Kto znalazł się w zestawieniu?

Gabriela Czernecka 27 lutego 2020 17:02

Na liście 100. najbogatszych Polaków znalazło się kilka wyjątkowych kobiet. Ich życie to gotowy scenariusz na film. Świat biznesu nie ma przed nimi tajemnic. Są piękne, mają niemal nieograniczone możliwości i... portfele pełne pieniędzy. Swoją pozycję zawdzięczają ciężkiej pracy i konsekwencji w działaniu. Oto Polki, które są dowodem na to, że niemożliwe nie istnieje! Ile wynoszą ich majątki według szacunków Forbes, jak doszły na szczyt i czemu zawdzięczają swoją pozycję? Oto siedem najbogatszych kobiet w Polsce! Poznajcie je bliżej.  

1/7
Dominika Kulczyk, VIVA!
Copyright @ZUZA KRAJEWSKA I BARTEK WIECZOREK/LAF AM
1/7

Majątek Dominiki Kulczyk szacuje się na 6869 mln zł. Jest córką zmarłego Jana Kulczyka i dziedziczką jego imperium. Szefowa Rady Nadzorczej Kulczyk Investments, której czas pochłania głównie działalność Kulczyk Foundation.

2/7
Ranking najbogatszych Polek Wprost - Małgorzata Adamkiewicz
Copyright @
2/7

2. miejsce Małgorzata Adamkiewicz wraz z mężem Maciejem rozwija Adamed - jedną z największych firm farmaceutycznych w Polsce. Swoje preparaty eksportuje aż do 65 krajów świata. Jej majątek szacuje się na 3460 mln złotych.

3/7
Copyright @Eastnews
3/7

3. miejsce Solange Olszewska - z wykształcenia dentystka - wraz z mężem Krzysztofem są założycielami Solaris Bus & Coach - liczącego się w Europie producenta m.in autobusów i tramwajów. Jej majątek szacuje się na 1 291 mln złotych.

4/7
Grażyna Kulczyk
Copyright @Zuza Krajewska i Bartek Wieczorek / LAF AM
4/7

5. miejsce Grażyna Kulczyk. Jej majątek wycenia się na 1200 mln złotych. W rankingu 100. najbogatszych Polaków zajmuje 29. miejsce. Od jakiegoś czasu realizuje się w świecie sztuki. W styczniu 2019 otworzyła prywatne muzeum w Szwajcarii. 

5/7
Teresa Mokrysz
Copyright @RAFAL KLIMKIEWICZ/REPORTER/East Nes
5/7

4. miejsce zajmuje Teresa Mokrysz z majątkiem wycenianym na 1210 mln złotych. Wraz z mężem Kazimierzem są założycielami spółki Mokate. Produkcja śmietanki do kawy, a potem cappuccino okazała się trampoliną do sukcesu.

6/7
Aldona Wejchert
Copyright @MARIUSZ GRZELAK/REPORTER/East News
6/7

7. miejsce zajmuje Aldona Wejchert z majątkiem oszacowanym na 763 mln złotych. Jest wdową po Janie Wejchercie, twórcy grupy ITI. Była szefową rady nadzorczej spółki i członkiem rady dyrektorów Grupy ITI.

7/7
Irena Eris
Copyright @Olga Majrowska
7/7

7. miejsce zajmuje Irena Eris z majątkiem wartym 609 mln złotych. Założyła Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris. Rocznie z linii produkcyjnych wychodzi ponad 25 mln sztuk kosmetyków. Marka znajduje się w jednym klubie z takimi światowymi firmami jak: Chanel czy YSL.

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.