Producent filmowy zmarł w wieku 39 lat

Redakcja VIVA! 29 sierpnia 2019 19:29

Trwa pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka. O szczegółach ostatniego pożegnania producenta filmowego kilka dni temu poinformowała rodzina. Rodzice, Anna Woźniak-Starak i Jerzy Starak, wraz z żoną Piotra, Agnieszką Woźniak-Starak, i jego rodzeństwem, opublikowali nekrolog ze szczegółami pochówku. Właśnie za jego pośrednictwem dowiedzieliśmy się, że zamiast tradycyjnego pogrzebu odbędzie się msza za zmarłego i złożenie urny z jego prochami, a uroczystości pogrzebowe potrwają dwa dni. Te rozpoczęły się dzisiejszego wieczoru. Mszę zorganizowano  o godzinie 19.00 w kościele pod wezwaniem Świętego Józefa Oblubieńca NMP w Konstancinie-Jeziornie. Najbliżsi Woźniaka-Staraka poprosili o nieskładanie kondolencji oraz o przekazanie - zamiast kwiatów - datków na rzecz dzieci z Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego "Edukidsmed" - Akademii Samodzielności w Sierpcu lub na Fundację Pegasus, zajmującą się ratowaniem porzuconych i skrzywdzonych zwierząt.

Ostatnie pożegnanie Piotra Woźniaka-Staraka

Tragiczna śmierć Piotra Woźniaka-Staraka wstrząsnęła Polską. Znany producent filmowy zaginął z soboty na niedzielę w wyniku wypadku na jeziorze Kisajno na Mazurach. W czwartek po pięciu dniach od zaginięcia znaleziono ciało producenta. Informację podał Sekretarz Stanu w MSWiA Jarosław Zieliński: „Wszystko wskazuje na to, że ciało Piotra Woźniaka-Staraka zostało odnalezione. Wyrazy współczucia Rodzinie i Najbliższym”, napisał na Twitterze. W social mediach szybko pojawiły się wpisy przyjaciół Piotra Woźniaka-Staraka, żegnających go w poruszających słowach. Rodzina również wydała krótkie oświadczenie. 

„Chcielibyśmy cofnąć czas, powiedzieć rzeczy niewypowiedziane, wysłuchać, czego nie zdążył wyrazić, coś dokończyć, zamknąć. Los pozostawił jednak niedomknięte drzwi. Piotr, przechodząc przez nie, wciąż z nami będzie. Jeżeli Piotr nie zdążył komuś podziękować, kogoś przeprosić – robimy to w Jego imieniu”, czytamy we wzruszającym nekrologu, podpisanym przez rodziców zmarłego producenta, czyli Annę i Jerzego Staraków, jego rodzeństwo Julię i Patryka, a także żonę, Agnieszkę Woźniak-Starak.

Chwilę później pojawiła się kolejna fala wspomnień, ale najbardziej poruszający był nekrolog podany do mediów przez Agnieszkę Woźniak-Starak, żonę zmarłego producenta. „Jesteś miłością mojego życia. Na zawsze. Żegnaj Kochanie i daj mi proszę siłę, żebym mogła to przetrwać. Tylko Twoja A.W.S”, mogliśmy przeczytać.

Na ostatnim pożegnaniu Piotra Woźniaka-Staraka nie zabrakło jego najbliższych - Jerzego i Anny Staraków  (rodzice Piotra Woźniaka-Staraka) oraz Agnieszki Woźniak-Starak (żona Piotra) i Julii Starak (siostra Piotra). Rodzinie zmarłego składamy najgłębsze wyrazy współczucia. 

1/4
Rodzina Piotra Woźniaka-Staraka pogrzeb
Copyright @Piotr Mołecki/East News, AKPA/Norbert Nieznanicki
1/4

Jerzy Woźniak-Starak i Anna Starak  

2/4
Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka: Agnieszka Woźniak-Starak, Julia Starak
Copyright @Tricolors/East News
2/4

Agnieszka Woźniak-Starak i Julia Starak

3/4
Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka: Agnieszka Woźniak-Starak
Copyright @AKPA/Norbert Nieznanicki
3/4

Agnieszka Woźniak-Starak

4/4
Pogrzeb Piotra Woźniaka-Staraka
Copyright @Tricolors/East News
4/4

Anna Starak

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

MARIA DĘBSKA ma 31 lat i na koncie wiele wspaniałych ról. Nam opowiada o tym, dlaczego nie została pianistką, gdzie najlepiej łapie dystans i za co kocha podróże. AGATA WĄTRÓBSKA I JANUSZ CHABIOR w dowcipnej i pełnej czułości rozmowie o swoim związku, ukochanych psach i magii małżeńskiej obrączki. MOHAMED AL-FAYED: egipski miliarder, właściciel paryskiego Ritza, ojciec kochanka księżnej Diany, bohater „The Crown”. Kim jest naprawdę? KASPER BAJON: scenarzysta, pisarz, reżyser. Fachu filmowego uczył się od swojego ojca, reżysera Filipa Bajona. Czy dziś słucha jego uwag?