Richard Dean Anderson
Fot. PARAMOUNT TV / AlbumEAST NEWS
O TYM SIĘ MÓWI

Pamiętacie MacGyvera? Tak dziś wygląda Richard Dean Anderson! 

Jakie tajemnice skrywa jego życie?

Olga Figaszewska 28 listopada 2020 19:54
Richard Dean Anderson
Fot. PARAMOUNT TV / AlbumEAST NEWS

Richard Dean Anderson zyskał ogromną popularność rolą nieustraszonego byłego agenta służb specjalnych, MacGyvera. W latach 90-tych widzowie z zapartym tchem przyglądali się kolejnym przygodom ulubionego bohatera. Podziwiali go za wyjątkowe zdolności i umiejętność radzenia sobie w każdej sytuacji. Na przestrzeni lat aktor bardzo się zmienił. Jak wygląda jego życie? 

Jak naprawdę wyglądało życie serialowego MacGyvera?

Richard Dean Anderson urodził się w Minneapolis w stanie Minnesota. W szkole zainteresował się sportem, muzyką i aktorstwem. Swoją przyszłość chciał związać z hokejem i zostać zawodowcem. Odnosił kolejne sukcesy. Niestety musiał zmienić swoje plany. Wypadek odmienił jego los. W wieku 16 lat uległ wypadkowi podczas szkolnych meczów. Złamał obie ręce w kilku miejscach. Musiał zapomnieć o swoich sportowych marzeniach. Ale rok później odbył 5641 milową podróż na rowerze z Minnesoty przez Kanadę i Alaskę.

Wybrał artystyczną drogę i został aktorem. Studiował na St. Cloud State University i na Uniwersytecie Ohio. Zanim stanął przed kamerą pracował jako mim, żongler i śpiewak w kabarecie. Przez pewien czas współtworzył zespół rockowy „Ricky Dean and Dante”.

Fani mogą go kojarzyć z roli w telenoweli „General Hospital”. Po kilku latach postanowił, że przyszła pora na zmiany. Anderson podkreślał, że jego decyzja mocno zaskoczyła całą obsadę i produkcję opery mydlanej.

Richard Dean Anderson, 1984
Fot. EAST NEWS

„Producenci byli zaskoczeni, kiedy wręczyłem im swoje dwutygodniowe wypowiedzenie i wyszedłem ze studia. Nie mogli uwierzyć, że porzucam stałą pracę i dobre wynagrodzenie. Zawsze byłem typem ryzykanta ”, zwierzał się w jednym z wywiadów. Później na swoim koncie miał role w Seven Brides for Seven Brothers" oraz "Emerald Point N.A.S”. W końcu pojawił się angaż w serialu „MacGyver”.

Nie spodziewał się, że serial produkcja spotka się z tak ciepłym przyjęciem, na zawsze pozostanie w sercach fanów na całym świecie, a jemu rola,  genialnego agenta służb specjalnych przyniesie taką popularność.

W końcu MacGyver był inteligentny i… potrafił wykorzystywać przedmioty codziennego użytku do konstruowania niesamowitych wynalazków. To imponowało jego wielbicielom. Każdy marzył  o posiadaniu takich zdolności! 

„Jest bohaterem innym niż wszyscy. Jest postacią, która prezentuje alternatywne sposoby walki ze złoczyńcami. On nie wyciąga pistoletu i strzela. Usuwa się na bok, by za chwilę obmyślić nowatorski sposób na wyjście cało nawet z najbardziej beznadziejnej sytuacji”, podkreślał.

Niewiele osób wie, że większość scen kaskaderskich była nagrywana przez samego Richarda. Z czasem rezygnował z udziału w ryzykownych scenach i korzystał z pomocy kaskaderów.

Richard Dean Anderson,  1997
Fot. EAST NEWS

„Słynę z tego, że sam występuję w scenach kaskaderskich. Prowadzę auta, skaczę i wspinam się. Dobrze sobie radzę na skałkach, ale nie uniknąłem wypadku. Spadłem i doznałem urazu pleców. Musiałem też przejść operację stopy. Jestem coraz starszy, dlatego coraz rzadziej biorę udział w ryzykownych scenach”, tłumaczył.

Później Anderson wraz ze swoim przyjacielem zajął się produkowaniem filmów. Założyli Gekko Film Corp.

I chociaż w życiu zawodowym odnosił sukcesy, to długo nie mógł znaleźć szczęścia w miłości. „Chciałbym założyć w przyszłości rodzinę. Myśl o związaniu się z kimś na stałe wciąż trochę mnie przeraża. Wydaje mi się, że wciąż jestem zbyt niedojrzały i nieodpowiedzialny. Poza tym, mam duszę wiecznego wędrowca”, mówił. Wiązano go z wieloma kobietami. Ze z związku z Apryl Prose doczekał się córki, Wylie Quinn Annarose Anderson.

Na ekranie pojawił się znów w produkcji serialu „Gwiezdne wrota”, a następnie w filmie „Gwiezdne Wrota: Continuum”. Zagrał także w „Gwiezdnych Wrotach: Wszechświecie”. Ostatni raz pojawił się w serialu „Paragraf Kate” i „Nie zadzieraj z zołzą spod 23” .

Co dziś słychać u Richarda Deana Andersona? Aktor w styczniu będzie obchodził 71. urodziny. Nie pojawia się już w filmach i unika oficjalnych wyjść. 

Źródło: Wikipedia, Teleshow.wp.pl, Onet.film.

Richard Dean Anderson, 2018 rok: 

Richard Dean Anderson, 2018
Fot. WENN.com/agefotostock/East News

Wideo

Trendy na wiosnę 2021. Najmodniejsze makijaże na wiosnę 2021.

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

HALINA ROWICKA I ANNA KALCZYŃSKA Jak odnaleźć się w życiu po odejściu ukochanej osoby i czy matka i córka mogą się przyjaźnić. MARIA DĘBSKA o niezależnych kobietach: matce reżyserce, ikonie lat 60. Kalinie Jędrusik, którą zagrała, i o... sobie. MARIUSZ WILCZYŃSKI – malarz, performer, twórca animacji. Jego animowany film „Zabij to i wyjedź z tego miasta” to absolutny światowy hit! Pierwsza w historii Stanów Zjednoczonych kobieta wiceprezydent – KAMALA HARRIS zmienia świat. GRZEGORZ SKAWIŃSKI Życie rockmana w czasach pandemii. W cyklu PODRÓŻE: Czy w tym roku poszusujemy i gdzie – top lista najsłynniejszych zimowych kurortów.