Robert Lewandowski z Klarą
Fot. East News, Instagram @annalewandowskahpba
O TYM SIĘ MÓWI!

Robert Lewandowski o ciemnych stronach ojcostwa: „Nie zawsze jest super i kolorowo!”. Jak radzi sobie z wychowywaniem małej Klary?

Gabriela Czernecka 8 listopada 2017 10:25
Robert Lewandowski z Klarą
Fot. East News, Instagram @annalewandowskahpba

Jakim ojcem jest Robert Lewandowski? Nie jest tajemnicą, że dla piłkarza nie ma rzeczy ważniejszych niż jego rodzina, czyli Anna Lewandowska i córka, Klara Lewandowska. To pierwsze dziecko kapitana polskiej reprezentacji, nic więc dziwnego, że wielu zastanawia się, jak radzi sobie w roli ojca. 

Polecamy: Najsłodszy „arbuzik”, Klara Lewandowska skończyła pół roku! Zobacz jej rozczulające zdjęcia z rodzicami

Robert Lewandowski ojcem

Robert i Anna Lewandowscy zostali rodzicami w maju tego roku. Na świat przyszło ich pierwsze dziecko, córka Klara, która przez wielu nazywana jest "royal baby". Para chętnie publikuje zdjęcia z córką, ale młodzi nie zdecydowali się jeszcze pokazać jej twarzy. Nie mają jednak problemu, aby o Klarze opowiedzieć. Jak wygląda ojcostwo oczami Roberta Lewandowskiego? W rozmowie ze stacją TVP Sport  Robert Lewandowski wyjawił, że dziecko jest jego największym szczęściem! „Wiadomo, o swoim dziecku trzeba się wypowiadać i powinno się w samych superlatywach. Klara jest uśmiechniętym dzieckiem i sprawia to wielką radość, frajdę, spędzanie z nią czasu. Powiem szczerze, jest to coś czego wcześniej nie doświadczyłem. Dużo osób mi o tym mówiło – o ojcostwie. Uśmiechałem się i cieszyłem się ich szczęściem, ale dopóki sam tego nie przeżyłem, to nie wiedziałem o czym tak naprawdę mówili (…)”, mówi. 

Oczywiście, jak w przypadku każdego rodzica, ciemną stroną wychowywania maluchów jest niewyspanie. Piłkarz zdradził, że jemu wynagradza to… uśmiech Klary! „Wiadomo, że nie zawsze jest super i kolorowo. I człowiek chciałby czasem dłużej pospać. Ale jak się potem widzi ten uśmiech dziecka, to o wszystkim się zapomina”, powiedział. 

Co zmieniła w nim Klara? „Chyba bardziej się otworzyłem na świat i taka otwartość chyba. Nie wiem dlaczego, ale tak mi się wydaje”, wyznał piłkarz. Wspomniał również o żonie i o tym jak dzielą się obowiązkami związanymi z opieką nad dziewczynką. „Ania przede wszystkim zdaje sobie sprawę z tego, że muszę być przede wszystkim wypoczęty (…) że mam regenerację i ona jest teraz najważniejsza. Ale nie unikam odpowiedzialności i też pomagam Ani. Sprawia mi to przyjemność. Nie chcę być ojcem, który nie potrafi czegoś zrobić. To by mnie krępowało i czułbym się dziwnie z tym, że nie potrafię jakiejś czynności dotyczącej mojego dziecka zrobić. Nie mam problemu z żadną czynnością, którą muszę, a w zasadzie którą chcę zrobić. (…) Wiadomo, że Klara jest częściej z Anią. Ale robię wszystko, nie mam z tym problemu – na szczęście!”, wyjaśnił Lewandowski. 

Polecamy: Zdradzamy sposób Anny Lewandowskiej na… lepsze życie seksualne!

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IRENA SANTOR mówi: „Cóż jest piękniejszego, niż żyć, istnieć? Interesuje mnie jutro, odkąd zachorowałam na raka...”. MAGDA i JASIEK MELA – Był najmłodszym zdobywcą bieguna, pomimo utraty ręki i nogi. Co dziś najbardziej w nim ceni jego żona Magda? ANNE APPLEBAUM, słynna dziennikarka, laureatka Pulitzera, o odwadze Polaków, domu w Chobielinie i wolności. PIOTR JACOŃ o córce Wiktorii i tym, jak to jest być rodzicem dziecka transpłciowego oraz budowaniu rodzinnych relacji na nowo.