Kanye West i Donald Trump
Fot. Getty Images
O TYM JEST GŁOŚNO

Po spotkaniu z Donaldem Trumpem Kanye West zmienia swoje plany. Czy raper dalej chce zostać prezydentem?

Weronika Bruździak-Gębura 14 grudnia 2016 19:15
Kanye West i Donald Trump
Fot. Getty Images

Ku zdziwieniu wszystkich zgromadzonych, we wtorkowy poranek do nowojorskiego Trump Tower wkroczył Kanye West. Skierował się do wind i wjechał na 66. piętro, gdzie znajduje się luksusowy apartament Donalda Trumpa. Raper, którego zdrowiem jeszcze kilka tygodni temu martwiło się pół świata, najwyraźniej wyzdrowiał.

 

Przyjaciele od dawna

„Jesteśmy przyjaciółmi od dawna” - powiedział prezydent elekt, gdy po 15-minutowym spotkaniu zjechali na dół i wspólnie pozowali do zdjęć. Na pytanie, o czym rozmawiali, Donald Trump odpowiedział, że o życiu. Skomplementował też swojego rozmówcę mówiąc, że jest „dobrym gościem”.

 

Kanye West i Donald Trump
Fot. Getty Images

Na zdjęciu: Kanye West wchodzi do Trump Tower w asyście ochroniarzy

 

Szczegóły spotkania Kanye Westa i Donalda Trumpa

Donald Trump był w dobrym humorze i odpowiadał na pytania dziennikarzy. W przeciwieństwie do Kanye Westa, który wszystkie zignorował. Gdy w końcu jedna dziennikarka nie wytrzymała i zapytała rapera, czy nie zamierza w żaden sposób skomentować spotkania z przyszłym prezydentem USA, odpowiedział, że w tym momencie chce tylko zrobić sobie zdjęcie.

Po chwili Donald Trump pożegnał rapera słowami „Dbaj o siebie. Do zobaczenia wkrótce” i mocno poklepał go po ramieniu.

 

Na spotkanie Kanye West nie przyszedł sam. Towarzyszyli mu reżyser najnowszych teledysków rapera - „Famous” i „Fade” - Eli Linnetz oraz parter Kris Jenner, specjalista ds. marketingu - Corey Gamble. Od strony Donalda Trumpa obecna była córka Donalda Trumpa, Ivanka.

 

Komentarz Kanye Westa na Twitterze

Raper po kilku godzinach postanowił jednak skomentować spotkanie na swoim Twitterze. Opublikował serię tweetów.

 

„Chciałem spotkać się z Trumpem, by omówić zagadnienia wielokulturowe. Te kwestie obejmują prześladowanie, wspieranie nauczycieli, modernizację programu nauczania oraz przemoc w Chicago”

 

„Uważam, że to ważne, aby mieć bezpośrednią komunikację z naszym prezydentem, jeśli naprawdę chcemy zmian”

 

Ostatni tweet to „#2024”. Dziennikarze zachodnich mediów uważają, że w ten sposób Kanye zapowiedział start w wyborach prezydenckich w 2024 roku. To nie pierwszy raz, kiedy raper porusza ten temat.

 

Kanye West i Donald Trump
Fot. Getty Images

Na zdjęciu: Kanye West i Donald Trump w Trump Tower

 

Kanye West na prezydenta?

W 2015 roku podczas MTV Video Awards Kanye West wykrzyczał ze sceny, że w 2020 roku zamierza stratować w wyborach prezydenckich. Pomysł szybko podłapali fani rapera, którzy stworzyli specjalny hashtag #kanye2020.

 

Czyżby raper zmienił zdanie? Jeśli w 2020 roku Donald Trump będzie ubiegał się o reelekcję, Kanye byłby jego konkurentem. A tuż przed trafieniem do szpitala raper wyznał, że gdyby mógł, głosowałby właśnie na Trumpa.

 

Problemy Kanye Westa

O Weście było ostatnio głośno z powodów zdrowotnych. W wyniku problemów finansowych i po brutalnym ataku w Paryżu na żonę, Kim Kardashian West, raper miał się załamać. Z tego powodu trafił na oddział psychiatryczny, gdzie przebywał ponad tydzień.

 

Polecamy też: Kim i Kanye planują rozwód i znikają z mediów. To tylko marketing czy medialny kryzys?​

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

AGNIESZKA CEGIELSKA: „»Stary świat nie wróci«, napisałam to dwa lata temu w mojej książce »Naturalnie«, mówi dziennikarka, specjalistka od zdrowego żywienia. PATRYCJA WOY-WOJCIECHOWSKA, fotografka, autorka książek dla dzieci, dziewczyna z wielkiego miasta, zaczęła drugie życie na Mazurach. Jak ono wygląda? PROFESOR KRZYSZTOF SIMON – słynie z ciętego języka i tego, że nie owija w bawełnę. Właśnie został odznaczony medalem 75-lecia misji Jana Karskiego za wkład w walkę z pandemią. A także: Dlaczego robimy z naszej planety wielkie wysypisko śmieci? Czy mogę wpłynąć na los Ziemi, będąc w domu? Czy luksusowe hotele mogą być eko?