Jezioro Kisajny
Fot. Adobe stock
O TYM JEST GŁOŚNO

Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka są niezwykle skomplikowane... „Głębokość jeziora możne dojść do 20 metrów”

Służby ratunkowe korzystają ze specjalistycznego sprzętu

Weronika Kostyra 19 sierpnia 2019 20:59
Jezioro Kisajny
Fot. Adobe stock

Poszukiwania producenta filmowego Piotra Woźniaka-Staraka trwają już dwie doby. Prokuratura w Olsztynie potwierdziła, że to właśnie mąż Agnieszki Woźniak-Starak w nocy z soboty na niedzielę wypadł z motorówki na jeziorze Kisajno. Poszukiwania rozpoczęły się tuż po tym, jak policja znalazła pustą dryfującą łódź. Policja oraz prokuratura nie podają nowych informacji, wiadomo jednak, że akcja jest niezwykle trudna i obejmuje ogromny obszar.

Poszukiwania Piotra Woźniaka-Staraka są niezwykle trudne

Akcję poszukiwawczą nadzoruje prokuratura. W akcji biorą udział nurkowie, helikoptery oraz łodzie z sonarami. Od dwóch dni od świtu do późnego wieczoru przeczesują oni każdy metr jeziora z nadzieją na znalezienie 39-latka. Doświadczeni ratownicy korzystają z najnowocześniejszego sprzętu. „Do poszukiwań oprócz policjantów i płetwonurków ze straży pożarnej, dołączyły jeszcze Wojska Obrony Terytorialnej. Policjanci i strażacy cały czas mają do dyspozycji specjalistyczny sprzęt, tj. sonar, robot podwodny. Podobnie jak w niedzielę, dzisiaj prowadzimy poszukiwania do późnych godzin”, poinformowała kom. Izabela Niedźwiedzka-Pardela z warmińsko-mazurskiej policji w rozmowie z naTemat.pl.

Sytuację znacznie utrudnia jednak fakt, że obszar poszukiwań jest bardzo rozległy. Jezioro ma w różnych punktach od 3 do 15 metrów głębokości. „Jezioro Kisajno to stosunkowo duży obszar, a miejsce wypadku nie było dokładnie określone. (…) Wiadomo, że motorówka się przemieszczała i dryfowała, więc jeśli trzeba będzie szukać dalej, głębokość możne dojść do 20 metrów”, powiedział Zbigniew Kurowicki, prezes Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, w rozmowie z Wirtualną Polską.

Około godziny 18 akcję poszukiwawczą utrudniać zaczęły ulewne opady deszczu. Mimo to służby aż do zmroku nie przerwały pracy. 

Piotr Woźniak-Starak
Fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

Piotr Woźniak-Starak, viva.pl
Fot. EastNews

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…