Paweł Królikowski, Rafał Królikowski
Fot. AKPA
WSPOMNIENIE

Rafał Królikowski wzruszająco żegna brata: „jak zwykle poszedłeś inną, zaskakującą drogą”

Czytając te słowa, trudno nie uronić łzy

Konrad Szczęsny 5 marca 2020 12:29
Paweł Królikowski, Rafał Królikowski
Fot. AKPA

Ta śmierć wstrząsnęła Polską. Trwają uroczystości pogrzebowe Pawła Królikowskiego. Mają charakter państwowy, bierze w nich udział prezydent Andrzeja Duda oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński. We wzruszających słowach ukochanego brata pożegnał Rafał Królikowski. „Mam głębokie podejrzenie, że może byłeś czarodziejem, byłeś naszym drogowskazem, bohaterem, fajnym ludzkim bohaterem”, podkreślił.

Rafał Królikowski pożegnał Pawła Królikowskiego

W trakcie Mszy Świętej, która odbyła się w w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i Świętego Józefa w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu głos zabrał Rafał Królikowski, który w wyjątkowo wzruszający, osobisty i piękny sposób pożegnał zmarłego brata.

„Nie umiem się z tobą pożegnać. To najtrudniejsza rola. Całe swoje życie miałem starszego brata. Mogłem podkraść ci papierosa, posłuchać Niemena. Przecierałeś szlaki, pokazałeś mi, jak tworzyć rodzinę, dom. Zawsze mogłem zadzwonić, zapytać, jaki kupić samochód, znałeś się na tym”, wspominał.

Dodał, że Paweł Królikowski był niezwykle ciepłym, wyjątkowym i dobrym człowiekiem, który nigdy nie odmawiał nikomu pomocy.

„Zawsze umiałeś dostrzec we wszystkim coś szczególnego. Umiałeś pięknie to uchwycić, określić, zaskakująco spuentować. Umiałeś czarować, może to niepoprawne miejsce w tym miejscu. Mam głębokie podejrzenie, że może byłeś czarodziejem, byłeś naszym drogowskazem, bohaterem, fajnym ludzkim bohaterem”, mówił wzruszony.

„Żegna cię nasze królicza rodzina. Cześć, kochany bracie. Jak zwykle poszedłeś inną, zaskakującą drogą”, zakończył Rafał Królikowski.

Odchodząc, dotknął czule trumny.  

Rafał Królikowski z żoną przed pogrzebem Pawła Królikowskiego:

Rodzina, pogrzeb Pawła Królikowskiego
Fot. TRICOLORS/East News

Pogrzeb Pawła Królikowskiego odbył się w czwartek 5 marca 2020 roku w Warszawie:

Rodzina, pogrzeb Pawła Królikowskiego
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

FILIP CHAJZER Uśmiechał się, żartował, prowadził program, pomagał potrzebującym. Tak było na zewnątrz. Co naprawdę się z nim wtedy działo? Popularna blogerka i podróżniczka ANNA SKURA zaczęła nowe życie na Bali. ANNA LEWANDOWSKA, CÉLIA KRYCHOWIAK, MARINA ŁUCZENKO-SZCZĘSNA... Kto tak naprawdę stoi za sukcesem żon sławnych piłkarzy? RYSZARD HOROWITZ I ROMAN POLAŃSKI. Chłopaki z Krakowa, ocaleni z Zagłady, w poruszającej podróży do przeszłości. Uwaga! Talent: KASIA I JACEK SIENKIEWICZ z zespołu KWIAT JABŁONI. W cyklu PODRÓŻE Meksyk i jego tajemnice.