Paweł Królikowski, Rafał Królikowski
Fot. AKPA
WSPOMNIENIE

Rafał Królikowski wzruszająco żegna brata: „jak zwykle poszedłeś inną, zaskakującą drogą”

Czytając te słowa, trudno nie uronić łzy

Konrad Szczęsny 5 marca 2020 12:29
Paweł Królikowski, Rafał Królikowski
Fot. AKPA

Ta śmierć wstrząsnęła Polską. Trwają uroczystości pogrzebowe Pawła Królikowskiego. Mają charakter państwowy, bierze w nich udział prezydent Andrzeja Duda oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński. We wzruszających słowach ukochanego brata pożegnał Rafał Królikowski. „Mam głębokie podejrzenie, że może byłeś czarodziejem, byłeś naszym drogowskazem, bohaterem, fajnym ludzkim bohaterem”, podkreślił.

Rafał Królikowski pożegnał Pawła Królikowskiego

W trakcie Mszy Świętej, która odbyła się w w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i Świętego Józefa w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu głos zabrał Rafał Królikowski, który w wyjątkowo wzruszający, osobisty i piękny sposób pożegnał zmarłego brata.

„Nie umiem się z tobą pożegnać. To najtrudniejsza rola. Całe swoje życie miałem starszego brata. Mogłem podkraść ci papierosa, posłuchać Niemena. Przecierałeś szlaki, pokazałeś mi, jak tworzyć rodzinę, dom. Zawsze mogłem zadzwonić, zapytać, jaki kupić samochód, znałeś się na tym”, wspominał.

Dodał, że Paweł Królikowski był niezwykle ciepłym, wyjątkowym i dobrym człowiekiem, który nigdy nie odmawiał nikomu pomocy.

„Zawsze umiałeś dostrzec we wszystkim coś szczególnego. Umiałeś pięknie to uchwycić, określić, zaskakująco spuentować. Umiałeś czarować, może to niepoprawne miejsce w tym miejscu. Mam głębokie podejrzenie, że może byłeś czarodziejem, byłeś naszym drogowskazem, bohaterem, fajnym ludzkim bohaterem”, mówił wzruszony.

„Żegna cię nasze królicza rodzina. Cześć, kochany bracie. Jak zwykle poszedłeś inną, zaskakującą drogą”, zakończył Rafał Królikowski.

Odchodząc, dotknął czule trumny.  

Rafał Królikowski z żoną przed pogrzebem Pawła Królikowskiego:

Rodzina, pogrzeb Pawła Królikowskiego
Fot. TRICOLORS/East News

Pogrzeb Pawła Królikowskiego odbył się w czwartek 5 marca 2020 roku w Warszawie:

Rodzina, pogrzeb Pawła Królikowskiego
Fot. Artur Zawadzki/REPORTER

Wideo

Piękni, szczęśliwi, zakochani. Tak Karol i Małgorzata Strasburgerowie pozowali w sesji dla VIVY!  

Akcje

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

NATALIA KUKULSKA Z CÓRKĄ ANNĄ: Wzruszająca rozmowa o tym, jak być matką, kiedy samej się jej nie miało. JUSTYNA I JAKUB PRZYGOŃSCY: Motocyklista i kierowca rajdowy i współwłaścicielka modowej marki – jak łączą życie rodzinne z pasją i pracą? DEKADA GIERKA: Dlaczego lata 70. wciąż fascynują i inspirują? LILIANA GŁĄBCZYŃSKA-KOMOROWSKA: Aktorka i reżyserka, kobieta po przejściach, celebruje dojrzałą miłość. Matka ANNY LEWANDOWSKIEJ – MARIA STACHURSKA snuje historię cioci Stanisławy, położnej w hitlerowskim obozie koncentracyjnym.