Spice Girls
Fot. East News
O TYM JEST GŁOŚNO

Spice Girls powracają! Najbardziej znany brytyjski zespół w przyszłym roku wyda płytę. Znamy szczegóły!

Konrad Szczęsny 13 listopada 2017 17:50
Spice Girls
Fot. East News

 

„Spice Girls powracają!”, ogłosiły brytyjskie media. Według najnowszych doniesień zagranicznej prasy, Melanie Brown, Victoria Beckham, Melanie Chisholm, Geri Halliwell i Emma Bunton mają wydać w 2018 roku płytę i wziąć udział w specjalnym programie telewizyjnym! 

 

Zobacz też: Z okazji 20-lecia zespołu Spice Girls nagrały nową piosenkę. W maju planują wrócić z całą płytą!

 

Reaktywacja Spice Girls: jak do niej doszło?

O tym, że legendarny girls band wróci na scenę, plotkuje się regularnie od przynajmniej pięciu lat (czyli ich wspólnego występu na Igrzyskach Olimpijskich, organizowanych w 2012 roku w Londynie). Zawsze jednak spekulacje te funkcjonowały jako medialna sensacja lub płonne nadzieje fanów Spice Girls. Tym razem ma być jednak inaczej!

 

Cała piątka rozmawiała ze sobą w tajemnicy już od wakacji i w końcu porozumiały się co do powrotu w 2018 roku. Jak postanowiły, będą razem pracować nad serią projektów, wśród których znajdą się płyta i specjalny program”, poinformowała brytyjski dziennik „The Sun” osoba blisko związana z członkiniami grupy.

 

Mówi się, że projekt był w fazie tworzenia co najmniej od lata tego roku. Dyskusje nad nim były bardzo burzliwe i trwały długo, ponieważ najsłynniejsza członkini grupy, Victoria Beckham, nigdy nie była wielką zwolenniczką reaktywacji girls bandu. Jednak fakt, że w tym roku panie świętowały 21 . rocznicę powstania  zespołu był argumentem, który zachęcił Posh Spice do zmiany zdania.

 

Zobacz też: „Pierwszą spice girl na świecie była Margaret Thatcher”. Zespół Spice Girls powstał 21 lat temu!

 

Historia Spice Girls: sprzedaż płyt, koncerty

Do tej pory uważane są za jeden z najbardziej popularnych girls bandów XX wieku, który zasłynął dużą autonomią, jeżeli chodzi o tworzony repertuar. Jego członkinie były od początku zaangażowane w proces komponowania kolejnych utworów, zaś w pewnym momencie zwolniły swojego menadżera i same zajęły się swoją karierą. Do tej pory sprzedały na całym świecie ponad 80 milionów płyt. Ostatni raz pojawiły się razem w trakcie uroczystej ceremonii zamknięcia Igrzysk Olimpijskich w Londynie latem 2012 roku. Zaśpiewały wówczas dwa swoje hity: „Wannabe” oraz „Spice Up Your Life”.

 

Spice Girls
Fot. East News

Tak wyglądały Spice Girls 20 lat temu!

 

Spice Girls
Fot. East News

A tak pięć lat temu podczas występu na Olimpiadzie w Londynie

 

Polecamy: To jedno z najbardziej udanych małżeństw w show-biznesie. Beckhamowie obchodzą 18. rocznicę ślubu!

Wideo

Polska nie mogła wygrać Eurowizji Junior trzeci raz? Sara James odpowiada na słowa Jacka Kurskiego

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA KRUPIŃSKA-KARPIEL – Ma urodę, udane dzieci, kochającego męża, wymarzoną pracę. Kobieta idealna? KATARZYNA GRONIEC w wieku 20 lat była gwiazdą legendarnego „Metra”. Jak teraz wygląda jej życie? NIKODEM SKOTARCZAK – Nikoś, najsłynniejszy gangster PRL, został legendą już za życia... Pasjonująca rozmowa Z MICHAŁEM RUSINKIEM o języku polskim, który zmienia się wraz z nami. Jak? W cyklu EXTRA: Rewia, jej miłość! Witamy w Teatrze Sabat Małgorzaty Potockiej.