O NIM JEST GŁOŚNO

Robert Lewandowski: „Klara otworzyła mnie na świat”

Niezwykle czułe słowa piłkarza o córeczce…

Olga Figaszewska 1 czerwca 2018 10:55

Gościem piątkowego wydania Dzień Dobry TVN był Robert Lewandowski. W jednym wywiadzie przed Mundialem, piłkarz opowiedział Annie Kalczyńskiej nie tylko planach i marzeniach związanych z Mistrzostwami Świata. Kapitan polskiej reprezentacji zdradził także, jakie zmiany zaszły w jego życiu po narodzinach dziecka! Co zawdzięcza córeczce?

Robert Lewandowski o Klarze. Co zmieniła w jego życiu?

Życie Ani i Roberta Lewandowskich zmieniło się rok temu. Na świat przyszła ich córeczka, Klara. To był jeden z najszczęśliwszych momentów w ich życiu. Wraz z żoną starają się poświęcać maleństwu każdą wolną chwilę. Oboje wielokrotnie podkreślali, że Klara jest uśmiechniętym dzieckiem, a spędzanie z nią czasu sprawia im ogromną frajdę.

Oczywiście pierwsze tygodnie w nowej roli nie należały do najłatwiejszych, Robert Lewandowski świetnie się w niej sprawdza. Piłkarz z niezwykłą czułością wypowiada się o swojej małej córeczce. 

„Zawsze byłem osobą zamkniętą, trudno było ze mnie wydobyć emocje. Klara otworzyła mnie na świat, otworzyła mnie na ludzi. Trzeba bardziej pozytywnie, otwarcie podchodzić do świata. To we mnie zmieniła, chociaż tak naprawdę rok minął. Z każdym tygodniem, miesiącem to się jeszcze bardziej pogłębia”, opowiadał kapitan polskiej reprezentacji Annie Kalczyńskiej.

Nie da się ukryć, że wielu małych piłkarzy marzy, by pójść w ślady Roberta Lewandowskiego. Z okazji Dnia Dziecka sportowiec podzielił się z chłopcami kilkoma radami. 

„Przede wszystkim dla młodego piłkarza ważne jest to, by się nie poddawał. Jest wiele przeciwności losu, które ja też napotykałem. Mnie też od razu nie wychodziło tak, jak chciałem. Zawsze walczyłem, ciężko trenowałem. Mimo to nigdy się nie poddawałem, ciężko, systematycznie trenowałem. Niezależnie od tego, czy ktoś powiedział mi coś niemiłego. Byłem skupiony na piłce nożnej”, dodał. 

Jak polska drużyna przygotowuje się do MŚ? Czy czują na sobie presję?

Oczywiście nie mogło zabraknąć pytań, dotyczących zbliżających się Mistrzostw Świata 2018 w Rosji. Czy piłkarze czują na sobie presję?

„Niezależnie od tego, co się dzieje poza nami, musimy na boisku pokazać, że jesteśmy lepszą drużyną i chcemy wygrać mecz. Oczekiwania, emocje wpływają na nas, pojawia się stres. Jeśli pokażemy się na pierwszym meczu z dobrej strony, to ta euforia by wrosła. Zdaje sobie sprawę, że jesteśmy faworytem tej grupy. Kibice na nas liczą, wymagają”, tłumaczy Robert.

Zapytany przez Annę Kaczyńską, czy jako kapitan kształtuje również klimat w zespole, odpowiedział: „Staram się, żeby atmosfera była jak najlepsza. Wtedy na boisku jest łatwiej. Każdy z nas ma inny charakter. Na zgrupowaniu tworzymy małą rodzinę i idziemy w tym kierunku, to jest nasz cel”, dodał.

Zobacz urocze, rodzinne zdjęcia Roberta Lewandowskiego z rodziną w naszej galerii! 

Wideo

Zobaczcie 12 najgorętszych trendów na wiosnę 2020!

Akcje

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Ciąża Małgosi to ukoronowanie tego, o co walczyliśmy”, mówi RADOSŁAW MAJDAN i nie ukrywa, że z powodu epidemii on i jego żona są pełni obaw. LESZEK MILLER z wnuczką MONIKĄ o tym, jak dziś wygląda ich życie po bolesnej stracie syna i ojca. Legendarny aktor WITOLD SADOWY niedawno skończył sto lat i zdobył się na niezwykle szczere wyznanie. „Widziałam, jak czai się śmierć” – ELISABETH REVOL wspomina ostatnie chwile z TOMKIEM MACKIEWICZEM podczas wspinaczki na Nanga Parbat.