Pałac wydał w sprawie zdrowia księżnej oficjalne oświadczenie.

Gabriela Czernecka 28 lutego 2018 09:00

Camilla, księżna Kornwalii nie będzie towarzyszyć księciu Karolowi podczas królewskiej trasy po Australii. Powód? Podobno... księżna Camilla boi się latać. Brytyjska prasa ma w tej sprawie inne zdanie. Według zagranicznych serwisów powodem jest pogarszający się stan zdrowia księżnej. Co dolega żonie księcia Karola?

Księżna Camilla i książę Karol. Kryzys w raju?

Jak podaje serwis Daily Mail, księżna Kornwalii nie będzie towarzyszyła księciu Karolowi podczas królewskiej trasy po Australii. Podobno decyzja ta spowodowana została tym, że księżna Camilla... boi się latać.

Jak podaje oficjalna strona brytyjskiej rodziny królewskiej, księżna wraz z księciem Karolem pojedzie 4 kwietnia na otwarcie Igrzysk Wspólnoty Brytyjskiej do Brisbane, ale po trzech dniach ma zamiar opuścić podróż i powrócić do Wielkiej Brytanii, gdzie będzie oczekiwać powrotu męża. W ten sposób księżna Camilla ma uniknąć kilku lotów pomiędzy Vanautu, Carins, Gove i Darwin, które zajęłyby następne cztery dni.

To bardzo wyczerpująca trasa

Resztę tygodniowej trasy królewskiej książę Karol ma podjąć sam, a Camilla z powrotem poleci do Wielkiej Brytanii. Decyzję Camilli komentuje jej rzeczniczka: „Kilka tygodni temu księżna uściśliła swoje plany. To bardzo wyczerpująca trasa”, czytamy.

W odpowiedzi na to, czy powinna jechać tylko na dwa dni, rzecznik dodaje: „Lepiej na dwa niż w ogóle. To bardzo wyczerpująca trasa, ale księżna zawsze chciała pójść na Igrzyska Wspólnoty Brytyjskiej, które uważa za bardzo ważną część podróży”, głosi oświadczenie.

Stan zdrowia księżnej Camilli

Szybko pojawiły się komentarze mówiące że para książęca przeżywa kryzys, stąd przerwanie podróży u Camilli, ale brytyjska prasa nie jest jednak co do tego przekonana i ma własną teorię. Już jakiś czas temu dziennik The Globe informował o bardzo złym stanie zdrowia księżnej Camilli. Według dziennikarzy, żona księcia Karola walczy z rakiem wątroby.

Pierwsze plotki o złym stanie zdrowia księżnej Camilli pojawiły się w ubiegłym roku, gdy żona księcia Karola skończyła 70 lat. Mówiono, że od dawna ignorowała niepokojące sygnały. Nigdy nie stroniła od licznych i mocnych trunków, nic więc dziwnego, że zamiłowanie do alkoholu odbiło się na jej zdrowiu.

Do plotek o zdrowiu Camilli odniósł się jednak sam rzecznik, dementując: „To nie powody zdrowotne (sprawiły, że księżna wraca do kraju po dwóch dniach podróży). Jest bardzo dobrego zdrowia. Księżna nie lubi latania, ale myślę, że czasami musi pokonać ten lęk i stanąć na wysokości zadania”.  

1/7
Camilla Parker Bowles umiera na raka?
Copyright @East News
1/7

2/7
Królewskie zaręczyny: książę Karol i księżna Camilla
Copyright @East News
2/7

3/7
Książę Karol i Camilla Parker Bowles
Copyright @East News
3/7

4/7
książę Karol, Camilla Parker-Bowles, książę Karol czeka na tron, czy Karol zostanie królem
Copyright @Getty Images
4/7

5/7
księżna Camilla i książę Karol w obiektywie Mario Testino
Copyright @Mario Testino/PA Wire via Getty Images
5/7

6/7
Camilla Parker Bowles i książę Karol MT
Copyright @Getty Images
6/7

7/7
książę Karol, Camilla Parker-Bowles, księżna Kamila
Copyright @Getty Images
7/7

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.