Dariusz Gnatowski, lipiec 2014
Fot. AKPA
WSPOMNIENIE

Telewizja Polsat uczciła pamięć Dariusza Gnatowskiego

,,Będzie nam wszystkim bardzo smutno bez Ciebie", napisała Nina Terentiew

Olga Figaszewska 25 października 2020 11:00
Dariusz Gnatowski, lipiec 2014
Fot. AKPA

Wciąż trudno pogodzić się z jego śmiercią. Dariusz Gnatowski zmarł nagle, 20 października 2020 roku. Aktor trafił do jednego z krakowskich szpitali z ciężą niewydolnością oddechową i potężnym obrzękiem. Lekarzom nie udało się go uratować. Uwielbiany aktor miał zaledwie 59 lat. Sympatię widzów rolą Arnolda Boczka w serialu Świat według Kiepskich. Przyjaciele, znajomi, fani dzielą się w mediach społecznościowych niezwykłymi wspomnieniami związanymi z aktorem. Teraz w wyjątkowym wpisie stacja Polsat pożegnała Dariusza Gnatowskiego.

Telewizja Polsat żegna Dariusza Gnatowskiego

Widzowie pokochali go z roli Arnolda Boczka. W serialu Świat według Kiepskich wcielał się w tę postać przez 21 lat. W poruszających słowach pożegnała go teraz Nina Terentiew, dyrektor programowa telewizji Polsat. 

,,Dareczku, będzie nam wszystkim bardzo smutno bez Ciebie... Darek jak wiecie, przez 21 lat wcielał się w postać Arnolda Boczka w kultowym serialu "Świat według Kiepskich". Słyszałam, że poszukiwania do roli pana Boczka były bardzo długie i intensywne, ale kiedy pojawiłeś się Ty, nikt z produkcji nie miał wątpliwości, że to "Twoja" rola.

Cieszę się, że przez tyle lat mogliśmy razem pracować. Malująca się na Twojej twarzy życzliwość, czasami bezradność, a przede wszystkim cudowny uśmiech zjednywały Ci przyjaciół zarówno w życiu, jak i wśród widzów, a Twoje powiedzonka z serialu weszły do języka potocznego.

Ale przecież poznaliśmy się na długo przed erą "Kiepskich" w Twoim życiu. Było to w Krakowie w kultowym teatrze STU Krzysztofa Jasińskiego. Pamiętam wiele Twoich ról, ale najbardziej utkwiła mi w pamięci ta ze spektaklu PAN TWARDOWSKI - stworzyłeś niezapomnianego BELZEBUBA. Darku, jakbyś powiedział, W MORDĘ JEŻA, będzie mnie, nam Ciebie brakowało", napisała Nina Terentiew. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

- Wspomnienie - Dareczku, będzie nam wszystkim bardzo smutno bez Ciebie ... Darek jak wiecie, przez 21 lat wcielał się w postać Arnolda Boczka w kultowym serialu "Świat według Kiepskich". Słyszałam, że poszukiwania do roli pana Boczka były bardzo długie i intensywne, ale kiedy pojawiłeś się Ty, nikt z produkcji nie miał wątpliwości, że to "Twoja" rola. Cieszę się, że przez tyle lat mogliśmy razem pracować. Malująca się na Twojej twarzy życzliwość, czasami bezradność, a przede wszystkim cudowny uśmiech zjednywały Ci przyjaciół zarówno w życiu, jak i wśród widzów, a Twoje powiedzonka z serialu weszły do języka potocznego. Ale przecież poznaliśmy się na długo przed erą "Kiepskich" w Twoim życiu. Było to w Krakowie w kultowym teatrze STU Krzysztofa Jasińskiego. Pamiętam wiele Twoich ról, ale najbardziej utkwiła mi w pamięci ta ze spektaklu PAN TWARDOWSKI - stworzyłeś niezapomnianego BELZEBUBA. Darku, jakbyś powiedział, W MORDĘ JEŻA, będzie mnie, nam Ciebie brakowało. NINA TERENTIEW

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Śmierć Dariusza Gnatowskiego


Informację o śmierci aktora jako pierwsze podało RMF FM. Artysta od dawna był bardzo ciężko chory. Miał cukrzycę typu 2.Na co dzień jego największym wsparciem były córka i żona. Kiedy trafił do szpitala z ciężką niewydolnością oddechową, lekarze starali się robić wszystko, by uratować jego życie. Niestety nie udało się.

Jak ustalili dziennikarze RMF FM, Dariusz był zarażony koronawirusem. W środę służby sanitarno-epidemiologiczne dostały wyniki testu aktora. Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego będzie skromny ze względu na panującą pandemię. Najprawdopodobniej będzie mógł się odbyć tylko z udziałem jego najbliższej rodziny - żony Anny oraz córki Julii. 

Dariusz Gnatowski, 26.02.2019
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Wideo

Urszula Dudziak ma 78 lat i mnóstwo pięknych planów: „Rozkwitłam na nowo po menopauzie”

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

Co powie tata? JAROSŁAW I OLIWIA BIENIUK we wzruszającej rozmowie o wchodzeniu córki w dorosłość, układaniu życia na nowo, sile wspomnień i ojcowskiej miłości. ALEKSANDRA KURZAK: „lubię być diwą”. O błyskotliwej karierze, zaręczynach po 10 dniach znajomości i intymności. DOROTA I CZESŁAW MOZILOWIE razem pracują, podróżują, oglądają seriale, tańczą... Co jest receptą ich udanego związku? WOJCIECH MECWALDOWSKI to artysta, aktor i... introwertyk. Co oznacza dla niego „życie pełną gębą”? Ikar polskiego dziennikarstwa... Jaki był prywatnie? Wzloty i upadki KAMILA DURCZOKA.