Kto znalazł się w zestawieniu?

Gabriela Czernecka 6 kwietnia 2019 11:50

Na liście 100. najbogatszych Polaków znalazło się osiem wyjątkowych kobiet. Ich życie to gotowy scenariusz na film. Świat biznesu nie ma przed nimi tajemnic. Są piękne, mają niemal nieograniczone możliwości i... portfele pełne pieniędzy. Swoją pozycję zawdzięczają ciężkiej pracy i konsekwencji w działaniu. Oto Polki, które są dowodem na to, że niemożliwe nie istnieje! Ile wynoszą ich majątki według szacunków Forbes, jak doszły na szczyt i czemu zawdzięczają swoją pozycję? Oto osiem najbogatszych kobiet w Polsce! Poznajcie je bliżej.  

1/8
Dominika Kulczyk, VIVA!
Copyright @ZUZA KRAJEWSKA I BARTEK WIECZOREK/LAF AM
1/8

Majątek Dominiki Kulczyk szacuje się na 6818 mln zł. Jest córką zmarłego Jana Kulczyka i dziedziczką jego imperium. Szefowa Rady Nadzorczej Kulczyk Investments, której czas pochłania głównie działalność Kulczyk Foundation. Na liście 100 najbogatszych Polaków zajmuje 3. miejsce.

2/8
Ranking najbogatszych Polek Wprost - Małgorzata Adamkiewicz
Copyright @
2/8

2. miejsce Małgorzata Adamkiewicz wraz z mężem Maciejem rozwija Adamed - jedną z największych firm farmaceutycznych w Polsce. Swoje preparaty eksportuje aż do 65 krajów świata. W rankingu 100 najbogatszych Polaków zajmuje 14. miejsce

3/8
Copyright @Eastnews
3/8

3. miejsce Solange Olszewska - z wykształcenia dentystka - wraz z mężem Krzysztofem są założycielami Solaris Bus & Coach - liczącego się w Europie producenta m.in autobusów i tramwajów. Jej majątek szacuje się na 1 291 mln złotych.

4/8
Grażyna Kulczyk
Copyright @Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek / LAF AM
4/8

4. miejsce Grażyna Kulczyk. Jej majątek wycenia się na 1200 mln złotych. W rankingu 100. najbogatszych Polaków zajmuje 29. miejsce. Od jakiegoś czasu realizuje się w świecie sztuki. W styczniu 2019 otworzyła prywatne muzeum w Szwajcarii. 

5/8
Teresa Mokrysz
Copyright @RAFAL KLIMKIEWICZ/REPORTER/East Nes
5/8

5. miejsce zajmuje Teresa Mokrysz z majątkiem wycenianym na 966 mln złotych. Wraz z mężem Kazimierzem są założycielami spółki Mokate. Produkcja śmietanki do kawy, a potem cappuccino okazała się trampoliną do sukcesu.

6/8
Monika Siecińska
Copyright @Youtube
6/8

6. miejsce zajmuje Urszula Siecińska. Choć firma Suempol formalnie należy do niej to na co dzień buduję ją jej córka, Monika (na zdjęciu). Podlaska firma stała się światowym liderem w produkcji wędzonego łososia. Ich majątek wycenia się na 822 mln złotych.

7/8
Aldona Wejchert
Copyright @MARIUSZ GRZELAK/REPORTER/East News
7/8

7. miejsce zajmuje Aldona Wejchert z majątkiem oszacowanym na 763 mln złotych. Jest wdową po Janie Wejchercie, twórcy grupy ITI. Była szefową rady nadzorczej spółki i członkiem rady dyrektorów Grupy ITI. W rankingu 100. najbogatszych Polaków zajmuje 66. miejsce.

8/8
Irena Eris
Copyright @Olga Majrowska
8/8

8. miejsce zajmuje Irena Eris z majątkiem wartym 616 mln złotych. Założyła Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris. Rocznie z linii produkcyjnych wychodzi ponad 25 mln sztuk kosmetyków. Marka znajduje się w jednym klubie z takimi światowymi firmami jak: Chanel czy YSL.

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

PAULINA SMASZCZ-KURZAJEWSKA Kiedy zebrała siły po dramatycznych życiowych wydarzeniach, musiała zmierzyć się z rozwodem… O zawrotnej karierze, jej załamaniu i reaktywacji opowiada lider zespołu Papa D. – PAWEŁ STASIAK. ROMA LIGOCKA o życiu z traumą Holocaustu, relacji kat–ofiara i swoich książkach. JUDY GARLAND – ofiara Hollywood.