Richard Dean Anderson
Fot. PARAMOUNT TV / AlbumEAST NEWS
Z ŻYCIA GWIAZD

Pamiętacie serialowego MacGyver’a? Tak dziś wygląda Richard Dean Anderson!

Jakie tajemnice skrywa jego życie?

Olga Figaszewska 28 sierpnia 2021 12:53
Richard Dean Anderson
Fot. PARAMOUNT TV / AlbumEAST NEWS

Richard Dean Anderson zyskał ogromną popularność rolą nieustraszonego byłego agenta służb specjalnych, MacGyvera. W latach 90-tych widzowie z zapartym tchem przyglądali się kolejnym przygodom ulubionego bohatera. Podziwiali go za wyjątkowe zdolności i umiejętność radzenia sobie w każdej sytuacji. Na przestrzeni lat aktor bardzo się zmienił. Niedawno świętował 71. urodziny. Jak wygląda jego życie?

Jak naprawdę wyglądało życie serialowego MacGyvera?

Richard Dean Anderson urodził się w Minneapolis w stanie Minnesota. W szkole zainteresował się sportem, muzyką i aktorstwem. Swoją przyszłość chciał związać z hokejem i marzył, by zostać zawodowcem. Fakt, odnosił kolejne sukcesy. Życie zweryfikowało jego plany. Jedno zdarzenie całkowicie odmieniło jego los. W wieku 16 lat uległ wypadkowi podczas szkolnych zawodów. Złamał obie ręce w kilku miejscach. To dlatego musiał zapomnieć o swoich sportowych marzeniach. Sam wielokrotnie udowadniał, że nie ma dla niego niemożliwego. Rok później odbył 5641 milową podróż na rowerze z Minnesoty przez Kanadę i Alaskę.

Richard Dean Anderson wybrał artystyczną drogę i został aktorem. Studiował na St. Cloud State University i na Uniwersytecie Ohio. Zanim stanął przed kamerą pracował jako mim, żongler i śpiewak w kabarecie. Przez pewien czas współtworzył zespół rockowy „Ricky Dean and Dante”. Fani mogą go kojarzyć z roli w telenoweli „General Hospital”. Po kilku latach postanowił, że przyszła pora na zmiany. Anderson podkreślał, że jego decyzja mocno zaskoczyła całą obsadę i produkcję opery mydlanej.

Zobacz też: Była uzależniona od odchudzania, narkotyków i alkoholu... Tak dziś wygląda Katey Sagal

Richard Dean Anderson, 1984
Fot. EAST NEWS

Richard Dean Anderson o serialu „MacGyver”

„Producenci byli zaskoczeni, kiedy wręczyłem im swoje dwutygodniowe wypowiedzenie i wyszedłem ze studia. Nie mogli uwierzyć, że porzucam stałą pracę i dobre wynagrodzenie. Zawsze byłem typem ryzykanta”, zwierzał się w jednym z wywiadów. Później na swoim koncie miał role w „Seven Brides for Seven Brothers” oraz „Emerald Point N.A.S”. W końcu pojawił się angaż w serialu „MacGyver”. Nie spodziewał się, że serial produkcja spotka się z tak ciepłym przyjęciem, na zawsze pozostanie w sercach fanów na całym świecie, a jemu rola genialnego agenta służb specjalnych przyniesie taką popularność.

W końcu MacGyver był inteligentny i... potrafił wykorzystywać przedmioty codziennego użytku do konstruowania niesamowitych wynalazków. To imponowało jego wielbicielom. Każdy marzył o posiadaniu takich zdolności! „Jest bohaterem innym niż wszyscy. Jest postacią, która prezentuje alternatywne sposoby walki ze złoczyńcami. On nie wyciąga pistoletu i strzela. Usuwa się na bok, by za chwilę obmyślić nowatorski sposób na wyjście cało nawet z najbardziej beznadziejnej sytuacji”, podkreślał aktor.

Niewiele osób wie, że większość scen kaskaderskich była nagrywana przez samego Richarda. Z czasem rezygnował z udziału tych bardziej ryzykownych i korzystał z pomocy kaskaderów.

Zobacz: Richard Chamberlain, ksiądz z Ptaków ciernistych krzewów, przez 70 lat skrywał wielką tajemnicę. Jak obecnie wygląda jego życie? Aktor ma już 87 lat

Richard Dean Anderson,  1997
Fot. EAST NEWS

„Słynę z tego, że sam występuję w scenach kaskaderskich. Prowadzę auta, skaczę i wspinam się. Dobrze sobie radzę na skałkach, ale nie uniknąłem wypadku. Spadłem i doznałem urazu pleców. Musiałem też przejść operację stopy. Jestem coraz starszy, dlatego coraz rzadziej biorę udział w ryzykownych scenach”, tłumaczył. Później Anderson wraz ze swoim przyjacielem zajął się produkowaniem filmów. Założyli Gekko Film Corp.

I chociaż w życiu zawodowym odnosił sukcesy, to długo nie mógł znaleźć szczęścia w miłości. „Chciałbym założyć w przyszłości rodzinę. Myśl o związaniu się z kimś na stałe wciąż trochę mnie przeraża. Wydaje mi się, że wciąż jestem zbyt niedojrzały i nieodpowiedzialny. Poza tym, mam duszę wiecznego wędrowca”, mówił. Wiązano go z wieloma kobietami. Ze związku z Apryl Prose doczekał się córki, Wylie Quinn Annarose Anderson.

Na ekranie pojawił się znów w produkcji serialu „Gwiezdne wrota”, a następnie w filmie „Gwiezdne Wrota: Continuum”. Zagrał także w „Gwiezdnych Wrotach: Wszechświecie”. Ostatni raz pojawił się w serialu „Paragraf Kate” i „Nie zadzieraj z zołzą spod 23”.

Co dziś słychać u Richarda Deana Andersona? Aktor obchodził w tym roku 71. urodziny. Nie pojawia się już w filmach i unika oficjalnych wyjść. 

Źródło: Wikipedia, Teleshow.wp.pl, Onet.film.

Zobacz też: David Duchovny ma wiele talentów! Co dzieje się w życiu serialowego agenta Foxa Muldera? Gra, śpiewa, pisze... Czym jeszcze zajmuje się znany aktor?

Richard Dean Anderson, 2018
Fot. WENN.com/agefotostock/East News

Richard Dean Anderson, 2018 rok

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…