Łukasz Jakóbiak
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM
O TYM SIĘ MÓWI

Wspaniała akcja Łukasza Jakóbiaka. Zupełnie bezinteresownie pomógł samotnej matce

Olga Figaszewska 25 listopada 2016 16:15
Łukasz Jakóbiak
Fot. Zuza Krajewska/LAF AM

Niecała doba. Tyle wystarczyło by cel został osiągnięty. Łukasz Jakóbiak, znany youtuber zdecydował się wesprzeć samotną matkę. Do akcji zaangażował nie tylko swoich fanów, a całą Polskę.

 

Na swoim Facebooku dziennikarz opublikował wzruszający wpis po przypadkowym spotkaniu. Był czwartek, Plac Unii Lubelskiej. Pewna kobieta zwróciła jego uwagę. Stała bezradna, smutna, cicha z załzawionymi oczami. Nie narzucała się przechodniom.

 

„Dłonie ma złożone, coś trzyma, ale nie zaczepia mnie ani za pierwszym razem, ani za drugim. Podchodzę i pytam co tu robi”? Kobieta dopiero wtedy zdecydowała się opowiedzieć mu swoją historię. Okazało się, że zbiera pieniądze dla siebie i syna. Jest samotną matką. Pracuje w firmie sprzątającej, ale 80% swojej pensji przeznacza na wynajem kawalerki. Kiedy syn jest w szkole, wychodzi na ulicę by zbierać pieniądze na pokrycie długu po tym jak ojciec dziecka nie poczuwa się w obowiązku pomocy i jak się okazało, sam sprowadził na rodzinę komornika.

 

Wierze tej kobiecie bardzo. (…) Pomóżcie mi błagam. Mam jej numer. Czułem od niej coś wyjątkowego. Bardzo chce jej pomóc. Nie odpuszczę. Siedzę w aucie, piszę to i wiem, że z Wami dam radę! Uprzedzę złośliwców. Oddałem jej wszystkie pieniądze jakie miałem” - czytamy w apelu dziennikarza.

 

I stało się. To chyba pierwsza taka szybka zbiórka pieniędzy o jakiej było tak głośno. Akcja rozrosła się do ogromnych rozmiarów. W ciągu kilkudziesięciu godzin Łukaszowi udało się już zebrać nie kilkanaście, a prawie 40 tysięcy złotych - więcej niż zakładano. Ze względu na ogromne wsparcie internautów zbiórkę wydłużono, by tym samym wesprzeć Marysię w poprawie warunków życia jej rodziny.

 

„Pomóżmy jej, niech to będą najpiękniejsze Święta w jej życiu ☺” - zaapelował Łukasz Jakóbiak na oficjalnej stronie zbiórki.

 

Łukasz Jakóbiak od zawsze marzył o pracy w mediach. Kiedy nie chciała go przyjąć żadna telewizja, zrobił własny internetowy talk-show „20 m2 Łukasza”, nagrywany w kawalerce, i odniósł wielki sukces. Dla niego nie ma rzeczy niemożliwych. Co udowodnił zapoczątkowaniem niezwykłej akcji.

 

Zobacz też: To do nich należy przyszłość. Poznajcie najsłynniejszych polskich youtuberów

Wideo

Za nami 25 lat tworzenia magazynu VIVA!. Tak wraz z gwiazdami zapamiętaliśmy ten wyjątkowy czas

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Czy czas zabliźnia rany, zaciera pamięć? Co sądzą o filmie „Ania”? BLISCY ANNY PRZYBYLSKIEJ w poruszającej, intymnej rozmowie. BARBARA ROMANOWICZ-TORZEWSKA I MAREK TORZEWSKI: słynny polski tenor i aktorka. Od 40 lat razem. Na dobre i na złe. Niezmiennie w sobie zakochani. Ich wyznania brzmią jak piękna miłosna aria. DOROTA GARDIAS: wydawałoby się, że ma wszystko: urodę, talent, popularność, miłość widzów i udaną córeczkę Hanię. A jednak los jej nie rozpieszcza… RADOSŁAW ŚMIGULSKI zarządza Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Czy sam jest… fanem kina? KRÓLOWA ELŻBIETA II i jej wielkie miłości…