KRÓLEWSKIE ŻYCIE

Księżna Camilla rezygnuje z podróży. Jaki jest stan jej zdrowia?

Pałac wydał w sprawie zdrowia księżnej oficjalne oświadczenie.

Gabriela Czernecka 28 lutego 2018 09:00

Camilla, księżna Kornwalii nie będzie towarzyszyć księciu Karolowi podczas królewskiej trasy po Australii. Powód? Podobno... księżna Camilla boi się latać. Brytyjska prasa ma w tej sprawie inne zdanie. Według zagranicznych serwisów powodem jest pogarszający się stan zdrowia księżnej. Co dolega żonie księcia Karola?

Księżna Camilla i książę Karol. Kryzys w raju?

Jak podaje serwis Daily Mail, księżna Kornwalii nie będzie towarzyszyła księciu Karolowi podczas królewskiej trasy po Australii. Podobno decyzja ta spowodowana została tym, że księżna Camilla... boi się latać.

Jak podaje oficjalna strona brytyjskiej rodziny królewskiej, księżna wraz z księciem Karolem pojedzie 4 kwietnia na otwarcie Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej do Brisbane, ale po trzech dniach ma zamiar opuścić podróż i powrócić do Wielkiej Brytanii, gdzie będzie oczekiwać powrotu męża. W ten sposób księżna Camilla ma uniknąć kilku lotów pomiędzy Vanautu, Carins, Gove i Darwin, które zajęłyby następne cztery dni.

To bardzo wyczerpująca trasa

Resztę tygodniowej trasy królewskiej książę Karol ma podjąć sam, a Camilla z powrotem poleci do Wielkiej Brytanii. Decyzję Camilli komentuje jej rzeczniczka: „Kilka tygodni temu księżna uściśliła swoje plany. To bardzo wyczerpująca trasa”, czytamy.

W odpowiedzi na to, czy powinna jechać tylko na dwa dni, rzecznik dodaje: „Lepiej na dwa niż w ogóle. To bardzo wyczerpująca trasa, ale księżna zawsze chciała pójść na Igrzyska Wspólnoty Brytyjskiej, które uważa za bardzo ważną część podróży”, głosi oświadczenie.

Stan zdrowia księżnej Camilli

Szybko pojawiły się komentarze mówiące że para książęca przeżywa kryzys, stąd przerwanie podróży u Camilli, ale brytyjska prasa nie jest jednak co do tego przekonana i ma własną teorię. Już jakiś czas temu dziennik The Globe informował o bardzo złym stanie zdrowia księżnej Camilli. Według dziennikarzy, żona księcia Karola walczy z rakiem wątroby.

Pierwsze plotki o złym stanie zdrowia księżnej Camilli pojawiły się w ubiegłym roku, gdy żona księcia Karola skończyła 70 lat. Mówiono, że od dawna ignorowała niepokojące sygnały. Nigdy nie stroniła od licznych i mocnych trunków, nic więc dziwnego, że zamiłowanie do alkoholu odbiło się na jej zdrowiu.

Do plotek o zdrowiu Camilli odniósł się jednak sam rzecznik, dementując: „To nie powody zdrowotne (sprawiły, że księżna wraca do kraju po dwóch dniach podróży). Jest bardzo dobrego zdrowia. Księżna nie lubi latania, ale myślę, że czasami musi pokonać ten lęk i stanąć na wysokości zadania”.  

Wideo

Paweł Królikowski zostawił najpiękniejszy możliwy testament. Żona opowiedziała o szczegółach

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

EWA CHODAKOWSKA I LEFTERIS KAVOUKIS o balansie, jaki dała im pandemia, domu w Warszawie i… raju w Atenach. Co takiego wydarzyło się, że RAFAŁ KRÓLIKOWSKI powiedział sobie: „Hola, hola, panie Królikowski, czasami trzeba przystopować…”? AIDA KOSOJAN-PRZYBYSZ z córkami ALICJĄ i MARGO – Jak być matką, kiedy widzi się przyszłość? W cyklu Kobiece historie: Fonda, Birkin, Joplin, Mitchell – buntowniczki i hippiski, które zmieniły świat. Miasto miłości: Nowy Jork nie pozwoli zasnąć zakochanym.