 

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.