Judyta Turan nie żyje
Fot. siepomaga.pl/judy
O TYM JEST GŁOŚNO

Ujawniono szczegóły pogrzebu Judyty Turan. To będzie wyjątkowa, ale nietypowa uroczystość

Kolorowe wstążki, ognisko na plaży...

Gabriela Czernecka 25 lutego 2021 12:51
Judyta Turan nie żyje
Fot. siepomaga.pl/judy

Znane są szczegóły pogrzebu Judyty Turan, znanej widzom z takich seriali jak M jak miłość czy Klan. Aktorka przegrała walkę z chorobą nowotworową w wieku zaledwie 37 lat. Osierociła dwie córeczki. Dziś ujawniono szczegóły ostatniego pożegnania aktorki.

Judyta Turan nie żyje

Judyta Turan, aktorka znana z ról w serialach takich jak M jak miłość, Klan, Barwy szczęścia czy Diagnoza, w 2018 roku wyjawiła, że walczy z agresywnym rakiem. Zdecydowała się upublicznić informację o chorobie, ponieważ potrzebna jej była pomoc. Typ nowotworu, który ją zaatakował, był niezwykle groźny i postępował. Pomóc mogło jej wyłącznie kosztowne leczenie za granicą. Niestety aktorka przegrała walkę z chorobą. Miała 37 lat. „Odeszła Judyta Turan. Urocza, serdeczna, życzliwa, pogodna. Piękny Człowiek. Nie poddawała się, mimo nierównej walki, którą toczyła od lat. Ale przeciwnik okazał się silniejszy. Żegnaj, Judy!”, napisano pod zdjęciem aktorki na stronie na Facebooku Związku Artystów Scen Polskich.

Judyta Turan zmarła 12 lutego 2021 roku. Była mamą dwóch córeczek, 8-letniej Emmy i 6-letniej Grety. To one były dla niej największą motywacją do walki z okrutną chorobą. Niestety tej walki nie udało się jej wygrać. Kilka dni po śmierci aktorki ujawniono szczegóły ostatniego pożegnania. 

Pogrzeb Judyty Turan

Szczegóły dotyczące ostatniego pożegnania z Judytą Turan opublikowano na oficjalnym profilu aktorki na Facebooku. Będzie to nietypowa uroczystość, ale takiej życzyłaby sobie aktorka: „4 marca pożegnamy się z Judy Turan. Spotkajmy się o godz. 14:30 przed VI bramą Cmentarza Powązkowskiego (od strony ul. Jana Ostroroga). Prosimy, ubierzcie się kolorowo i przynieście ze sobą kolorowe wstążki, którymi wspólnie udekorujemy nagą brzozę i stworzymy Drzewo Życia napełnione wspomnieniami i miłością”, czytamy w oświadczeniu na Facebooku. Organizatorzy ceremonii proszą, by fani nie kupowali kwiatów, a pieniądze przeznaczone na wieńce przekazali na rzecz funduszu edukacyjnego córek Judyty Turan - Emmy i Grety.

Po ceremonii fani Judyty Turan spotkają się na plaży, gdzie rozpalone zostanie symboliczne ognisko: „Tego samego dnia o godz. 19:00 rozpalimy ogniska na plaży Poniatówka przy Moście Poniatowskiego (strona praska). Poprzez ogień i popiół połączymy się z Judy i uśmiechniemy się w stronę gwiazd. Weźcie ze sobą drewno, rozpałkę, koce, ciepłe ubrania, dobre wino i miłość, którą zawsze obdarzała nas Judy. Pamiętajcie o reżimie sanitarnym, maskach i bezpiecznej odległości”, piszą organizatorzy. Podano także informację, że ze względu na zmieniające się regulacje prawne w zakresie organizacji pogrzebów w wyniku pandemii koronawirusa: „warunki udziału w uroczystościach mogą ulec zmianie”.

Judyta Turan do końca życia była aktywna zawodowo. Mieliśmy okazję podziwiać ją w takich produkcjach jak Klan, M jak miłość, Barwy Szczęścia czy Diagnoza. Osierociła dwie córki- ośmioletnią Emmę i sześcioletnią Gretę.

Rodzinie i najbliższym aktorki raz jeszcze składamy najszczersze kondolencje.  

Judyta Turan
Fot. siepomaga.pl/judy

Judyta Turan
Fot. siepomaga.pl/judy

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?