Michał Olszański
Fot. Bartosz KRUPA/East News
O NIM JEST GŁOŚNO

„Nie od razu to zaakceptowałem". Michał Olszański wyznał, że jego syn jest gejem

Jak dziś wyglądają ich relacje?

Olga Figaszewska 20 listopada 2018 06:05
Michał Olszański
Fot. Bartosz KRUPA/East News

Michał Olszański przełamuje tabu! Dziennikarz i prezenter radiowej Trójki i TVP 2 w jednym z ostatnich wywiadów opowiedział życiu prywatnym i o orientacji seksualnej swojego syna. Nie ukrywa, że między nim i Antkiem dochodziło do konfliktów. Jak dziś wyglądają ich relacje?

Michał Olszański o orientacji syna 

Dziennikarz i prezenter wyznał, że na początku trudno było mu pogodzić się z orientacją seksualną swojego dziecka. Prezenter zaznacza, że był to proces. Nic nie wydarzyło się z dnia na dzień. „Długie rozmowy z Magdą na ten temat, docieranie do tego, żeby bez napinania się stwierdzić, że mój syn nie jest heteroseksualny i żeby on czuł, że wciąż ma we mnie wsparcie, żeby był szczęśliwy”, mówił w wywiadzie dla Dziennik.pl.

O wiele łatwiej przyszło to jego żonie, która od dłuższego czasu wszystkiego się domyślała. „Nie od razu to zaakceptowałem”, wyznaje. Między ojcem i najmłodszym synem często dochodziło do konfliktów i nieporozumień.

„Od małego był zabawnym, przebierającym się dzieckiem. Kiedy dotarło do mnie, że jest gejem, zacząłem się zastanawiać, jak sobie z tym dać radę. Nie ukrywam, że miałem z Antkiem konflikty na tle tego, jak wygląda, jak się ubiera”, dodaje.

W końcu  nastąpił przełom. „Potem mi szalenie zaimponował, bo gdy odkrył przede mną tę swoją tożsamość, poczułem, że dojrzał. Antek był zawsze otyłym dzieckiem, a narzucił sobie taki reżim i tak pięknie schudł, że byłem pod ogromnym wrażeniem tej jego determinacji”, dodaje Michał Olszański.

Dziś dziennikarz w pełni akceptuje i ceni partnera Antka. A jak wyglądają jego relacje z synem? „ Dziś ma 38 lat, jest przystojnym facetem, ogarniętym, bez maniery zachowania, w znakomitym, partnerskim związku. Myślę, że gdy człowiek przeżyje to we własnym domu, z bliskimi, to jest cenne doświadczenie, zmierzenia się ze swoimi odwiecznym stereotypem, który masz. Nie mam teraz żadnego problemu z tym, że mój syn jest gejem, nie psuje to naszej relacji ojciec-syn”, mówi Michał Olszański. Wyznał, że ani on, ani jego syn nigdy nie doświadczyli krytycznych komentarzy pod swoim adresem.  

Michał Olszański na imprezie Dobre Adopcje 2015
Fot. ONS

Michał Olszański na III Charytatywnych Kulinarnych Zawodach Dziennikarzy
Fot. Akpa

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?