Paweł Królikowski, pogrzeb
Fot. AKPA
POŻEGNANIE

Pogrzeb Pawła Królikowskiego: Magdalena Schejbal zdobyła się na piękny, symboliczny gest

Rodzina aktora była wyraźnie wzruszona...

Rafał Kowalski 6 marca 2020 11:15
Paweł Królikowski, pogrzeb
Fot. AKPA

Wczoraj na wojskowej części Cmentarza Powązkowskiego pożegnano Pawła Królikowskiego. W pogrzebie uczestniczyli wielbiciele talentu aktora, jego rodzina i bliscy. W tłumie fotoreporterzy dojrzeli między innymi Magdalenę Schejbal. Gwiazda Szpilek na Giewoncie miała dla żony i dzieci Pawła Królikowskiego wyjątkowy prezent.

Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Magdalena Schejbal przyszła z truskawkami

Przed kościołem seminaryjnym pw. Wniebowzięcia N.M.P i św. Józefa Oblubieńca na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie Magdalena Schejbal przekazała na ręce bliskich zmarłego aktora kosz truskawek z czarną szarfą zawierającą wpis „dziękujemy”. Ten piękny gest wywołał na twarzach rodziny Pawła Królikowskiego uśmiech i wzruszenie. Truskawki były bowiem nawiązaniem do Truskawkowego Studia – autorskiego programu zmarłego aktora, który dzięki pomocy Niny Terentiew, realizował on w latach 1992-1999. Cykl magazynu dla młodzieży miał miliony fanów.

Przypomnijmy, że Truskawkowe Studio doskonale pamięta między innymi Nina Terentiew, która 30 lat temu zatwierdziła pomysł początkującego wtedy aktora Pawła Królikowskiego. „Od tego czasu mówił, że to ja dałam mu debiut i już zawsze nazywał mnie "szefową" (...). On patrzy na nas z góry i mówi teraz: "szefowo, niezły bankiecik się szykuje!" Pawełku, szkoda, że cię nie ma, ale kochamy cię tak samo zawsze”, wspominała go dyrektor programowa Polsatu na ramówce stacji. 

Pogrzeb Pawła Królikowskiego
Fot. AKPA

Pogrzeb Pawła Królikowskiego
Fot. AKPA

Pogrzeb Pawła Królikowskiego
Fot. East News

Wideo

Urszula Dudziak pojawi się w kolejnej edycji The Voice of Poland? Zapytaliśmy!

Polecamy

Magazyn VIVA!

Bieżący numer

IZABELA JANACHOWSKA i KRZYSZTOF JABŁOŃSKI: Zamożni, między nimi jest duża różnica wieku – idealny obiekt hejtu. Jak sobie z nim radzą? Jak się kochają? ANDRZEJ PIASECZNY: Dlaczego tak naprawdę zdecydował się na coming out. I to właśnie teraz. DZIECI KRÓLOWEJ ELŻBIETY: Karol, Anna, Andrzej, Edward – wychowani przez matkę, która musiała się zmagać z dylematem: dzieci czy korona. MONIKA I ROBERT JANOWSCY Mężczyzna po przejściach i kobieta z przeszłością o życiu w patchworkowej rodzinie, miłości do siebie i... cudzych dzieci. ANNA NOWAK-IBISZ Pani Gadżet… improwizuje.