Donald Trump
Fot. East News
O TYM SIĘ MÓWI

Polka będzie doradzać Donaldowi Trumpowi w ważnej dziedzinie! 

Kim jest profesor Dorota Grejner-Brzezińska?

Gabriela Czernecka 16 listopada 2019 11:47
Donald Trump
Fot. East News

Polka będzie doradzać Donaldowi Trumpowi w ważnej dziedzinie. Biały Dom o niezwykłej nominacji dla polskiej profesor poinformował w czwartek. Na oficjalne stronie został opublikowany krótki komunikat, w którym podano, że prezydent Stanów Zjednoczonych ogłosił zamiar mianowania dwóch osób na kluczowe stanowiska administracyjne. Jedno ze stanowisk przyznano Polce, profesor Grejner-Brzezińskiej. Poznajcie szczegóły.

Polka doradczynią Donalda Trumpa

O zaszczytnej nominacji Doroty Grejner-Brzezińskiej na doradcę Donalda Trumpa poinformował w czwartek Biały Dom. Polka będzie zasiadała w Prezydenckiej Radzie Doradców ds. Nauki i Technologii. Na oficjalnej stronie Białego Domu opublikowano krótki komunikat, w którym powiadomiono, że prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump ogłosił zamiar mianowania dwóch osób na istotne stanowiska administracyjne. Na czele rady do spraw nauki i technologii powołano profesor Grejner-Brzezińską oraz Shannona Blunta, amerykańskiego eksperta z Uniwersytetu w Kansas.

Kim jest Dorota Grejner-Brzezińska?

Dorota Grejner-Brzezińska to znana profesor, absolwentka Wydziału Geodezji, Inżynierii Przestrzennej i Budownictwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Aktualnie pracuje na uniwersytecie w Ohio. Jak pisze Gazeta Olsztyńska, gdy jako pierwsza kobieta z Ohio State University została wybrana do prestiżowego National Academy of Engineering, powiedziała, że to „wspaniały dzień dla przedstawicielek jej płci”. Jest także pierwszą kobietą, która piastuje na tym uniwersytecie funkcję Prodziekana ds. badań. 

Profesor Dorota Grejner-Brzezińska wyjawiła, że ma nadzieję, iż jej nominacja zainspiruje młode kobiety, które są inżynierami. Specjalizuje się w inżynierii geomatycznej - nauce o globalnej infrastrukturze. Jak podają niektóre źródła jej ustalenia były wykorzystywane przez NASA. Profesor Dorota Grejner-Brzezińska współpracowała także z Departamentem Obrony, aby pomóc w mapowaniu i śledzeniu Ziemi za pomocą zaawansowanych czujników. Jak pisze Gazeta Olsztyńska: „Opublikowała ponad 300 recenzowanych artykułów z czasopism i artykułów, liczne raporty techniczne i pięć rozdziałów książek na temat GPS i nawigacji, a także prowadziła ponad 25 sponsorowanych projektów badawczych o łącznym budżecie 17 mln dolarów”. Serdecznie gratulujemy!  

 

Donald Trump
Fot. Getty Images

Wideo

Byli małżeństwem przez 3 lata. Oto historia miłości Agnieszki i Piotra Woźniak-Staraków

Polecamy

Top

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

„Macierzyństwo dało mi poczucie sensu. Teraz patrzę na synka i myślę: Gośka, przecież to on jest twoją przyszłością”, mówi MAŁGORZATA KOŻUCHOWSKA. GOŁDA TENCER i DAWID SZURMIEJ. Matka i syn. Co jest podstawą ich wyjątkowej relacji i historycznej misji? CATHERINE DENEUVE – gwiazda, która zawsze była sobą. STAN BORYS i ANNA MALEADY – wszystko, co robią „z powodu miłości” do siebie.