Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE
O TYM SIĘ MÓWI

Tak wygląda grób Pawła Królikowskiego na Powązkach. Bliscy zadbali o każdy szczegół

Najbardziej wzrusza wyjątkowy cytat...

Rafał Kowalski 31 października 2021 08:00
Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Aż trudno w to uwierzyć, że Paweł Królikowski odszedł prawie dwa lata temu. Aktor przegrał długą walkę z rakiem mózgu i pozostawił pogrążonych w żałobie bliskich. W miejscu pochówku 58-latka stanął piękny pomnik. Wielbiciele aktora odwiedzają jego grób, by uczcić jego pamięć. 

Zdjęcia grobu Pawła Królikowskiego 

To właśnie w nowej Alei Zasłużonych na Powązkach Wojskowych, gdzie spoczywają wielkie nazwiska filmu, kina, teatru itp., został pochowany w lutym 2020 roku Paweł Królikowski. Ulubieniec widzów w lipcu doczekał się nagrobka.

Rodzina zmarłego aktora teatralnego i filmowego wybrała pomnik z jasnego marmuru. Na tablicy poza imieniem i nazwiskiem widzimy nieregularny krzyż przypominający pęknięcie z kamieniu oraz poruszający cytat. „Słońcem jest dla mnie Twój uśmiech…”, czytamy. Pod napisem dodano też podpis, jakim posługiwał się ceniony artysta.

Choć część wielbicieli jego talentu dziwiła się, że 16 miesięcy od pogrzebu dopiero na warszawskich Powązkach stanął marmurowy pomnik, nie jest to nic dziwnego. Po pierwsze wszystkie terminy wydłużała pandemia koronawirusa, a po drugie zaleca się, by odczekać z budową nagrobka około roku od pochówku, tak by ziemia pod płytą na pewno się nie zapadła.

Fani artysty cały czas odwiedzają jego miejsce spoczynku, by zapalić znicz, pomodlić się i oddać mu hołd. Grób  aktora zdobią kwiaty. Najnowsze zdjęcia można zobaczyć pod tym linkiem. 

 Zobacz też: Grób Krzysztofa Krawczyka skrywa niezwykłą tajemnicę. Chodzi o nieżyjących rodziców artysty

Grób Pawła Królikowskiego, nagrobek Pawla Królikowskiego, lipiec 2021
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Grób Pawła Królikowskiego, nagrobek Pawla Królikowskiego, lipiec 2021
Fot. Pawel Wodzynski/East News

Grób Pawła Królikowskiego na  Cmentarzu Wojskowym na Powązkach,  22.07.2021

Paweł Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Paweł Królikowski we wspomnieniach żony i brata

Kilka miesięcy temu mieliśmy okazję porozmawiać z żoną Pawła Królikowskiego oraz z jego bratem. Rafał Królikowski tak mówił o pierwszych chwilach po śmierci ukochanego członka rodziny. „Trzeba było utulić rozpacz mamy, taty i innych bliskich nam ludzi. Nie mogę się z tym pogodzić… Minął już ponad rok od śmierci Pawła, a my z moją siostrą Anitką cały czas rozmawiamy o nim, jak gdyby nadal żył”, wyznał w VIVIE! i dodał, za co cenił 58-latka. „Że zawsze mogłem do niego zadzwonić. Rzadko się widywaliśmy, ale telefonicznie gadaliśmy dość często. W wielu sprawach się nie zgadzaliśmy, ale nigdy się z tego powodu nie kłóciliśmy”, przyznał Rafał Królikowski w rozmowie z VIVĄ!.

CZYTAJ TEŻ: Małgorzata Ostrowska-Królikowska: „Lekarze dawali 30 procent szans, że nasz synek przeżyje”

Rafał Królikowski, VIVA! 14/2021
Fot. Łukasz Kuś

Z kolei przed kamerą VIVA.pl Małgorzata Ostrowska-Królikowska zgodziła się z tym, że jej mąż wciąż jest obecny w codzienności rodziny. Bliscy starają się pielęgnować rzeczy, które kochał. „On cały czas żyje między nami. Staramy się kontynuować to, co on zaczął. Nawet przepisy! Paweł zawsze mówił, by spisywać receptury Babci i tak sobie myślę, że moje dzieci powinny zapamiętywać pewne rzeczy, by przenosić je do swoich rodzin. Upamiętnienie to kontynuacja spraw, które ktoś bliski zaczął. To dla nas przyjemność”, wyznała VIVIE.pl pani Małgorzata… 

Antoni Królikowski opowiedział o relacji z ojcem Pawłem Królikowskim
Fot. Adam Pluciński/MOVE

Małgorzata Ostrowska-Królikowska, VIVA! 2021
Fot. Grażyna Gudejko

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?