Kto jeszcze pojawił się na czerwonym dywanie?

Konrad Szczęsny 22 maja 2017 13:30

W niedzielę 21 maja 2017 roku na czerwonym dywanie pojawiła się w tym francuskim mieście plejada polskich gwiazd: Grażyna Torbicka, Krystyna Janda, Dominika Kulczyk, Agnieszka Holland, Lech Wałęsa, Małgosia Szumowska, Tomasz Ossoliński oraz Anja Rubik! Była to 70. jubileuszowa edycja festiwalu w Cannes.

Polacy na festiwalu w Cannes 2017

Polacy wzięli udział m.in. w premierze filmu „The Meyerovitz Stories". Jednak głównym powodem ich przybycia do Cannes był specjalny pokaz filmu „Człowiek z żelaza”, przed którym Krystyna Janda wygłosiła przemowę dedykowaną zmarłemu jesienią 2016 r. Andrzejowi Wajdzie. Obraz został wyświetlony w specjalnej sekcji Cannes Classic 2017, dedykowanej „najważniejszej cześci historii festiwalu” (to jedyny polski film, który się w niej znalazł). Przypomnijmy, że dokładnie 36 lat temu polski reżyser odebrał za swe dzieło w Cannes Złotą Palmę. Organizatorzy uczcili w ten sposób Andrzeja Wajdę i jego artystyczny dorobek.

„To z ich strony gest, mówiący: tego rodzaju kulturę chcemy promować”, podkreślał przed pokazem w rozmowie z dziennikarzami będący w Cannes reżyser Jerzy Skolimowski. Z okazji rekonstrukcji filmu na czerwonym dywanie pojawili się także inni znakomici polscy twórcy: Agnieszka Holland i Krzysztof Zanussi. Nie zabrakło również osób, które pracowały z Wajdą przy kręceniu filmu - scenografa Allana Starskiego i Krystyny Jandy. Na specjalne zaproszenie dyrektora festiwalu w pokazie udział wziął także były prezydent Lech Wałęsa.

W naszej galerii możecie zobaczyć, którzy Polacy pojawili się na tegorocznym festiwalu w Cannes. 

1/4
Polacy w Cannes 2017, Kulczyk, Janda, Wałęsa
Copyright @East News
1/4

Dominika Kulczyk, Krystyna Janda, Lech Wałęsa w Cannes 2017

2/4
Polacy w Cannes 2017, Grażyna Torbicka, Andrzej Chyra, festiwal w Cannes 2017
Copyright @ONS
2/4

Polacy na festiwalu w Cannes 2017

Grażyna Torbicka i Andrzej Chyra na czerwonym dywanie na festiwalu w Cannes.

3/4
Polacy w Cannes 2017, Dominika Kulczyk, Krystyna Janda, Lech Wałęsa, Tomasz Ossoliński, festiwal w Cannes 2017
Copyright @East News
3/4

Polacy na festiwalu w Cannes 2017

4/4
Polacy w Cannes 2017, Anja Rubik, festiwal w Cannes 2017
Copyright @East News
4/4

Polacy na festiwalu w Cannes 2017

Anja Rubik na czerwonym dywanie na festiwalu w Cannes.

Wideo

Justyna i Jakub Przygońscy: „jesteśmy zapracowanymi rodzicami”. Tak zmieniły ich dzieci

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

One nas inspirują! Kobiety sukcesu, w wieku od 30 plus do 70 plus: KAMIŃSKA, DERESZOWSKA, SWOROWSKA, KASPRZYK, DUDZIAK w szczerych, zaskakujących rozmowach o dojrzałości, poczuciu atrakcyjności i seksualności. „Wiek nie ogranicza apetytu na seks”, mówi wybitny seksuolog ANDRZEJ DEPKO i przełamuje tabu. IRIS APFEL ikoną stylu została po... osiemdziesiątce. Prowokuje: „Młodość jest przereklamowana!”. 88-letnia JOAN COLLINS i 56-letni PERCY GIBSON burzą stereotypy o związku starszej kobiety z młodszym partnerem. W cyklu PODRÓŻE wyprawa do indyjskich spa i centrów duchowych po młodość.