Roksana Węgiel, VIVA! 14/2019
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY
O TYM SIĘ MÓWI

Roksana Węgiel uciekła z domu. Szukało jej całe miasteczko...

Piosenkarka wyznała, że jako dziecko miała szalone pomysły

Rafał Kowalski 11 września 2019 12:56
Roksana Węgiel, VIVA! 14/2019
Fot. AGNIESZKA KULESZA & ŁUKASZ PIK/DAS AGENCY

Roksana Węgiel ma czternaście lat, ale jej talent podziwiają i młodsi, i starsi. Wokalistka została zaproszona niedawno do show Kuby Wojewódzkiego. W programie, którego emisja odbyła się wczoraj, gwiazda młodego pokolenia zdradziła, że nie była zbyt pokornym dzieckiem…

Roksana Węgiel o ucieczce z domu i karierze zagranicznej

W trakcie rozmowy z prowadzącym oraz drugim gościem – Agatą Kuleszą – Roksana Węgiel przyznała, że kilka lat temu odstawała od swoich rówieśników. „Wydaje mi się, że zawsze byłam inna niż wszyscy. Mój charakter nie zawsze się wszystkim podobał. Ludzie próbują wkładać wszystkich do jednego worka i to pewnie dlatego”, powiedziała wokalistka.

Chwilę później dała przykłady tego, jak objawiała się jej inność. Dziewczynka miała szalone pomysły. Przez jeden z nich martwiło się o nią całe miasteczko... „Jak byłam młodsza to byłam bardziej pokręcona. (...) Byłam szalona. Miałam dużo głupich pomysłów. Raz uciekłam z koleżanką z domu. Nie dlatego, że miałam jakiś konflikt z rodzicami. Miałam 7 lat i planowałam wczasy z koleżanką. Skończyło się tak, że całe Jasło nas szukało. Zaczęło się ściemniać i zorientowałyśmy się, że to nie jest dobry pomysł.(...) Grube akcje odwalałam z tą koleżanką”, przyznała bez ogródek Roksana Węgiel.

Dla tych, którzy nie pamiętają, 14-latka przypomniała też, jak to się stało, że przez przypadek odkryła swój talent muzyczny. „Nie marzyłam, żeby zostać piosenkarką. Chciałam zostać akrobatką, tancerką albo modelką. Trafiłam jednak na judo. Jak miałam 8 lat to pojechałam na obóz i tam się w ogóle dowiedziałam, że lubię śpiewać. Było karaoke i zaśpiewałam My Cyganie”, opowiedziała Kubie Wojewódzkiemu.

I choć Roksana Węgiel idzie jak burza w polskim show-biznesie, to nastolatka ma ochotę na więcej. Gospodarz show TVN zapytał, jaki pseudonim miałaby 14-latka, gdyby chciała próbować swoich sił za granicą. Piosenkarka przyznała, że ma takie plany i w związku z tym podjęła już decyzję, że chciałaby zaistnieć poza Polską jako Roxie Coal (Coal to po angielsku węgiel – przyp. red.).

Trzymamy kciuki za powodzenie planu Roksany! 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez ROKSANA WĘGIEL (@roxie_wegiel)

Roksana Węgiel
Fot. Agnieszka Kulesza i Łukasz Pik/DAS AGENCY

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.