Paweł Królikowski, Antoni Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE
POŻEGNANIE

Antoni Królikowski zamieścił nekrolog Pawła Królikowskiego

Rodzina aktora prosi o jedno

Konrad Szczęsny 4 marca 2020 13:04
Paweł Królikowski, Antoni Królikowski, VIVA! 9/2014, VIVA! maj 2014
Fot. Adam Pluciński/MOVE

W tę śmierć wciąż trudno uwierzyć. W czwartek 27 lutego zmarł Paweł Królikowski. Informacja wstrząsnęła Polską. Ostatnie pożegnanie aktora odbędzie się 5 marca na Powązkach w Warszawie. Antoni Królikowski udostępnił na swoim InstaStories nekrolog ukochanego taty. Wiemy, że rodzina zaapelowała do wszystkich, którzy zamierzają przybyć na uroczystość. Kierują do nich jedną prośbę.

Rodzina Pawła Królikowskiego prosi, by nie przynosić na pogrzeb kwiatów

Czwartkowa ceremonia będzie miała charakter państwowy. Ostatnie pożegnanie Pawła Królikowskiego odbędzie się na Powązkach Wojskowych w Warszawie. Początkowo informacje te miały charakter nieoficjalny, jednak z czasem potwierdzili je bliscy zmarłego aktora.

„Dnia 27 lutego 2020 odszedł Nasz ukochany Mąż, Tata, Syn, Brat, Dziadek i Wujek. Pożegnamy Go 5 marca (czwartek) 2020 na Powązkach Wojskowych. Msza święta odbędzie się o godz. 11:00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i Świętego Józefa w Warszawie Krakowskie Przedmieście 52/54. Pogrążona w smutku Rodzina”, czytamy w nekrologu, który zamieścił na swoim InstaStories Antoni Królikowski.

Ujawnił również, że najbliżsi nieżyjącego aktora mają prośbę do wszystkich, którzy zamierzają uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu Pawła Królikowskiego.

Prośba o datki na fundację „Kawałek Nieba”

Rodzina prosi, by nie kupować i nie przynosić na uroczystość żadnych kwiatów. Zamiast tego, zaapelowali o finansowe wsparcie Fundacji „Kawałek Nieba” Kamila Ziółkowskiego.

Internauci nie ukrywają wzruszenia i podkreślają, że nawet w tak niewyobrażalnie trudnych chwilach najbliżsi Pawła Królikowskiego myślą o najbardziej potrzebujących, których boleśnie doświadczył los...

Kim jest Kamil Ziółkowski? Zmaga się z poważną chorobą

Od 12 lat walczy z nowotworami. Teraz pojawiła się szansa na skorzystanie z innowacyjnej, dwuletniej terapii. Niestety, nie jest ona refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, dlatego każda pomoc ma dla Kamila Ziółkowskiego ogromne znaczenie. A koszt jest ogromny - aż milion złotych.

„Jesteśmy bardzo wzruszeni prośbą rodziny pana Pawła Królikowskiego. To dla nas bardzo ważne, bo pomoże sfinansować dalsze leczenie i rehabilitację. Bardzo serdecznie dziękujemy. To piękny, wspaniałomyślny, bardzo życzliwy gest”,  podkreśliła w rozmowie z Wirtualną Polską Justyna Kunicka, narzeczona Kamila.

Ty także możesz pomóc, wpłacając nawet małą sumę na konto Fundacji „Kawałek Nieba”. Poniżej dane do przelewu:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba"
Bank BZ WBK
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: "1366 pomoc dla Kamila Ziółkowskiego"

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Kamil:
Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba"
PL31109028350000000121731374
swift code: WBKPPLPP
Bank Zachodni WBK
Title: "1366 Help for Kamil Ziolkowski"

Aby przekazać 1% podatku dla Kamila: należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce ’Informacje uzupełniające – cel szczegółowy 1%’ wpisać "1366 pomoc dla Kamila Ziółkowskiego" (informacje za Wp.pl).  

Paweł Królikowski, Antoni Królikowski, nekrolog
Fot. InstaStories @antonikrolikowski

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.