Rafał Mohr soul coachem, co to
Fot. Hubert Komerski / Forum
Z ŻYCIA GWIAZD

Rafał Mohr ma nowy zawód. Jest pierwszym mężczyzną w Polsce z tą profesją: „To podróż duszy”

Czy skończy z aktorstwem? Dziś ulubieniec widzów obchodzi urodziny!

Rafał Kowalski 3 maja 2022 14:40
Rafał Mohr soul coachem, co to
Fot. Hubert Komerski / Forum

Seriale Pierwsza miłość, BrzydUla 2, Grzeszni i bogaci; filmy Pitbull, Kler, Diablo. Wyścig o wszystko a także wiele teatralnych ról składają się na ogromny aktorski dorobek Rafała Mohra. 47-letni artysta niedawno odkrył w sobie jednak inne ważne powołanie. Ulubieniec widzów może pochwalić się byciem soul coachem. Co to znaczy?

Rafał Mohr o terapii duszy

W 2021 roku aktor udzielił wywiadu, w którym opowiedział o nietypowym zajęciu. W Dzień Dobry TVN  przyznał, że pochłonęło go ono bez reszty. Mowa o soul coachingu, czyli terapii duszy. Co to znaczy i dla kogo taka forma samodoskonalenia się? „Soul coaching jest systemem, który pozwala nam oczyścić się mentalnie z wewnętrznych śmieci, po to, żebyśmy usłyszeli głos płynący z naszego wnętrza i mogli kierować się nim w życiu. Tymi wewnętrznymi śmieciami mogą być np. toksyczne relacje, z których nie umiemy zrezygnować, działania, do których jesteśmy przyzwyczajeni, a należałoby je zmienić. Sprawy, które nas uwierają, a nie potrafimy sobie z nimi poradzić”, opowiadał prowadzącym Rafał Mohr rok temu.

Aktor skończył odpowiednie kursy i teraz sam może pomagać innym. Podczas spotkań z klientami, Rafał Mohr daje im zadania i stawia kolejne cele. Nie mówi jak je zrealizować, ale daje podpowiedzi – takie, których nie zawsze spodziewają się pacjenci. Czym więc różni się taka terapia od innych bardziej klasycznych? „Chodzi o to, żebyśmy wybrali to, co mówi dusza, bo w efekcie długofalowym jest to nas korzystniejsze. […] Mamy tu  do czynienia z podróżą duszy. Odkrywamy jej kolejne zakątki”, dodawał.

Żaden inny mężczyzna w Polsce nie zajmował się wcześniej terapią duszy, co napełnia Rafała Mohra dodatkową dumą.

CZYTAJ TAKŻE: Jak wygląda Szymon Wydra po 20 latach od Idola? Długie włosy artysty to już przeszłość

Rafał Mohr soul coachem, co to
Fot. forumgwiazd.com.pl / Forum

Czy Rafał Mohr zrezygnuje z aktorstwa? Kim jest? Podstawowe informacje

Urodzony 3 maja 1975 roku w Bytowie aktor nie zamierza rezygnować z zawodu, który dał mu ogromną popularność. Rafał Mohr podkreśla, że teraz skupia się na dokończeniu wszystkich zobowiązań artystycznych, które ma w umowach, a po wakacjach skupi się na soul coachingu.

Absolwent studiów na Wydziale Aktorskim Akademii Teatralnej w Warszawie poza licznymi rolami znany jest też publiczności z udziału w Tańcu z gwiazdami. W 2015 roku wraz z Niną Tyrką 47-latek zajął w show Polsatu ósme miejsce.

Jeśli chodzi o życie prywatne Rafała Mohra, to wiadomo, że ma on dwójkę rodzeństwa, Krzysztofa i Małgorzatę. Mama aktora zmarła pod koniec kwietnia 2021 roku po tym, jak trafiła do szpitala pod respirator. „Odeszła moja Mama. Niestety nie wygrała tej walki. Po, jakby się wydawało polepszeniu stanu zdrowia, nastąpiło załamanie. I cisza... Wierzę głęboko, że jest teraz w lepszym świecie”, pisał w sieci Rafał Mohr, o którego życiu osobistym nie wiadomo nic więcej. 

Z okazji urodzin artysty, składamy mu najlepsze życzenia!

Czytaj też: Depresja, dwa rozwody, samobójcza śmierć byłej partnerki. Jim Carrey doświadczył wielu tragedii

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

KAROLINA PISAREK i ROGER SALLA: tuż przed ślubną ceremonią modelka opowiada o niespodziewanych oświadczynach, swoim związku i przygotowaniach do ślubu. MICHAŁ WIŚNIEWSKI: po co mu ten ślub?! Wyznania mężczyzny, który pięć razy mówił „tak”. AGATA TUSZYŃSKA często przedkładała wszystko nad kolejne książki. Czy to był dobry wybór? Czy nie żałuje? I czy w ogóle umie żyć inaczej? Do refleksji. ŚLUBY WSZECH CZASÓW: Kelly i książę Rainier, Beaulieu i Presley, Yoko Ono i Lennon, Diana i książę Karol… Ich śluby zawładnęły zbiorową wyobraźnią.