Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego na Powązkach. Bliscy zadbali o każdy szczegół

Najbardziej wzrusza wyjątkowy cytat...

Rafał Kowalski 22 lipca 2021 12:00
Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Aż trudno w to uwierzyć, ale aż rok i pięć miesięcy nie ma już z nami Pawła Królikowskiego. Aktor przegrał długą walkę z rakiem mózgu i pozostawił pogrążonych w żałobie bliskich. Ci przez kilka ostatnich tygodni pracowali na tym, by w miejscu pochówku 58-latka stanął piękny pomnik. W końcu się udało…

Zdjęcia grobu Pawła Królikowskiego. Jak go znaleźć?

Dziś na stronie dziennika Fakt opublikowano zdjęcia grobu, który właśnie pojawił się na najważniejszym cmentarzu w Warszawie. To właśnie w nowej Alei Zasłużonych na Powązkach Wojskowych, gdzie spoczywają wielkie nazwiska filmu, kina, teatru itp., został pochowany w lutym 2020 roku Paweł Królikowski. Ulubieniec widzów  kilka dni temu doczekał się nagrobka.

Rodzina zmarłego aktora teatralnego i filmowego wybrała pomnik z jasnego marmuru. Na tablicy poza imieniem i nazwiskiem widzimy nieregularny krzyż przypominający pęknięcie z kamieniu oraz poruszający cytat. „Słońcem jest dla mnie Twój uśmiech…”, czytamy. Pod napisem dodano też podpis, jakim posługiwał się ceniony artysta.

Choć część wielbicieli jego talentu dziwiła się, że 16 miesięcy od pogrzebu dopiero na warszawskich Powązkach stanął marmurowy pomnik, nie jest to nic dziwnego. Po pierwsze wszystkie terminy wydłuża pandemia koronawirusa, a po drugie zaleca się, by odczekać z budową nagrobka około roku od pochówku, tak by ziemia pod płytą na pewno się nie zapadła.

Zobaczcie zdjęcie.

Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Paweł Królikowski we wspomnieniach żony i brata

W ostatnim czasie mieliśmy okazję porozmawiać z żoną Pawła Królikowskiego oraz z jego bratem. Rafał Królikowski tak mówił o pierwszych chwilach po śmierci ukochanego członka rodziny. „Trzeba było utulić rozpacz mamy, taty i innych bliskich nam ludzi. Nie mogę się z tym pogodzić… Minął już ponad rok od śmierci Pawła, a my z moją siostrą Anitką cały czas rozmawiamy o nim, jak gdyby nadal żył”, wyznał w VIVIE! i dodał, za co cenił 58-latka. „Że zawsze mogłem do niego zadzwonić. Rzadko się widywaliśmy, ale telefonicznie gadaliśmy dość często. W wielu sprawach się nie zgadzaliśmy, ale nigdy się z tego powodu nie kłóciliśmy”, przyznał Rafał Królikowski w nowym numerze naszego magazynu.

CZYTAJ TEŻ: Małgorzata Ostrowska-Królikowska: „Lekarze dawali 30 procent szans, że nasz synek przeżyje”

Rafał Królikowski, VIVA! 14/2021
Fot. Łukasz Kuś

Z kolei przed kamerą VIVA.pl Małgorzata Ostrowska-Królikowska zgodziła się z tym, że jej mąż wciąż jest obecny w codzienności rodziny. Bliscy starają się pielęgnować rzeczy, które kochał. „On cały czas żyje między nami. Staramy się kontynuować to, co on zaczął. Nawet przepisy! Paweł zawsze mówił, by spisywać receptury Babci i tak sobie myślę, że moje dzieci powinny zapamiętywać pewne rzeczy, by przenosić je do swoich rodzin. Upamiętnienie to kontynuacja spraw, które ktoś bliski zaczął. To dla nas przyjemność”, wyznała VIVIE.pl miesiąc temu pani Małgorzata… 

Antoni Królikowski opowiedział o relacji z ojcem Pawłem Królikowskim
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, VIVA! 2021
Fot. Grażyna Gudejko

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.