Top of the Top Festival 2018 w Sopocie
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Festiwal w Sopocie odbędzie się jeszcze w tym miesiącu!

Jak organizatorzy obejdą obostrzenia związane z koronawirusem?

Sabina Zięba 11 maja 2020 17:15
Top of the Top Festival 2018 w Sopocie
Fot. East News

W związku z epidemią koronawirusa odwołano wszelkie imprezy masowe, festiwale oraz koncerty. Zamknięto również obiekty kulturalne, a telewizje zaprzestały realizacji programów, które wymagały udziału większej ilości osób. Cała branża rozrywkowa boryka się z kryzysem. Telewizja Polsat podjęła jednak decyzję, że zorganizuje tegoroczny festiwal w Operze Leśnej. Jak to możliwe?

Sopot Festival 2020 - szczegóły

Gdy do naszego kraju doszła pandemia, Polsat jako pierwszy ogłosił zmiany w wiosennej ramówce. Stacja wstrzymała 11. edycję Tańca z gwiazdami, anulowała emisję różnych seriali, a także zdjęła z anteny m. in. show Twoja Twarz Brzmi Znajomo. Podobnie miało się stać z zaplanowanym na weekend 23-24 maja festiwalem w Sopocie. Teraz media obiegła informacja, że Superhit Festiwal się odbędzie!

Dziennik Bałtycki donosi, że artyści wystąpią w Operze Leśnej, gdzie zaprezentują swoje największe hity, a także oddadzą hołd Zbigniewowi Wodeckiemu. Wszystko jednak odbędzie się pod koniec maja bez udziału publiczności i pod nazwą Polsat Festiwal Giganci.

Organizatorzy informują: „Specjalnie dla naszych widzów, prosto z Opery Leśnej, swoje największe hity zaśpiewają najlepsi artyści polskiej sceny muzycznej. Wspólnie uczcimy trzecią rocznicę śmierci Zbigniewa Wodeckiego, wspominając jego cudowny głos, który tyle razy rozbrzmiewał na sopockiej scenie”.

Kto wystąpi na Polsat Festiwal Giganci?

W Sopocie wystąpią największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Ich występy będzie można obejrzeć na żywo w telewizji Polsat 23 maja od godziny 20. Wydarzenie poprowadzi Krzysztof Ibisz.

„Usłyszymy: Rzuć to wszystko, co złe, Chałupy welcome to, Z Tobą chcę oglądać świat (w duecie z Natalią Szroeder), Zacznij od Bacha i kultową już dla wielu pokoleń Pszczółkę Maję. Przypomnimy także niezwykle charyzmatyczne wokalistki, które zawsze porywały do wspólnej zabawy całą publiczność – Beatę Kozidrak z zespołem Bajm w utworach: Co mi Panie dasz, Nie ma wody na pustyni i Józek nie daruję Ci tej nocy, Agnieszkę Chylińską w takich przebojach, jak: Kiedy powiem sobie dość zespołu O.N.A., Drzwi (O.N.A.), Nie mogę Cię zapomnieć i Królowa łez oraz T.Love, będzie więc i IV Liceum Ogólnokształcące, To wychowanie (z gościnnym udziałem Kasi Kowalskiej), Chłopaki nie płaczą i Warszawa”.

Będziecie oglądać?  

Agnieszka Chylińska

Agnieszka Chylińska na festiwalu w Sopocie. Tak świętowała 43. urodziny
Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Beata Kozidrak

Beata Kozidrak, Stylizacje
Fot. ADRIAN SLAZOK/REPORTER

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.