Dariusz Gnatowski, lipiec 2014
Fot. AKPA
WSPOMNIENIE

Telewizja Polsat uczciła pamięć Dariusza Gnatowskiego

,,Będzie nam wszystkim bardzo smutno bez Ciebie", napisała Nina Terentiew

Olga Figaszewska 25 października 2020 11:00
Dariusz Gnatowski, lipiec 2014
Fot. AKPA

Wciąż trudno pogodzić się z jego śmiercią. Dariusz Gnatowski zmarł nagle, 20 października 2020 roku. Aktor trafił do jednego z krakowskich szpitali z ciężą niewydolnością oddechową i potężnym obrzękiem. Lekarzom nie udało się go uratować. Uwielbiany aktor miał zaledwie 59 lat. Sympatię widzów rolą Arnolda Boczka w serialu Świat według Kiepskich. Przyjaciele, znajomi, fani dzielą się w mediach społecznościowych niezwykłymi wspomnieniami związanymi z aktorem. Teraz w wyjątkowym wpisie stacja Polsat pożegnała Dariusza Gnatowskiego.

Telewizja Polsat żegna Dariusza Gnatowskiego

Widzowie pokochali go z roli Arnolda Boczka. W serialu Świat według Kiepskich wcielał się w tę postać przez 21 lat. W poruszających słowach pożegnała go teraz Nina Terentiew, dyrektor programowa telewizji Polsat. 

,,Dareczku, będzie nam wszystkim bardzo smutno bez Ciebie... Darek jak wiecie, przez 21 lat wcielał się w postać Arnolda Boczka w kultowym serialu "Świat według Kiepskich". Słyszałam, że poszukiwania do roli pana Boczka były bardzo długie i intensywne, ale kiedy pojawiłeś się Ty, nikt z produkcji nie miał wątpliwości, że to "Twoja" rola.

Cieszę się, że przez tyle lat mogliśmy razem pracować. Malująca się na Twojej twarzy życzliwość, czasami bezradność, a przede wszystkim cudowny uśmiech zjednywały Ci przyjaciół zarówno w życiu, jak i wśród widzów, a Twoje powiedzonka z serialu weszły do języka potocznego.

Ale przecież poznaliśmy się na długo przed erą "Kiepskich" w Twoim życiu. Było to w Krakowie w kultowym teatrze STU Krzysztofa Jasińskiego. Pamiętam wiele Twoich ról, ale najbardziej utkwiła mi w pamięci ta ze spektaklu PAN TWARDOWSKI - stworzyłeś niezapomnianego BELZEBUBA. Darku, jakbyś powiedział, W MORDĘ JEŻA, będzie mnie, nam Ciebie brakowało", napisała Nina Terentiew. 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

- Wspomnienie - Dareczku, będzie nam wszystkim bardzo smutno bez Ciebie ... Darek jak wiecie, przez 21 lat wcielał się w postać Arnolda Boczka w kultowym serialu "Świat według Kiepskich". Słyszałam, że poszukiwania do roli pana Boczka były bardzo długie i intensywne, ale kiedy pojawiłeś się Ty, nikt z produkcji nie miał wątpliwości, że to "Twoja" rola. Cieszę się, że przez tyle lat mogliśmy razem pracować. Malująca się na Twojej twarzy życzliwość, czasami bezradność, a przede wszystkim cudowny uśmiech zjednywały Ci przyjaciół zarówno w życiu, jak i wśród widzów, a Twoje powiedzonka z serialu weszły do języka potocznego. Ale przecież poznaliśmy się na długo przed erą "Kiepskich" w Twoim życiu. Było to w Krakowie w kultowym teatrze STU Krzysztofa Jasińskiego. Pamiętam wiele Twoich ról, ale najbardziej utkwiła mi w pamięci ta ze spektaklu PAN TWARDOWSKI - stworzyłeś niezapomnianego BELZEBUBA. Darku, jakbyś powiedział, W MORDĘ JEŻA, będzie mnie, nam Ciebie brakowało. NINA TERENTIEW

Post udostępniony przez Telewizja Polsat (@polsatofficial)

Śmierć Dariusza Gnatowskiego


Informację o śmierci aktora jako pierwsze podało RMF FM. Artysta od dawna był bardzo ciężko chory. Miał cukrzycę typu 2.Na co dzień jego największym wsparciem były córka i żona. Kiedy trafił do szpitala z ciężką niewydolnością oddechową, lekarze starali się robić wszystko, by uratować jego życie. Niestety nie udało się.

Jak ustalili dziennikarze RMF FM, Dariusz był zarażony koronawirusem. W środę służby sanitarno-epidemiologiczne dostały wyniki testu aktora. Pogrzeb Dariusza Gnatowskiego będzie skromny ze względu na panującą pandemię. Najprawdopodobniej będzie mógł się odbyć tylko z udziałem jego najbliższej rodziny - żony Anny oraz córki Julii. 

Dariusz Gnatowski, 26.02.2019
Fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Wideo

Marynarki, kardigany, sukienki maxi, kozaki na słupku. Te produkty będą modne jesienią i zimą 2020/2021

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

ANITA WERNER I MICHAŁ KOŁODZIEJCZYK Dziennikarka TVN i dyrektor redakcji Canal+ Sport. Dziennikarskie DNA połączyli, pisząc razem książkę. A wcześniej... zakochali się w sobie. WOJOWNICZKI Marsz na Wersal, „długi piątek” w Islandii, protesty w wyniku zaostrzenia prawa aborcyjnego w Polsce… Kobiety od zawsze musiały walczyć o swoje prawa. EWA WACHOWICZ – zaskakujący bilans 50-latki. PIOTR MACHALICA o dorastaniu, życiowych rebeliach, miłości i wolności. W cyklu EXTRA Słynny fotograf – Steve McCurry uchwycił w obiektywie niezwykłe relacje między zwierzętami a ludźmi.