Miesiące przygotowań i olbrzymie pieniądze nie gwarantują sukcesu...

Weronika Kostyra 27 maja 2018 20:00

Nie milkną echa minionego ślubu Meghan Markle i księcia Harry’ego. Nie obyło się bez momentów pełnych czułości i wzruszeń, ale też... pomyłek! Podczas uroczystości wielokrotnie złamano protokół królewski. Ceremonię śledziły media i widzowie na całym świecie. Nic dziwnego, że wielu dopatrzyło się kilku spektakularnych wpadek – zaczynając od nieodpowiednio ubranych gości, przez gadatliwego księcia Karola, na nieogolonym panu młodym kończąc.

Skandale na królewskich ślubach

W przeszłości zdarzały się jednak dużo większe kłopoty. Miesiące przygotowań i olbrzymie pieniądze nie gwarantują sukcesu. Nawet na ślubach w rodzinach królewskich dochodzi do wpadek, a czasami nawet do wielkich skandali. Zobacz, co poszło nie tak! 

1/5
Książę William i księżna Kate, ślub, new
Copyright @Getty Images
1/5

Ślub księżnej Kate i księcia Williama był największym wydarzeniem państwowym w Wielkiej Brytanii ostatnich lat. Nie udało się jednak uniknąć pewnych błędów. Nie sprawdzono na przykład rozmiarów obrączek i ta przeznaczona dla księżnej okazała się za mała! Pan młody miał duży problem z włożeniem go na palec ukochanej.

2/5
Królewskie śluby, księżna Diana i książę Karol, ślub księcia Karola
Copyright @East News
2/5

Małżeństwo nie przyniosło szczęścia księżnej Dianie i księciu Karolowi. Po latach Królowa Ludzkich Serc wspominała swoją drogę do ołtarza jako „prowadzenie zwierzęcia na rzeź”. Młoda arystokratka już w dniu ślubu wiedziała, że narzeczony jej nie kocha. Czy zbyt ciasna ślubna tiara, która wywołała u niej ból głowy, była znakiem tego, co się wydarzy?

3/5
Elżbieta II, książę Filip, królowa Elżbieta II, historia miłości królowej Elżbiety II i księcia Filipa, ślub królowej Elżbiety II
Copyright @East News
3/5

Tuż przed ślubem samej królowej Elżbiety II emocje sięgnęły zenitu, kiedy podczas przygotowań królewski fryzjer złamał niechcący tiarę przy zakładanie jej na głowę panny młodej. Naprawiający ją jubiler musiał wykonać swoją pracę pod dużą presją, lecz ostatecznie zdążył na czas i dalsza uroczystość odbyła się już bez zakłóceń.

4/5
Książę Karol i księżna Camilla, rocznica ślubu
Copyright @East News
4/5

Książę Karol po wielu latach poślubił miłość swojego życia. Nawet wtedy królowa Elżbieta II demonstracyjnie nie pojawiła się na ceremonii. Wcześniej jednak przez ich miłość cierpieć musiało wiele osób. Ich romans w czasie, kiedy oboje byli w związkach małżeńskich, był wielkim skandalem.

5/5
Księżna Charlene i książę Albert z Monako
Copyright @East News
5/5

Księżna Charlene z Monako, nie ma łatwego życia. Niemal z dnia na dzień została okrzyknięta najsmutniejszą księżną świata. Według plotek próbowała uciec do RPA kilka dni przed ślubem z księciem Albertem, synem legendarnej Grace Kelly. Dowiedziała się wtedy o licznych zdradach, jakich dopuszczał się jej narzeczony oraz o nieślubnym dziecku. Prawnicy rodziny książęcej odnaleźli ją i odebrali jej paszport. Była pływaczka olimpijska stanęła na ślubnym kobiercu cała we łzach…

Redakcja poleca

REKLAMA

Wideo

To nie była miłość od pierwszego wejrzenia, ale szybko zamieszkali razem. Teraz czeka ich wielka zmiana!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KATARZYNA GROCHOLA i DOROTA SZELĄGOWSKA: matka i córka o tym, jak ich niełatwa kiedyś relacja zmieniała się i dojrzewała. Jaka jest dzisiaj? NATALIA NIEMEN, ANIA RUSOWICZ, KATARZYNA WODECKA-STUBBS z okazji zbliżającego się Wodecki Twist Festiwal córki legendarnych artystów otworzyły skarbiec swoich niezwykłych wspomnień. HENRYK GOŁĘBIEWSKI i FILIP ŁOBODZIŃSKI grali razem w kultowych filmach dla dzieci, ale ich drogi się rozeszły. Teraz znów się spotkali.